Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?



host - 186.102 (?)
20.8.2012 8:11

Nemáš pravdu, je to trochu inak - už stačilo dalej už N.C.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.88 (?), 19.8.2012 20:05
Jenže jeden výrobce válců a pístů neexistuje. A dále potom by jen označení tak měnilo cenu. To možná má oleomac od jednoho výrobce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.102 (?), 20.8.2012 8:11

Nemáš pravdu, je to trochu inak - už stačilo dalej už N.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.142 (?), 26.8.2014 10:19

Mám model 725 T Ergo. Neviem presne kedy sa kupoval, ale myslím, že 10 rokov má. Náš pozemok (2000m2) na konci dediny sa naposledy kosil asi pred 25 rokmi, takže si každý vie predstavit ako to tam vyzeralo. Kríky boli hrubé cca 2cm a zabudnutý pluh ktorý sem tam trafím, takže na začiatok dostal sakrametsky zabrať, že to neprežil rezný kotúč. Teraz to kosíme odkedy mám tento krovinorez (asi tak 10 rokov) 3-4x do roka plus dokončovacie kosenie pri dome asi 15x do roka. Jedný problém bol, že sa mi zlomila spona na popruhu. Nikdy sa mi nestalo, že by mal nejaký problém so štartovaním, alebo tak niečo. Dokonca je tam ešte originálna sviečka, olej dávam klasiku M2T. Na jar, keď je tam ešte benzín z minulej sezóny tak to naštartujem maximálne na tretiu šnúru. Je síce pravda, že sa o neho nadštandarne starám. Mazivo dávam do prevodu asi 4x do roka, oleja dávam radšej viac ako je predpísané a pravidelne čistím filter. Hrôza, keď vidím chudáka suseda, ako vždy pred robotou štartuje polhodinu svojho Hechta a kosí štvrť hodinu. Proste som prekvapený čo všetko vydržal a že ešte stále funguje, akurát čo ľutujem, že sme vtedy nekúpili výkonnejší typ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.91 (?), 27.8.2014 7:30

A jak by vašemu modelu 725T Ergo ještě prospělo, kdyby jste mu dal do benzinu místo toho M2T olej červený OM nebo zelený HQ.Když se o něj nadstandardně staráte.No teď už zůstante u toho vašeho.úhlový převod mažu častěji, vždy jen trochu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.86 (?), 31.10.2014 10:43

Tento model sem měl také, byl docela dobrý. No před něcelým rocem jsme koupili zahradní traktůrek od Seco a zatím sem neměl problém ani s docela vysokým porastem za domem. Po jaru napíšu mé ďalší skušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.225 (?), 9.6.2015 12:23

Oleo-mac nějak zásadně odsoudit nemůžu, ale úplně mi nesedl. Já mám dobré zkušenosti s AMA křovinořezy. Na zahradu ideálka. Jedou spolehlivě a lehká údržba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 9.6.2015 12:36

Je to laciný cajk z dálné Asie, lámou se trubky, odcházejí zapalovací moduly a vytrhávají se závity, protože se nikdo nezabývá vyříznutím závitníkem a šroub se "napere" do už tak velké díry. Tento se jmenuje AMA, je červený, pak je zase žluto-černý, zelený ale jinak naprosto totožné. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 9.6.2015 21:18

Po 15 letech provozu OM 746T (tehdy 15.000 Kč) - už je značně opotřebovaný - jsem si opět pořídil OM746T (nyní 9.200 Kč) s inovacemi jako průhledná nádrž, lepší vypínač na zapínání a vypínání, lepší rukojeť. Seču s ním zase 50 arů a opět na něj nemůžu nadávat. Inovace kupodivu u tohoto modelu šla dobrým směrem. Doufám, že zase minimálně 15 let bude se s ním bez servisu pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.18 (?), 17.7.2015 22:39

Motoricky je 746/753/755 poctiva stara skola s vylepsenim poloautomatickym syticom. Ale vytknut mu motoricky asi nie je co. V ramci konstrukcie, ergonomie a spracovania sa par chybiciek najde, ale nejde o nic fatalne. Zradila ma napr. mechanika aretacie, kedy sa kolik malo vysunie a neskor mi zrazi hrany na spodnej miske a nedokazem potom nastroj zaaretovat, pretoze mi odtlaci prst... Tiez niektore ine materialy su dost makke, napr. oko pre zavesenie stroja je uz dost vytlacene... Ergonomia stroja je v profi triede mierny podpriemer, hlavne rukovate - chyba im zvyseny stlpik ako ma napr. HQ... Inak je to celkom drziak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 20.7.2015 18:30

Mám podobné zkušenosti jako Vy - kolík aretace musím často čistit, aby šel vůbec zmáčknout a občas ho i promažu, na staré 746T mám na oku několik mm jamku. Přírubu do které se kolík zatlačuje, aby šlo nástroj přitáhnout už mám úplně po obvodu obroušenou na tenký plíšek Asi ale není žádný dokonalý stroj. Výkonově mi však vyhovuje - nemusím se bát jakékoli výšky trávy - seču kdy já chci a mám na to čas, ne podle stavu trávy jako jiní sousedi, kteří mají hrůzu z jejího přerostení - mají nevýkonnou techniku na sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika