Foukač



host - 65.199 (?)
2.8.2012 17:26

Popravdě jsem zkusil jednou u nas v praci v hale pozametat. Po 2 čtverečních metrech jsem toho nechal a vrátil se k vysavači. Nedovedu si ani představit kdo by uklízel ze všeho nánosy prachu.

Od Stihlu mám sice rosič a jsem spokojenej ale pustit se s tím do foukání prachu v uzavřené hale, to bych nedal. Fukot to tedy nejspíš budelaugh. Snad víte do čeho jdete, pokud ne, nejdřív bych to vyzkoušel.   j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 156.239 (?), 1.8.2012 15:15, zobrazeno: 10532x

Dobrý den, chtěl bych si koupit foukač listí přičemž priorita je pro mě výkon.. Vybral jsem zatím pouze dva modely u kterých se ale nemůžu rozhodnout a chtěl bych se zeptat, který foukač bude lepší??? Husqvarna 580BTS  - Stihl BR600 nebo nějaký jiný??? Za každou radu děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.239 (?), 1.8.2012 16:20

Jen bych ještě upřesnil, že fukar by měl sloužit pouze na foukání prachu z podlahy ve velké hale. Díval jsem se ještě po Solo, Dolmaru, Hitachi, Shindaiwě ale všechny mi připadají oproti favoritům výkonově slabší a nevím, jestli mají zmáklou filtraci vzduchu, aby se do motoru nedostal prach. S tím souvisí ještě další otázka, jaký motor bude míň choulustivější, jestli dvou nebo čtyřtakt???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 1.8.2012 22:50

Prach z podlahy ve velké hale? A kam ho budete foukat? Když ho potřebujete dostat pryč, není lepší vysavač?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.239 (?), 2.8.2012 1:36

Vysavačem se to dělalo do teď a je to pracné a pomalé, ten foukač to zvedne, zvýří a následně si to už nasají ventilátory s odtahem na stropě. Práší se ale je to účiný a rychlý, mám to vyzkoušené s elektrikým a je to super řešení, kdyby to bylo silnější a bez prodlužky bylo by to ještě lepší. 120x20m je uklizeno za hodinku, to průmyslovým vysavačem trvalo 3 dny a kupovat komunální úklidové vozítko nechci, je to moc peněz.  Benzínový foukač chci, protože elektrické podobně výkoné nedělají a jen chci koupit něco spolehlivého co v prašném prostředí neklekne, díval jsem se na youtube a výkonově je na tom dobře vícero modelů, ale jak už jsem psal, zatím se nemůžu rozhodnout mezi tichým čtyřmixem od Stihl a u Husqvarny mě zas láká ta filtrace vzduchu, bez ní motor bude dostávat příděly prachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 2.8.2012 13:22

Mám zkušenost jen s elektrickým foukačem 2,4kW a motorovým Hitachi 0,84kW. Motorový, ikdyž se to podle výkonu nezdá, je nepoměrně výkonější ve foukání i vysávání. Už jenom tím, že má volnoběžné otáčky 3.000 a elektrický maximální 2800. Proto nelze porovnávat účinnost jen podle výkonu motoru. 

Vybral jste si velmi výkonné stroje, které se používají např. na foukání haluzí při stříhání plotů a pod. Pro vaši potřebu, podle mě, až zbytečně moc výkonu. Ty ventilátory to nebudou stačit brát. Za 20´ vyfoukáte celou halu, ale nebude tam vidět. Jsem příznivcem Stihlu, ale kvůli prachu bych zvolil HQ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.239 (?), 2.8.2012 16:04

Zkoukl jsem výkonostní videotesty a viděl dost porouchaných výrobků, po diskuzích si ten Stihl taky nechválí, že ho několikrát zadřeli, pak jsem viděl Shindaiwu jak fouká v porovnání se Stihl, taky čtyřtakt poruchy nic, výkon jeden z největších a cena hodně příznivá, takže už volím jen mezi těmato dvouma. Do týdne se rozhodnu a pak dám vědět jak to fučí cool

Děkuji za postřehy.

Co se týče toho prachu, průvan dělá divy a ano jsou tam 3/4metrové ventilátory co když jedou naplno, tak to mračno prachu bezproblému zvednou a vyhodí, je to celkem v pohodě a dýchat se dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.199 (?), 2.8.2012 17:26

Popravdě jsem zkusil jednou u nas v praci v hale pozametat. Po 2 čtverečních metrech jsem toho nechal a vrátil se k vysavači. Nedovedu si ani představit kdo by uklízel ze všeho nánosy prachu.

Od Stihlu mám sice rosič a jsem spokojenej ale pustit se s tím do foukání prachu v uzavřené hale, to bych nedal. Fukot to tedy nejspíš budelaugh. Snad víte do čeho jdete, pokud ne, nejdřív bych to vyzkoušel.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 2.8.2012 23:48

Tak jsem po přečtení všech diskuzí v zahraničí zavrhl i Shindaiwu 8510, je lepší jak Stihl ale má taky mouchy a Husqvarna je podle ohlasů výkonější a netrpí problémama 4taktů = štelování po určité době, problémy s palivem atd. Na foukači oceňují nekompromisní výkon, opravdu nejsilnější stroj na trhu, fučí to prý tak, že to jednomu diskutujícímu málem shodilo dědu na záda, když mu to dal vnuk na foukání laugh, pak je prý výborná obrovská nádržka = dlouhý interval práce bez sundávání, výborný je i bederní pás a popruhy, to má huska taky vymakané a nakonec výborná filtrace vzduchu. Nevýhoda je prý o trochu pomalejší reakce na plyn a hluk. Navíc se foukač dá po práci využít i jinak laugh

Video

Takže kupuju 580 BTS tak už se těším co to bude za dělo, dám vědět. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 2.8.2012 23:50

foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 22.8.2012 16:07

Tak jsem nakonec tu Husqvarnu 580BTS nekoupil, naskytla se možnost koupit za čvrtinovou cenu obdobný výrobek a tak jsem neodolal a koupil výrobek s parádníma parametrama a stejnou filtrací made in Japan. Jako rezervní třetí (ještě mám elektriku) jsem vzal jednoručku od Husqvarny.

Jedním slovem paráda, foukač krásně chytá napumpuju dudlíkem a 3x zatáhnu když je studený a na drc když je zahřátý, všechno poctivé díly a šrouby a ta filtrace je taky super, povolí se dvě plastové matky nahoře co jsou vidět na obrázku a ve vnitř je cca 1,5cm molitan a ještě vlnovka s papíru něco jak filtr u staré škody 120. Foukač fouká jako prase minimálně 5x tolik co elektrika, foukal jsem s tím i popadaný jablka. Halu už jsem taky uklízel a je to fantastický, hrnu všechen prach před sebou a ventilátory na stropě to krásně berou, komínový efekt. Zkoušel jsem i ježdění na skateboardu jako na tom videu, ale to mě zklamalo, malinko tomu chybí větší průtok, už už jsem se rozjížděl ale Husqvarna přecijen přečerpá víc kubíků za minutu, úsťová rychlost je ale podobná 92km/hod. vs 90km/hod. Každopádně nové Hitachi mě stálo 5k a to je oproti 580BTS rozdíl co těch pár metrů vzduchu navíc neospravedlní. Házím sem foto foukačů s kterými pracuji.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika