Jakou používáte strunu do křoviňáku - 3mm



host - 176.34 (?)
25.9.2009 23:41

Já mám uplně obyč benzinovou strunovku doporučujou do ní dvojku strunu ale na moje dočišťování si stačím s 1,3 mm a seká mi to i na trochu přizvednutý volnoběh, na větší záběr samozřejmě s plynem.

Strunu používám také bizon čtvercového průřezu a max. spokojenost. Tu dvojku mám taky od čtvercovou od bizonu ale ještě jsem ji nezkoušel ale věřím že taky nezklame.

Hojky Honza :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 24.9.2009 20:12, zobrazeno: 11424x

Zdar chlapi, v mém oblíbeném krámě přestali mít mou oblíbenou strunu. Náhrada se o plot seká jak soletka.

Můžu vás poprosit o zkušenosti, jakou strunu používáte a jak jste s ní spokojeni?

Jde mi o to, aby dobře sekala a dlouho vydržela. Abych neměl za pár let zahradu plnou plastových úlomků.

Možná ještě co říkáte na různé profily struny - čtverec, kruh, hvězda...

Díky za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 25.9.2009 20:35

chlapi, nikdo nesečete? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.16 (?), 25.9.2009 21:13

Holka si chtěla zasoutěžit, tak jsem v mountfieldu koupil tu nejlepší, hranatou tzv. bizona.Jsem skeptický k minimálně polovině jejich výrobků, ale tato struna překvapila, ubývala postupně a neulítavala v ohybu.Když mi došla, tak jsem ji sháněl jinde(víme jak to je s cenami v mountfieldu) a objevil jsem ji u stihlu, víc jak o polovinu levněji v přepočtu za metr, v origoš balení stihl v různé dané metráži.Mohu doporučit, jedná se o oranžovou strunu hranaté konstrukce(tuším čtverec).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.62 (?), 25.9.2009 21:44
Kdyz koupite strunu od Husqvarny, Stihlu nebo Oregonu neudelate chybu. Ted mam kulatou oranzovou. S podzimni tuhou travou ma trochu problemy, ale je neskutecne odolna. Pred tim jsem mel hranatou cernou s hlinikovymi pilinami. Sekala vyborne, ale zase tolik nevydrzela. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.34 (?), 25.9.2009 23:41

Já mám uplně obyč benzinovou strunovku doporučujou do ní dvojku strunu ale na moje dočišťování si stačím s 1,3 mm a seká mi to i na trochu přizvednutý volnoběh, na větší záběr samozřejmě s plynem.

Strunu používám také bizon čtvercového průřezu a max. spokojenost. Tu dvojku mám taky od čtvercovou od bizonu ale ještě jsem ji nezkoušel ale věřím že taky nezklame.

Hojky Honza :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.128 (?), 26.9.2009 20:52

Ja mam stihl fs55 a v nom mam okruhlu červenu je trochu tvrdsia ako original co v nom bola ale seka rovnako ale hlavna vec ze sa nelame a co sa tyka stvorcovych som počul ze skor odide žaca hlava. Neviem ci je to pravda ale ja pre istotu použivam okruhlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.19 (?), 26.9.2009 22:42
Hranata struna muze poskodit mene kvalitni hlavy, ktere maji vyvod struny skrz hlinikova oka a postupne se do nich zarezava. Pokud mate oka z tvrdsiho materialu nez hlinik, tak nemusite mit obavy. Vyhodou hranate struny je ucinejsi sekani kopriv, malin a podobne. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 27.9.2009 1:35

Nejvíce se mi v trávě osvědčila kruhová a hvězdičková, nejméně čtvercová. Howgh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 27.9.2009 11:35

Chlapi, díky moc. Zkusím tu Stihlku - máme u nás šikovnýho prodejce.

Koukal jsem - mám na hlavě futra mosazný, odjakživa jedu na čtvercovou a není na nich vidět žádný opotřebení. Takže toho bych se nebál.

Ale hliník to asi nevydrží, to je fakt...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika