Jakou sekačku do 10 000 Kč



host - 204.71 (?)
20.2.2018 22:31

1. štvorkový alebo päťkový Viking až tak neprekračuje zadanie

2.Nejaký čas s touto technikou už robím ale zatiaľ som nezaznamenal nejaké zdôrazňovanie čistenia.Najmä nie pri plastových a al skeletoch.

3.Snáď nemyslíte vážne prerušiť kosenie a čistiť kosačku.

4.Zaujímalo by ma ako si vo vašom vesmíre predstavujete tento spôsob starostlivosti napríklad na záhradných traktoroch.

5.O Vašom odbornom rozhľade svedčí aj to že ste Viking nazval  citujem: severský zázrak

6.Celkom by ma zaujímalo čím kosíte keď musíte prerušovať kosenie kôli čisteniu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                  
host - 204.71 (?), 20.2.2018 6:01

No tu musím povedať asi to že niektoré kosačky asi nevedia to čo vedia projektanti.

  Nemám skúsenosti s Hondou a ani so Stigou ale osobne som skúšal Vikinga ráno za rosy a musím povedať že nemal s kosením žiadny problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.8 (?), 20.2.2018 16:39

Jsou tady ale, dvě ale. Tak zaprvé - ten váš viking zřejmě vysoce překračuje hodnotu finančního zadání a zadruhé - mohlo se stát, že skelet sekačky byl ošetřen nanoodpuzovačm. Já sice nemám vikinga, a se sekáním také nemám žádný problém. Kdybyste měl pravdu, tak by žádný výrobce, potažmo prodejce, či dokonce výrobce nezdůrazňoval nutnost vyčištění skeletu od nalepených zbytků trávy, případně zeminy, když náhodou přejedeme krtinec Toto čištění má své opodstatnění a spousta nalepné trávy je i v případě sekání suché trávy a o to se skelet hůře čistí. Na velké ploše, se doporučuje provádět čištění i během práce, samozřejmě ne za chodu motoru a rotujíciho nože, to jen proto, abyste zase něčím netrumfoval. Jó a kolik jste toho po tom ránu nasekal - velikost plochy a jaké má typové označení ten váš severský zázrak ve kterém se nic nelepí, možná, že bych si ho koupil taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.71 (?), 20.2.2018 22:31

1. štvorkový alebo päťkový Viking až tak neprekračuje zadanie

2.Nejaký čas s touto technikou už robím ale zatiaľ som nezaznamenal nejaké zdôrazňovanie čistenia.Najmä nie pri plastových a al skeletoch.

3.Snáď nemyslíte vážne prerušiť kosenie a čistiť kosačku.

4.Zaujímalo by ma ako si vo vašom vesmíre predstavujete tento spôsob starostlivosti napríklad na záhradných traktoroch.

5.O Vašom odbornom rozhľade svedčí aj to že ste Viking nazval  citujem: severský zázrak

6.Celkom by ma zaujímalo čím kosíte keď musíte prerušovať kosenie kôli čisteniu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.24 (?), 21.2.2018 8:28

Myslím si, že s touto technikou pracujete z bídou tak od počitače. Žádná sekačka a ani traktor - idiotské pojmenování sekačky, na které se můžu vozit, nemá nic čemu by se dalo říci samočištění. Každý přilepený kousek rožvýkané trávy snižuje výkon. Tam kde tyto vozítka používají, tak obsluha s sebou vozí klacek, kterým uvolňuje cestu žvýkancům do koše. K bodu 5. jen to, že Vikingové jsou seveřané a pochybuji, že by nějaký italský výrobce, takto nazval sou sekačku. Vikinga bych nekoupil v žádném případě, když za skoro 20papírů, dostanu šmrdlátkko s výkonem max 3,2ks a objemem koše max 60l. Bod 6 nám říká, že jste opravdu s tím šmrdlátkem nebyl na mokrém trávníku s úpravou na mulčování. Jste velmi silně ovlivněn marketingovými bludy a rád se stavíte do pozice iritátora.Osobně používám sekačku vybavenou podstatně silnějším motorem a větším košem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.71 (?), 21.2.2018 18:28

Odpovede :

Je mi vcelku fuk čo si myslíte

Verím že na zahradný traktor sa dá napísať aj presnejšie pomenovanie možno aj na 3riadky.Ale Záhradný traktor sa mi zdá jednoduchšie

Palicu zo sebou na traktore nosia hlavne kôli tomu že sa snažia kosiť rýchlejšie ako je traktor schopný hmotu trávy pretlačiť cez tunel do koša.

Vikingovia sú síce severania ale na podiv firma je rakúska a tam sa aj vyrába.

O šmrdlátkach máme pomerne dosť rozdielne predstavy.

Ceny na slovensku sú aktuálne o dosť lepšie ako v čechách.

Bola tu diskusia o kosení vlhkej a mokrej trávy.O mulčovaní tu nikto nediskutoval.Samozrejme okrem Vás.

  Podstatne silnejší motor.Neviem síce aký ale nakoľko ste "odborník" tak vám tentokrát uverím.No a podstatne väčší kôš.Hm.čo už.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.10 (?), 20.6.2020 12:55
Ahoj, měl jsem zásadě obdobný dotaz. Snad i limit bych zvýšil ale přiznám se, že diskuze, kterou jsem pročetl, byla v zásadě o postoji značkový stroj vs. neznačkový. Na tom se žádný tábor nemůže nikdy shodnout. To je o filozofii postoje. Nyní mám Hecht za 3,5tis s motorem BS z roku 2011 a po vyčištění kalkulátoru ultrazvukem, protože 2 roky stál, zase jede. Nestačí však už na novou zahradu, protože jsem do něj za ty roky nenalil ani nevymenil olej, jede z loňským benzínem, celej se třepe, ale jede. Myslím si však, že stejně jak se odrbavají auta tak se odrbavá vše. S novými stroji by se výše uvedený přístup už neujal. Všechny značky a výrobci se snaží vydělat. To, že zařízení vydrží bez servisu roky, mám pocit, je omyl výroby a už se to nestává. Takže co pořídit? Nevím:) osobně prostě fakt nevím. Mám zahradu kde mám bodlaky, žádný anglický trávník tak prostě řeším sílu motoru. Nevím zda čísla těch čiňanů jsou reálná. Už jsem línej tak řeším komfort pojezd a zapalování. Zahradu mám 800m ale nechci sekat 3hodiny proto koupím asi širší záběr. Momentálně zvažuji Stigu 50 SEQ B, ale rozhodnutý nejsem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.28 (?), 21.6.2020 13:15

Ad odrbávání aut - auta jsou prostě levná, stačí si pročíst ceníky Octavie 1, Fabie 1 a zavzpomínat, kolik člověk bral 20-25 let nazpět. Spousta výbavy zlevnila, spousta přibyla, ale někde se šetřit musí. Stejný je to s elektronikou Neexistují žádná kurvítka, jen když pračka dřív stála 3 výplaty a dnes 1/5, nějak se to projevit musí.

Váš stesk na servis je takové to typické české lamentování místo předcházení problémům. Prostě technika šla dopředu a dopřát jí servis je nutné a bylo to nutné vždy. Je potřeba si uvědomit, že to děláte i kvůli sobě a svým penězům, peníze jsou váš čas a ten je na světě omezen.

Sekačka a zahradní technika obecně je celkem jednoduchá. Ani netřeba vozit to pořád do servisu. Vyčistit žací prostor po každém sekání, aby to nerezlo,  5 minut až moc. Pokud je to někde hodně poškrábané, obrousit a stříknout barvou. Vyměnit olej, vyčisti filtr, promazat bowdeny olejem ve spreji, nabrousit nůž (buď sám nebo to nechat v servisu za 100 Kč, to ještě beru), nešetřit desetikoruny na benzínu a použít pořádný bez ethanolu, popř. použít stabilizátor, na delší odstávku třeba alkylátový. Nic dramatického, drahého nebo časově náročného a budou vám sekačky fungovat 15 a víc let bez problémů. Nakonec i ten řemen si člověk vymění za 30 minut klidné práce a stojí 50 Kč, stačí znát délku. Já to tak dělám se vším, nepřijde mi, že by mě to stálo moc času a vše mi vydrží 3x tak dlouho co lidem kolem mě. 

Jen to chce na začátku vzít kvalitní sekačku vhodnou na danou velikost pozemku, vykašlat se na čínu a starat se o to od začátku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.224 (?), 21.6.2020 21:52

Ale i ten Číňan odvede práci. Jestli má slabý motor, nebo je tupý nůž a ucpaný filtr, nebo se seká bodlák obecný s 1,5 cm tlustými stonky, to je další věc. I značkové sekačky jsou dimenzované na trávník, jak se to začne překlápět na louku, sad a zarostlý pozemek, je potřeba být realista. Kejki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika