Homelite 4545 (4518) a výkon



host - 172.74 (?) 
21.3.2010 13:19, zobrazeno: 5081x

Dobrý den vážení,

vybíral jsem cenově dostupnou motorovou pilu a tak jsem vyižil cenové akce jednoho marketu. Na pořádnou pilu nemám a kupovat jetou nechci (to jen pro ty, kteří mi budou vyčítat koupi). Potřeboval jsem pilu na to, abych si v lese nakrájel již položený strom - nic velkého, spíše prořezy a u domu to rozflákal na topení. Ale zarazila mne jedna věc. V návodu je popsán výkon motoru 1,6-2,2 kW pro tento model. Řezal jsem s ní docela porce - chtěůl jsem to zkusit co utáhne a prakticky jsem ji nezastavil, ale trápit jsem ji nechtěl. Také na řezání celé hraničky krajinek ani jednou neškytla. Tak vlastně ani nevím, jaký má moje pila výkon ;-) Nebo je to tak, jaký benzín do ní naleju? No stooktanovej benzín tam lít nebudu, aby mi nebouchla v ruce. Tak nevím, co tím chtěli číňani vyrábějící pro francouze, dovážející k nám (ha ha ha) říci. Umíte mi to někdo vysvětlit? Díky všem RP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 21.3.2010 14:51

Nejen s tímto má současný Homelite, nebo překladatelé návodů či dovozci a prodejci problém, neboť výkony jsou uváděny tak, že zákazníkovi není jasné, jak to je. Přitom přední výrobci motorových přístrojů uvádějí max. výkon při otáčkách a tečka. Nějaké rozpětí nepřipadá v úvahu, i když samozřejmě je, ale to díky tomu, že spalovací motory mají při určitých otáčkách max. výkon a při jiných max. kroutící moment. Ale při max. výkonu není max. kroutící moment a naopak. Potom může nastat uváděné rozpětí, kdy je to ale nejasné, kdy co platí a zda to platí. V návodu Ryobi 4545, což je podle parametrů stejná pila je uveden max. výkon 1,9kW, někdy je převod na PS nepřesný, nebo je použitý údaj PS = kW. To svědčí o tom, že technická úroveň znalostí těch, co tyto pily prodávají, ale i popisují na netu není odpovídající. Viz obr. z návodu pily. Všechny Vaše dotazy by měl odpovědět prodejce. To, že jste si pilu koupil není důvod pro výtku, ale spíš pro přání, aby Vám dlouho vydržela.   

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika