Jak mazat křovinořez



host - 47.123 (?)
8.8.2008 9:17

pro .4.243: netusim, jestli jsou u tohoto modelu drazky pruchozi, ale u me prevodovky pruchozi jsou. Mazivo se vsak ven nedostane, protoze na drazkovanou hridel je nasazan unasec a ten je matkou pritlacovan k vnitrnimu krouzku loziska. Mazivo tedy nema kudy odtekat - drazky tesni unasec.

K tematu: nakonec i z komentare pana .238.17 vypliva, ze k poskozeni prevodovky NEMUZE dojit premazanim (velkym objemem maziva). Podle jeho soudu se jedna o poskozeni vznikle prilis vysokym tlakem pri plneni (tubou zacpany plnici otvor a uzivatel se "silou medvedi"). Z meho pohledu to neni pravdepodobne uz jenom proto, ze by se pri tomto postupu drive kryti z loziska vytlacilo nez poskodilo. A z fotek je zrejme, ze kryti loziska je usazene spravne. Kazdy asi hodnoti tento problem po svem. Ja jako uzivatel bych videl problem v kontrukci pripadne ve vadnem dilu a pan .238.17 v problemu vidi chybu uzivatele (mozna profesionalni "deformace" - bez urazky). Ja jako zakaznik se stavim za zajmy zakazniku, pan .238.17 zase za zajmy prodejcu, servisu...

Lozisko preci mohlo byt vadne uz ve vyrobe, muze byt prachovka spatne vylisovana, s otrepem... Kazdopadne se asi bez primeho posouzeni neda vynest jednoznacny soud.

pro Petr H.: pustil jste krovinorez pred prvnim doplnenim maziva? vytekalo mazivo i pred prvnim doplnenim?

Petr K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 8.8.2008 7:52

Děkuji za další názor na možnou příčinu.

Nečekal jsem co se může stát, když příliš doplníme úhlový převod. Otec má HQ 232R a nemá žádnou odměrku, kterou by odměřoval tuk dávaný do úhlového převodu - prostě tam vždycky něco doplní. Tak by mě zajímalo, jestli je to vada křovinořezů partner, nebo obecně přílišné množství tuku může poškodit ložisko,..? Dá se nějakým způsobem odměřit množství tuku, nebo tam dát vždy raději míň než víc a je to jen o citu?

Věřím, že toto vlákno může přispět dalším uživatelům vyvarovat se obdobné chybě, proto prosím, aby sem byly vkládany jen věcné příspěvky.

Žádný učený z nebe nespadl a já, jakožto nezkušený uživatel si vašich odpovědí velice vážím.

Než jsem příspěvek s otázkou vložil tak mě host 238.17 odpověděl :-)

Děkuji.  Petr H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 8.8.2008 8:11
Křovinořezy co mají osazenou převodovku guferem snesou podstatně větší tlak při mazání než převodovky co jej nemají. Převodovku s guferem lze snad zničit při mazání pouze dekalamitkou (tlaková ruční pumpa).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 8.8.2008 8:22

Nechci se zde fakt vnucovat se svím řešením, ale podle fotek mi to připadá, jako by ta vazelína z úhlové převodovky šla drážkama té hřídele ven. Možná mě ale ty fotky klamou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 8.8.2008 8:31
Panu host - xxx.xxx.4.243 (?), 8.8.2008 8:22, To by uvedené drážky musely být průchozí, ale ony nejsou..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 8.8.2008 8:54

Já vím, ale podle fotek drážky mizí ve vnitřním průměru ložiska. Myslel jsem si, že ložisko by mělo být za drážkamy na plném broušeném materiálu -  stopce hřídele, asi teda né, ale rád se nechám poučit. Myslím to upřímě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 8.8.2008 9:03
„“Myslel jsem si, že ložisko by mělo být za drážkamy na plném broušeném materiálu““ To také je, ale pokud by měla vazelína prolézt drážkami, tak by musely procházet drážky pod ložiskem až za něj, ne? A to neprochází. Pokud myslíme totéž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 8.8.2008 9:13

Myslíme totéž a asi máte pravdu, ale při pohledu na fotky 240.196 (16), 7.8.2008 9:28 mi připadá, že tomu tak není. Hold asi mám oko z "Kašparovy krávy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.123 (?), 8.8.2008 9:17

pro .4.243: netusim, jestli jsou u tohoto modelu drazky pruchozi, ale u me prevodovky pruchozi jsou. Mazivo se vsak ven nedostane, protoze na drazkovanou hridel je nasazan unasec a ten je matkou pritlacovan k vnitrnimu krouzku loziska. Mazivo tedy nema kudy odtekat - drazky tesni unasec.

K tematu: nakonec i z komentare pana .238.17 vypliva, ze k poskozeni prevodovky NEMUZE dojit premazanim (velkym objemem maziva). Podle jeho soudu se jedna o poskozeni vznikle prilis vysokym tlakem pri plneni (tubou zacpany plnici otvor a uzivatel se "silou medvedi"). Z meho pohledu to neni pravdepodobne uz jenom proto, ze by se pri tomto postupu drive kryti z loziska vytlacilo nez poskodilo. A z fotek je zrejme, ze kryti loziska je usazene spravne. Kazdy asi hodnoti tento problem po svem. Ja jako uzivatel bych videl problem v kontrukci pripadne ve vadnem dilu a pan .238.17 v problemu vidi chybu uzivatele (mozna profesionalni "deformace" - bez urazky). Ja jako zakaznik se stavim za zajmy zakazniku, pan .238.17 zase za zajmy prodejcu, servisu...

Lozisko preci mohlo byt vadne uz ve vyrobe, muze byt prachovka spatne vylisovana, s otrepem... Kazdopadne se asi bez primeho posouzeni neda vynest jednoznacny soud.

pro Petr H.: pustil jste krovinorez pred prvnim doplnenim maziva? vytekalo mazivo i pred prvnim doplnenim?

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 8.8.2008 9:39

Poté co jsem křovinořez přivezl domu, tak jsem ho chtěl hned vyzkoušet, takže jsem nalil benzín a spíš jen symbolicky jsem posekal kousek trávníku.

O vík jsem pak chtěl sekat na chatě a jelikož na štítku křovinořezu byl rok výroby 2007, tak jsem si řekl, že se podívám i na ten úhlový převod - jestli tam ten tuk je a v jakém je stavu. Tuk tam nějaký byl, ale spíš, že byly namazány ty převody, tak jsem sjel koupit originál tuk od partnera, nastrčil tam tu tubu a zmáčknul (jako když si dáváte pastu na zuby, né když se z ni snažíte vymáčkout poslední zbytek). Bál jsem se, aby ten tuk nebyl starý, nebo ho tam nebylo málo a ňák se to nevylámalo. Nemyslím, že jsem tim tukem zaplnil celý prostor, to by mě určitě začal nejdříve vylézat otvorem pro ten šroub. No a tím jsem asi dílo zkázy dokonal. O vík jsem pak nadšeně sekal až do okamžiku, kdy jsem chtěl vyzkoušet travní kotouč...

           Petr H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 8.8.2008 9:47

Ještě zkusím vznést jeden dotaz. Tak jako auto dávám pravidelně do servisu, tak bych rád i zahradní techniku, proto jsem si kupoval věci od HQ, resp. Elektroluxu, abych měl možnost servisu. Jde o pilu, sekačku, vyžínač, křovinořez. Kdyby jste někdo věděl o dobrém servisu v praze a okoli, tak každé info přivítám.

Díky P.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika