Honda Vs. Briggs&Stratton



host - 176.91 (?)
17.7.2014 9:41

No a protože je každý jedinec originál, tak seká každý jinak vysokou trávu a má taky jinou spotřebu Já sekání nemám tolik v oblibě abych létal po zahradě 2x v týdnu.Otravoval hlukem a vlastně tím že se doma nudím a jinou práci nemám tak... Taky je období že trávník suchem zežloutne.Taky vím, že ho nebudu nikdy zavlažovat.Nejsou to rajčata.Kdy je potřeba posekat pozná i moje ženská.Taky ví narozdíl od souseda že to není vhodné v neděli v poledne.

Kdyby toto bylo takto vysvětleno-sekám trávu mám spotřebu-nesekám nic jenom běhám po pozemku, mám menší, tak by se nemuselo tolik napsat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 20:00

ani by mi nevadilo, když bych dostla místo greenmakera na nedalekém golfovém hřišti, že by mne host xxx.xxx.163.38 považoval za šílence.

Jsou intenzivně zatěžované trávníky, které je nutno sekat klidně i denně a na druhém konci jsou louky se sečením 3× ročně (1.seno, 2.seno a otava).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.220 (?), 16.7.2014 20:35
Zde se bavíme o zahradě, nebo o něčem co je u domu, nebavíme se o GH. Tam se musí uplatňovat jiné technolgie, než na zahradě u baráku. Kde se sečou zatěžované trávníky denně? Kolik toho za 24hod naroste? To chce opravdu Bohunice!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 16.7.2014 22:30

Vztekáte se zcela zbytečně. Na golfových hřištích se skutečně greeny sečou každý den, zrovna tak na travnatých tenisových kurtech se porost seče každý den. U domu tráva dokáže narůst za pouhý den i 4cm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 23:19

zátěžový trávník máte tam kde je zátěž = a mohou to být třeba jen pobíhající děti nebo travnatá pěšinka kolem domu. Pokud neposekáte, bude drn řidčí a po dešti se rozbahní, lepší než mít zákaz vstupu je sekat častěji. Navíc jako bonus při zkracování z 5ti na 3 cm nemusíte nic uklízet i kdyby jste neměl profi mulčovací sekačku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.125 (?), 17.7.2014 2:14

Naprosto bezchybná odpověď. K tomu není co dodat. Ale stejně se určitě někdo najde, kdo souhlasit nebude laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.7.2014 9:12

to víte že najde, pokud neopíšete celá skripta trávníkářství (což do vlákna o motorech nepatří) tak se určitě někdo najde a bude považovat příspěvek za příliš stručný.

Ale vrátíme se k tématu, spotřebu dobrých motorů ovlivňuje regulátor otáček. Jestliže je tráva přerostlá regulátor na větší potřebu kroutícího momentu reaguje zvýšením spotřeby PHM. Můj Dolmar s B&S poseká na jednu nádrž od 200 do 2000 m2 a je rozhodně lepší posekat 3× 2000 m2 při snižování z 9 cm na 4 cm jednou týdně v sadu než ho dusit na stejné ploše jednou měsíčně při šestinásobné spotřebě na jednotku plochy (resp dvojnásobné spotřebě za časové období - za sezónu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 17.7.2014 9:41

No a protože je každý jedinec originál, tak seká každý jinak vysokou trávu a má taky jinou spotřebu Já sekání nemám tolik v oblibě abych létal po zahradě 2x v týdnu.Otravoval hlukem a vlastně tím že se doma nudím a jinou práci nemám tak... Taky je období že trávník suchem zežloutne.Taky vím, že ho nebudu nikdy zavlažovat.Nejsou to rajčata.Kdy je potřeba posekat pozná i moje ženská.Taky ví narozdíl od souseda že to není vhodné v neděli v poledne.

Kdyby toto bylo takto vysvětleno-sekám trávu mám spotřebu-nesekám nic jenom běhám po pozemku, mám menší, tak by se nemuselo tolik napsat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.40 (?), 17.7.2014 10:40

Přímo vynikající příspěvek. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.40 (?), 17.7.2014 10:37
Ale jo. Už se kličkuje. Kdybyste napsal, nebo napsali, že tu minispotřebu dociluje jen přistřihováním trávníku, který za sucha stagnuje, tak by to bylo v pořádku. Když pouze napíšu, že sekám, tak to znamená co? Můžete trochu rozebrat ty počty, které máte v poslední větě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.7.2014 11:06

nemohu rozebrat ty počty - nechce se mi.

Jen upřesním v období stagnace, v lednu a v neděli po obědě nesekám. Doufám že Vám stačí selský rozum, aby jste si určil, kdy mám siestu a kdy nesekám, protože to není potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika