Jak nabrousit pilový kotouč ke křovinořezu



host - 153.50 (?)
10.8.2020 7:06

Dobré ráno, děkuji za nové rady, ano ideální by bylo si kotouč sám nabrousit a nebýt na nikom závislý i když třeba jen časově a i s tím, že by to nebylo úplně předpisové. O vodícím držáku s kulatým pilníkem vím, Stihlák mě dokonce ukazoval originální kotouč  (vypadá trochu jinak, po obvodu jsou ještěj akokoby malé zoubky) a tvrdil, že tím by to nešlo, zkusím se příležitostně zastavit u jiného, jinak v Bau jsem nepochodil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 153.50 (?), 10.8.2020 7:06

Dobré ráno, děkuji za nové rady, ano ideální by bylo si kotouč sám nabrousit a nebýt na nikom závislý i když třeba jen časově a i s tím, že by to nebylo úplně předpisové. O vodícím držáku s kulatým pilníkem vím, Stihlák mě dokonce ukazoval originální kotouč  (vypadá trochu jinak, po obvodu jsou ještěj akokoby malé zoubky) a tvrdil, že tím by to nešlo, zkusím se příležitostně zastavit u jiného, jinak v Bau jsem nepochodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.8 (?), 14.10.2020 6:18

Tak jsem v Brně na doporučení využil brusičství U Tupých, nabrousili, zkušební řez dopadl dobře, kvůli deštivému počasí nemůžu zatím vyzkoušet jak dlouho ostří vydrží. Do budoucna po spotřebování současného listu zvažuji zakoupit nový, který půjde brousit doma kulatým pilníkem, po každém řezání bych jen zlehka lízl a nečekal až na úplné otupení (nechce se mě to pořád někam nosit a chodit pro to, mám to celkem daleko a také cena za několik broušení by převýšila cenu listu včetně pilníku s příložkou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.69 (?), 15.10.2020 12:36

ja si tento kotouc brousim sam pilnikem na retezy bez pripravku a nikdy nebyl problem vyvazenim to se nezhodi kdyz ubiram vsechny zuby stejne jinak me zarazilo ze jste nemohl najit v firmu za par vterin jsem jch nasel asi 50 napr. Broušení - Ostření nástrojů pod Slovaňákem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.8 (?), 21.10.2020 0:20

Asi tak, firem jsem našel a navštívil několik, ale nedělají to, v některých nadějných jsem byl i několikrát, ale měli opakovaně zavřeno... Takže jak píši, až kotouč (mám 2) spotřebuji koupím si nový brousitelný doma kulatým pilníkem. Byla to pro mě celkem velká ztráta času a poučení. Také mě překvapilo, že tam co mě to prodali nebrousí a nedovedou ani poradit kam s tím jít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.15 (?), 25.10.2020 17:00

normálně, kulatým pilníkek průměr a úhel broušení se většinou uvádí na obalu. Jinak přeiji příjemnou zábavu podle toho jak je zničený vás čeká odbrousit tak 4 mm...

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.85 (?), 28.11.2020 20:50

Dobrý den. Kotouč je s takzvaným sekacím zubem a pokud nemá vidiové plátky, tak se brousí 5,5mm kulatým pilníkem. Nejlépe s takzvaným vodítkem, které se používá na broušení pilových řetězů. Takže nabroušené zuby při vrchní části připomínají zub na motorové pile.  Úhly by měli být na obalu a nebo uvnitř. Jinak kolem 20stupńů, nehraje to žádnou velkou roli. Na šrańk se nechá sehnat šrańkovačka. Lze to i po domácku francouzákem nebo si s plocháče udělat šrańkovačku. Ůhel je myslím kolem 15stupńů, taky to nehraje žádnou velkou roli. Já šrańkuji tak, že při pohledu zepředu na ostří zubu se vnitřní hrany zubů lehce kryjí. Křovinořez mě živý a běžně to ručně brousím přímo na křovinořezu. Při tomto broušení a tomto průměru kotouče není ani žádný problém s vyvážením. Nevznikají tam žádné extrémní váhové rozdíly. Časem zjistíte co Vám vyhovuje, jestli větší úhel (zub je pak jedovatější a při menších otáčkách a nebo slabšim motoru má chuť se zakusovat do dřeva) a jak velký šraňk. Když se stavíte ve speciálkách s touto technikou tak u nových kotoučů v krabičce máte nákresy co a jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika