Jak nabrousit pilový kotouč ke křovinořezu



Stránky: 1,  2   
host - 153.50 (?) 
4.8.2020 15:26, zobrazeno: 4662x

Dobré odpoledne, můžete mě prosím poradit jak a čím nabrousit pilový kotouč ke křovinořezu viz obrázek?  Také by kotouč potřeboval rozvést zuby. Když byl kotouč nový naostření nebylo zřejmé, ale řezal. Tam, kde jsem ho kdysi koupil mě řeklii, že nedoporučují ruční broušení, že se mám obrátit na odbornou firmu - bohužel žádnou nedoporučili a klasičtí brusiči to nechtějí dělat.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 4.8.2020 16:24

no opravdu to chce odbornou firmu, která zajistí, že kotouč bude vyvážený. Anebo kupte nový kotouč. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.88 (?), 4.8.2020 20:07

Můžete to zkusit. Pokud jste někdy brousil klasický "cirkulárkový" kotouč plochým pilníkem, sevřete tento do světáku a rovnoměrnými tahy s chutí do toho.Potom ještě velkým kulatým pilníkem prodávaným na broušení řetězů profi pil.retězů opět na přeskáčku ob zub z čelní strany.Rozvedení pomocí kleští na toto určených, pokud je to vůbec třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 7.8.2020 12:12

Dobrý den, děkuji za rady, tak bohužel odbornou firmu jsem nesehnal (ztratil jsem tím středeční dopoledne), tak to budu muset zkusit nabrousit sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 7.8.2020 15:05

pokud neuvedete okres, tak vám ani náhodou tady nikdo neporadí odbornou firmu.
Obecně ale to broušení umí každá bývalá strojní traktorová stanice (v každém okrese jedna), firmy které najdete v sekci strojní zámečnictví, a lepší servisy zahradní techniky.

Pro okres HK pak zkuste BRUKR - Jiří Krejčí

Pro celou republiku zásilkové "ostrá pošta".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 7.8.2020 16:39

stačí zadat ve vyhledávání broušení nástrojů a hledat. Překvapilo mě že broušení kotoučů křovinořezů dělá i bauhaus. A obecně by kontakt na brusiče měl dát i prodejce kotoučů, přeci jen se nejedná o zboží na jedno použití. Nemohu uvěřit, že jste hledání dal skoro půl dne bez výsledku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.50 (?), 9.8.2020 6:29

Dobré nedělní ráno, děkuji za reakce, takže sháněl jsem v Brně, pohybuji se často i v Tišnově, tam jsem ještě nezkoušel hledat. Tu minulou středu jsem byl u několika prodejců a servisů zahradní techniky a na několika místech, kde brousí a dokonce i tam, kde jsem kotouč koupil - nedělají, nechte si to nabrousit u odborné firmy (jediní poradili firmu, která brousí nástroje, tam jsem se vůbec nedobouchal, zkousím ještě příští týden)...  Samozřejmě jsem hledal i na internetu. Mám ještě 1-2 tipy, ale pokud někdo poradí v lokalitě Brno, Tišnov konkrétní firmu budu rád. Nechce se mě pokaždé kupovat nový kotouč a po otupení ho zahodit, prodávat dnes umí každý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
misssssk - (15) - 75.5 (?), 9.8.2020 14:24

ahoj, ja to brusim pilnikom priebezne, stale musite rovnak potiahnut kazdu starnu od najviac poskodeneho zubu, napr3x alebo 6x podla toho kolko date jeden zub musite dat na tolko x ppretiahnut aj dobry zub. pilnik na retaze. ak neviete uhol kupte si novy kotuc a ucte sa na starom a ako pomocnku majte novy. a len skusat a skusat.ide to.ale zase jeden kvalitny kotuc vydrzi dlho a za tu robotu co vie urobit sa zaplati a kupit novy a neriesit dake stare uz odsluzene kotuce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.125 (?), 9.8.2020 14:35

Spytajte sa aj v pozicovniach takehoto naradia. Hlavne tam, kde im funguje a vela ludi tam chodi. Sami to potrebuju obcas nabrusit. Bud to vedia spravit, alebo maju informaciu, kto to vie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.102 (?), 9.8.2020 21:30

Ahoj,
my jsme to v zahradnické firmě brousili normálně ručně pomocí přípravku od Stihlu (stačí dá do vyhledávání: "Držák pilníku s kulatým pilníkem pro nože křovinořezu"). Káceli jsme hodně trnky a šípky na železničních náspechh a zářezech, takže vozit to někam ani nešlo. Normálně jsme po každé nádrži přetáhli každý zub jedním/dvěma tahy a řezalo to parádně dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika