Elektrický kultivátor



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
2.3.2010 11:26

Motor 1410 ot/min. hřídel rovněž tak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 1.3.2010 17:50

Děkuji všem zúčastněným za rady. Máme těžkou jílovitou půdu, na kterou je potřeba výkon, takže jsem v pátek jsem koupil PowerPlus POWXG7202, a až sleze sníh, poreferuji, jak se se strojem pracuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2010 21:39

V době kdy se hospodařilo na zahradě, jsem měl podobný problém se zkypřením půdy.Různě jsem pátral po kypřiči, který by vyhovoval mým představám.Podmínka byla, abych to co zkypřím si hned nepošlapal, a to ani jeden nespňoval.Při návštěvě mého kamaráda, který řešil stejný problém, mně ukázal "prototyp" kypřiče.Měl jsem možnost jej vidět jak pracuje.Do týdne byl hotov a také nese na sobě název "Made in Chlup".Používal jsem jej na zkypření půdy na jaře, na promíchání kompostu a rozdrcení velkých rostlin v něm.Po projetí kompostem všechny zbytky rostlin byly jemně rozsekány.Hned se hlína mohla používat.Dokáže zkypřit i polotvrdou zeminu, ale musí se velmi opatrně. Na odplevelení záhonů.Po projetí záhonů všechen plevel i s kořenem zůstával v řádku na povrchu záhonu za kypřičem.To se nám podařilo společně realizovat /úplně náhodou/banální úpravou nožů když jsme si mysleli, že by to bylo dobré pro něco jiného.Nechci jej vychvalovat, stroj se chválí svou prací sám.Je sestaven ze dvou motorů 1,5 kW, 1410 ot./min., hloubka zkypření je 25 cm.Od doby používání kypřiče jsme neměli rozdvojenou mrkev, všechny byly rovné a dlouhé.Kypřič nemá pojezd, ale tím, že směr otáčení motorů je k sobě, tak tímto pohybem se snaží dostat dopředu.Je nutno jej však vést rovně a mírně táhnout.Vypínání je přes reverzní vypínač.Začátek kypření spočívá v tom, že se postaví na nože a po spuštění motorů se sám zavrtá do země na výšku nožů/což trvá 1 až 2 vt./ a v žádném případě nemá snahu se zavrtát víc, než jsou dorazové plechy nad nožem a pak už má snahu jet dopředu.

Celkový pohled
Celkový pohled
Převozní poloha
Převozní poloha
Pracovní poloha
Pracovní poloha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.3.2010 23:00

Kolik mají ty motory otáček? To jsou ty hřídele vrtulí nezpřevodované?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 2.3.2010 11:26

Motor 1410 ot/min. hřídel rovněž tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 2.3.2010 14:19

Jak jste vyřešil vaši podmínku, aby jste si zkypřenou zeminu hned nepošlapal, když stroj jede v před?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 2.3.2010 21:25

Stroj "táhnete" za sebou a nebo když jsem potřeboval jet přesně v řádku, kde bylo potřeba, tak jsem šel pozpátku, abych na kypřič viděl.Tím pádem co bylo zkypřeno ani jedna šlápota.Pak se prošlaply cestičky a udělali jsme záhony.Každý záhon pěkně nakypřen bez známek chození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 2.3.2010 21:30

A to jste měl přehozenou fázi aby se to točilo obráceně.Jinak by jste se zedřel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 2.3.2010 21:52

Ano, máte pravdu, proto také píši, že směr otáčení motorů je k sobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.3.2010 14:31

1410 otáček, to je hrozně velká rychlost. To vám musí rozmetat zeminu na prach. To, dle mého, nemůže dělat dobře na drobtovitou strukturu půdy.  Jistě to ale netvrdím, stroj jsem v chodu neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 2.3.2010 21:43

Když jsem jej poprvé viděl v činnosti, taky byla namitka na otáčky.Pak jsem viděl zeminu po projetí kypřičem a bylo rozhodnuto.Zemina přesně tak, jak má být na sázení.Tento výrok prohlásil pan Brázda /starý zahradník, který měl zahradnictví/.Přes zimu jsem pak dělal další kypřič, pro něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika