Elektrický kultivátor



host - 184.28 (?)
8.4.2010 12:26

Poradí prosím někdo, zda se někde dají sehnat nějaké doplňky (např. na vyhrabávání a vertikulaci trávníků) či náhradní nože na výše zmíněný elektrický kultivátorek FLORABEST? Dají se použít doplňky z jiného typu kultivátoru? Za dobré tipy a rady předem dík.

FR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 162.2 (?), 7.4.2010 8:09

Už jste vyzkoušel? Jak se s ním pracuje? Lepí se na nože hlína? Taky chci koupit a nevím jaký. Mám na záhonech jílovitou zeminu, zarývám do ní kompost a drcené dřevo a pomalu se to zlepšuje Poraďte.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.135 (?), 11.5.2010 23:27

dobry den, koupila jsem kultivator u Lidla, musim řici, že jsem s nim hrozně spokojená, samozrejme má zahrada nemá hektary. Zřízení nového záhonu na travnatem pozemku lze udelat super, ale hovorim o záhonech napr. 2x 3, 4 metry, neni to na pozemky, kdy chcete mít lány brambor a obilí atd.  Pro normální zahradu okolo baraku 600- 1200m 2 je proste super a jsem opravdu mile překvapená, jak je s ním radost pracovat. Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 1.3.2010 17:43
A mi doma parkuje dvakrát dražší model od Bohdalky, ale zase má motor 1kW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.168 (?), 1.3.2010 18:18
Má niekto skúsenosti s týmto kultivátorom? Potreboval by som spracovať také trávnaté plochy na dvore, 15x5 metrov a potrebujem prekovpat do hlbky tak 10cm - pripraviť podklad pod zatrávňovacie tvárnice - myslíte si že by to mohla táto elektrická motička - kutivátor zvládnuť? Dík za info. Miro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.67 (?), 1.3.2010 19:54
Ne, nemohla. Elektrická motyčka zvládne pouze zrytou kyprou půdu. Ostatně bez podmícení to nezvládne ani benzínový kultivátor vari. A.W.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.168 (?), 1.3.2010 20:43
Tak ako vidím budem to len musieť pekne ručne odmakať... potom sa mi asi ani do malej záhrady už nepolatí ten elek. kultivátor - lebo to zvládnem hravo už tam - v porovnaní z tou trávnatou plochou to bude hračka :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.67 (?), 1.3.2010 21:06
Osobně bych to řešil podmítacím pluhem za traktorem či zapůjčeným 1 tunovým bagříkem s radličku, který to urve. Pokud ani jedno z toho není možné, tak si leda hodně plivnout do dlaní. A.W.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 7.4.2010 22:54

Též jsem se nechal zlákat diskuzí na tomto fóru a začal silně uvažovat o nějakém zahradním kultivátorku. Nechtěl jsem nic složitého, drahého, velkého a neskladného. Nakonec jsem se nechal inspirovat diskuzí o elektrických rotujících motyčkách a na vyzkoušení koupil v Lidlu za 1500 Kč, výše uvedený FLORABEST. Výroba údajně německá, váha 7,85 kg, skladné, výkon 710 W, záběr 36 cm, pracovní hloubka až 18 cm.

Na Zelený čtvrtek jsem ho poprvé vyzkoušel na zrytém a jednou uhrabaném záhonu k zapravení hnojiva a k prohlobení - nakypření půdy. Záhon cca 120 m2, jílovito-hlinitá půda, práce cca 2 hodiny (60 m2/hod.). Nejprve se mě zdálo, že to jede po vršku a uvažoval o nějakém přídání závaží, ale pak jsem si to rozmyslel, abych to neuštval.  Chodil jsem s tím po zpátku, zvolnil krok a ono to do země pěkně lezlo, akorát z toho pěkně brnělo zápěstí, ale záda v pohodě. V pátek mě to pěkně zmoklo a na Velikonoční pondělí opět.

Dnes jsem to už psychicky nevydržel a šel s manželkou sadit již dosti narašené Marabely a o něco méně narašené Princess. Zase hlásí od pátku pršet. Suché to moc nebylo, ale moc mokré také ne. No bylo to tak na hraně. Po zasázení a zahrnutí řádků brambor se mě ty ušlapané meziřádky moc nelíbily, a tak prošel zkouškou ohněm opět zahradní kultivátorek. Ušlapanou zeminu mezi řádky jsem tedy znovu projel tímto nástrojem (řádky cca 62 - 65 cm, kultivátor 36 cm). Nadělalo to pěkné hlíny na další přihrnutí brambor. 14 řádků x 10 m = 15 jízd po 10 m x 36 cm záběr = 54 m2 asi za 1 hod. Musel jsem to vodit pomalu, aby to lezlo do země a brambory nelezly ze země. Ke konci, kde to bylo nejvíce ušlapáno, se to i trochu lepilo, ale nože jsem čistil až po práci. Převodovka se nehřála. Motor má údajně nějakou pojistku proti přetížení a až stroj vychladne, tak to prý zase jede. Ale já jsem s tím bez problémů 2 hod. dělal v těžší zemi a šlo to, až na to brnění zápěstí.

SUMÁŘ: 2. dubna - 120 m2 jedenkrát přehrábnutého záhonu - 2 hod.

           7. dubna - 54 m2 ušlapané půdy mezi řádky brambor - 1 hod.

A ještě ho čeká další práce pod brambory Rafaela, nychystat na kousek krmné řepy a na nějakou zeleninu. Celkem jsem byl mile překvapen. Za tu cenu jsem od toho takový výkon nečekal, ale zase naopak od toho nemůžem čekat zázraky. Dopředu to moc nejede (nutno tahat dozadu), na zkypření - na podzim zrytého - záhonu, na zapravení hnojiv dobré. Jen bych potřeboval ještě zjistit, jestli se k tomu dají někde dokoupit třeba rovné nože s opěrnými kolečky na vertikulaci trávníku nebo drátěný - kartáčový válec s kolečky na vyhrabávání trávníku, ať to má širšího využití, pokud se to při tom zápřahu nerozesype.

FR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.28 (?), 8.4.2010 12:26

Poradí prosím někdo, zda se někde dají sehnat nějaké doplňky (např. na vyhrabávání a vertikulaci trávníků) či náhradní nože na výše zmíněný elektrický kultivátorek FLORABEST? Dají se použít doplňky z jiného typu kultivátoru? Za dobré tipy a rady předem dík.

FR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.33 (?), 4.5.2013 15:48

Švagrová ho kúpila. Moc sa s ním nerobilo za tie dva roky a teraz na jar mi "odišlo" ozubené kolečko prevodu. Šnek je ocelový, ozubenie mosadzné alebo bronzové. Asi to bolo tým, že bola tvrdšia zem a na"ťažkú" prácu to nie je. Vytrasie to poriadne. Teraz pátram po servise.

Petržalka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika