Jakou sekačku s pojezdem na celodenní práci



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?)
31.3.2015 14:35

Myslíte si, že sekačkové převodovky mají dostatečnou životnost? Mají jednu výhodu, spojka se spíná ručně bez ohledu na otáčky motoru a tedy je zde i určitá pružnost volby pojezdových rychlostí nad rámec řazení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 31.3.2015 14:35

Myslíte si, že sekačkové převodovky mají dostatečnou životnost? Mají jednu výhodu, spojka se spíná ručně bez ohledu na otáčky motoru a tedy je zde i určitá pružnost volby pojezdových rychlostí nad rámec řazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 31.3.2015 19:07

Díky za názory, ale asi opravdu využiji kultivátor. Ta sekčka na toto asi nebude opravdu ideální.

Ms16 jsem měl a tu mašinu nešlo utahat i když jsem s ní dělal půl hektaru za den. Koupím tedy nový a k němu ty ocelová šípová kola a přidělám před něj vozík na velkých kolech a když už tak tam dám 50l kanistr a k němu seženu komresor na aku (mám 2 trakční do toho povozu) tak je alespoň využiji. Koukal jsem na pohonné jednotky už s podvozkem a nejlevnější byl nějaký Dakr za 25k. Ve výsledku bych řekl, že ten rotík na tom bude podobně a je to osvědčený stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 31.3.2015 22:06

Škoda, že se do cenového stropu nevejdete s Vari. Jinak to vypadá, že mimo komunální sféry míří Vari i na pěstitele topolů a RRD (viz špalíčkovač Rapido)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 1.4.2015 1:57

Vari systém je přeci jen ještě někde jinde-výše. Myslím, že i ta MS16 bude po úpravě až až. Jaxem ale psal, je to i mnou ověřený stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 1.4.2015 18:44

Ještě je možnost místo MS16 koupit Hecht 7100, je silnější, o tisícovku levnější, lepší 3rychlostní převodovka, možnost zvolit ze dvou druhů převodovek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 1.4.2015 18:56

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 1.4.2015 23:23

No to už je pořádná mašina. Taky ale něco váží.

Když už to řešíme: Můj plán je, udělat před rotík plošinu cca 60x60 cm s jedním otočným kolečkem (stejně jak to mají nákupní vozíky, aby se dobře zatáčelo), popř dvojkolečkem, aby to tolik nezapadalo do hlíny a na té plošině chci vozit až 100 kg. Místo nožů nebudu kupovat klasická kola, ale spíše ty železa, pač budu jezdit jen na poli. A myslím, že to utáhne i ten slabší rotík, než 5 kw. Přeci jen když si vzpomenu jaxem dával zabrat rotíku, když byl 20 čísel v zemi a motor ani nezměnil zvuk :) Takže pokud nebude zapadat, tak motor to snad utáhne, ne?

Tu plošinu bude samozřejmě nutné nějak přidělat na stroj. A taky myslím, že budu rád za každé kilo dolů. Jinak jezdit s tím plánuji jen rovně podle řádku stromů, takže nějaké zatáčení bude minimální (pouze na konci řádku, to budu muset otočit).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika