Elektrická rotační sekačka



host - 39.219 (?)
22.4.2014 18:42

Nejen to Stando, přiznám že technické detaily motoru neznám. Posuzuji jen práci kterou ta sekajda odvádí a kterou mám možnost vidět v trávníkářské sezoně min vždy po 14 dnech. Trávník je střižený jak vřetenem, výkonu na motoru je dostatek i pro mulč v mírně přerostlé trávě a to v naprosto konstantních kultivovaných otáčkách stroje. Nemám ji ale práci s ní znám. Líbí se mi.    j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 40.154 (?), 22.4.2014 18:14
Je fakt, že co vidím, tak vesměs ženské šudlí elektrikou. Občas brzy po dešti, nebo zrána při rose. Elektrika je v tomto nebezpečná, ony chtějí zapnout a hotovo. Přemýšlet kolik je v motoru oleje, nádrži benzínu, sytič, tahat šnůru při nahození motoru sice splňuje známé, že ženské mohou dělat více věcí naráz proti chlapům, ti dělají jednu věc a pořádně. Tak se stane, že se nepovede start, protože posledně motor doškytal poslední metry a nikdo nedoplnil nádrž. Každá malá komplikace je pro ženu větší problém, než tahat kabel po zahradě, protože u něho ví, že tam začíná ve zdi a končí u sekačky. My chlapi si ten motor vychutnáme, protože je to chlapská práce a přiznejme si, že na pomazlení s motorem máme víc času. Když chcete elektrickou sekačku, co nejlevnější, tak je seřaďte podle ceny, každá bude lepší, než co máte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.4.2014 18:33

Pokud je dobře udělaná elektroinstalace, není elektrika o nic nebezpečnější než benzínová. Nebo by jte snad měl doma vrtačku na bezánová motor, úhlovou brusku na benzínový motor, fén na benzínový motor.

Je to jak tlachání u piva, kdy se každý chlubí, jak mu benzín startuje na první potáhnutí a pak sleduji souseda, jak po najetí na krtinu nemlže nahodit Al-Ko ni po třetím zatáhnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.154 (?), 22.4.2014 18:43
Trošku tlacháte, protože prodlužováky jsou všelijaké a vlhkost na elektrické sekačce časem ty jistoty bezpečnosti naruší. Kdo si nechá zkontrolovat stav, až se zastaví, tak proč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.4.2014 19:03

Ano, většina úrazů je v důsledku neodborných oprav a neautorizovaných zásahů, Ale při použití značkových výrobků majících alespoň prohlášení o schodě se schváleným typem je to opravdu bezpečné a ostatní rizika jsou srovnatelná bez ohledu na druh pohonu (zranění vymrštěným kamenem ap.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.121 (?), 22.4.2014 20:08

Pane, neházejte prosím všechny do jednoho pytle. Sekám elektrickou sekačkou i benzínovou, a u té benzín bez problému obstarám, olej také. Sekám pokud možno suchou trávu. Kabel je pro mne značná komplikace, ne že bych se mu neuměla vyyhnout, ale je pravda, že táhnout ho je těžší, než strkat před sebou tu sekačku, benzinová sekačka je pro mne mnohem jasnější volba.  Můj muž ji ale nechce, což znamená, že ji prostě nezaplatí. Nikde jsem nepsala, že chci sekačku co nejlevnější, psala jsem, že bych ráda do cca 5.000,- To myslím zas tak málo není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.4.2014 20:24

... hlavně že Vám zde nikdo zde neradí, aby jste si pořídila rider, který je pro obsluhu nejbezpečnější.

No mým snem je si ten rider na ty 2000 m2 pořídit, ale manželka mi to taky nezaplatí. angel Podobné je to s tím Li-Ion_accu pro dosekávky krajů. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 23.4.2014 6:21

Mám relativně novou benzínovou sekačku Hecht. Má jeden molitanový filtr sání, který občas vyperu ve vodě. Olej vyměním jednou za rok zjara a při tom ji obejdu a sem tam stříknu vazelínu ve spreji. To je celá roční údržba, čištění nepočítám. Pro mně to není nějak zatěžující činnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.4.2014 18:11

Ano J.C. Gardena Power Max 37E patří do rodiny sekaček s rychloběžným motorem převodovaným do pomala. Motor je cca 4× lehčí než u sekaček s nožem přímo na ose motoru. Navíc posazení motoru dopředu částešně vyvažuje koš takže malá váha motoru tolik při plném koši nevadí.

Nevím, jestli se Gardena cenově vejde do limitu tazatelky, ale číňani už tento koncept (dříve užívaný pouze Boschem a Gardenou) začali dělat v marketových brandech (CMI, Parkside,...). Jen ještě nezačali k tomu dělat Li-Ion_accu verze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 22.4.2014 18:42

Nejen to Stando, přiznám že technické detaily motoru neznám. Posuzuji jen práci kterou ta sekajda odvádí a kterou mám možnost vidět v trávníkářské sezoně min vždy po 14 dnech. Trávník je střižený jak vřetenem, výkonu na motoru je dostatek i pro mulč v mírně přerostlé trávě a to v naprosto konstantních kultivovaných otáčkách stroje. Nemám ji ale práci s ní znám. Líbí se mi.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.56 (?), 23.4.2014 8:23

Ja mam najlahsiu najmensiu alko na plochu asi 3-4 are a nedam na nu dopustit. Prazdnu ju zdvihnem za riaditka a prenesiem cez skalku. Bez pojazdu a vobec mi to nechyba. Predtym som si raz pozical velku tazku kravu a okolo krikov to boli galeje. Posilovna. 

Co sa tyka kabla. Mozno sa budete citit nepohodlne prvych par koseni. Ale ked si vytvorite rutinny postup, kabel vam vadit nebude. Mala sekacka ma aj maly kos, ktory treba vysypat casto, ale je lahky, ked je aj naplneny. Radsej prejdem s kosom 5 krat 15 m ako 2 krat s 2,5 tazsim kosom. Mala kosacka vam bude zaberat menej miesta. Ak mate stodolu mozno vas toto netrapi.

Pan MV uz mal tolko vela sekaciek... indecision Ja takmer 10 rokov kosim s tymto istym alkom cez sezonu kazdy tyzden anglicky travnik, niekedy aj castejsie, obcas aj huci a narazi na kamen, ale stale sa nie a nie pokazit. Rad by som si spravil radost a kupil nejaku novu drobnu elektricku kosacku. Riesit oleje, filtre a drzat niekde v kanistre benzin sa mi nechce.

Hej vy pojazdari! Este ste zabudli odporucit pani, ked pojde do obchodu, nech si vypyta nakupny vozik s pojazdom.laugh

Mozno 7 arov je vela na elektricku kosacku. Ja by som si ale skusil nejaku pozicat aj motorovu a otestoval by som, ze s cim by ma viac bavila robota. Napr. jedna pani sekala hrozne rada s motorovou, ale manzel alebo sused je to musel startovat. Neviem v com mala problem. Ked jej to skapalo, bolo jej trapne a nedokosila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika