Jak očistit starou terru



host - 208.55 (?)
13.7.2012 1:04
Ja tak myju motorku co dva roky pred technickou uz nekolik let. videl jsem par videi jak lidi chteji rozdelat ohen pomoci benzinu a co benzin dokaze. ale o tom co zminujete jsem neslysel necetl nikdy. coz neznamena ze neverim :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 249.22 (?), 12.7.2012 10:45, zobrazeno: 9759x

Dobrý den, mám asi 2O let starou terru, podařilo se mi ji zprovoznit, ale chtěl by ji pořádně očistit, byla asi deset let ve stodole, takže je hodně zašlá, zkoušel jsem to vlhkým hadrem ale poznat to není, nevím co by s tím udělal saponát nebo něco takového tak se ptám jaké s tím máte zkušenosti, děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 12.7.2012 11:04

Nejlepší býval petrolej, dokud ceny nevzlétly do šílených výšek. Vyrábí se různé čističe motorů, i Arva, dnes jsou EKO, snad i trochu čistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.22 (?), 12.7.2012 14:13

Děkuji, sehnal jsem něco na způsob arvy, akorát jiná značka. a vcelku to šlo, na to jaká byla předtím, je to dobré, akorát jsem měl strach tím otřít plynové lanko co vede od plynu na ručkách dolu k motoru, je to takový dlouhý bowden, neutrhne se když ho taky otřu?, nebo to radši nechat tak. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 12.7.2012 14:30

Prosím vás na to přece nemá to čistidlo vliv. Na to mají vliv vaše ruce a vaše šikovnost / nešikovnost. Nelze stanovit jakou silou to otírat, aniž byste to urval. Při otírání hadrem tomu nemůžete ublížit, když se budete chovat slušně a nervat za to. Ještě doporučím abyste promazal všechny klouby, čepy, tam kde se něco otáčí či posunuje. Nejlépe Konkorem, případně jakýmkoliv motorovým olejem. Pokuste se namáznout i ten bowden. Olejíček - poloviční zámečníček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 13.7.2012 12:15

S bowdenem si starost nedělejte, to by jsem vubec neřešil, utrhnout ho samozřejmě mužete koroze a staři dělaji svoje, Na bowden je nejlepši vazelinoolejova kašička nebo wd mazaci tuk ve spreji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 12.7.2012 15:07

na všechno používám obyčejný benzín a štětec/kartáček - nánosy starýho oleje a prachu bere výborně. a na rozdíl od potroleje mám benzín vždy při ruce a v dostatečném množství.

na mytí používám starý pekáč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 12.7.2012 18:11

To bych nedoporučil. Docela dost lidí uhořelo při mytí benzínem po zapálení výbojem statické elektřiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.141 (?), 12.7.2012 19:20
V Lidlu jsem koupil čistič motorů ve spreji (je to směs jakoby petrolej, wd a asi rozpouštědlo mastnot) potom omýt teplou vodou, vapkou to jde lépe, ale musíte zakrýt místa, kde nechcete, aby se dostala voda - tam, kde dáváte motor - hrnek spojky. Bowden opatrně očistěte, ať je nezlomíte, namažte např WD, lanko a případně seřiďte, jako brzdy na kole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 13.7.2012 12:43

Mažu bowdeny radši MD, než WD. Ten WD se mi tak nějak nelíbí, zdá se mi, že nemá kluznost, že to dře. Ale možná je to spíš jen pocit. Při použití MD si myslím, že je to po vyschnutí oleje přece jen trochu mazané disulfidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.55 (?), 13.7.2012 1:04
Ja tak myju motorku co dva roky pred technickou uz nekolik let. videl jsem par videi jak lidi chteji rozdelat ohen pomoci benzinu a co benzin dokaze. ale o tom co zminujete jsem neslysel necetl nikdy. coz neznamena ze neverim :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika