Ekodotace na motor Vari XP-200



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?)
1.4.2015 21:13

Pane xxx.xxx.68.161. Mně je upřímně jedno, co Vás nazvedává ze židle a jestli právem. Na stránkách jsou oficiální partnerské prodejny a pokud i v partnerské prodejně koupíte to co výrobce se stydí nazvat padělkem a radši to nazývá jinými jmény...

Pane xxx.xxx.68.161, kdyby jste četl kontext, věděl by jste pak, že je to jako příklad toho, že někde mají motory Honda za nižší cenu než přes Vari. Prodejce může tvrdit, že je to stejné provedení a přitom to nemusí být...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.4.2015 17:30

Mně nevadí, že mi prodal "kopii" kopinatých nožů. mně vadí, že mi to prodal za cenu vyšší kvality a když jsem se ve Vari ptal, proč úhlové nože nemusím brousit za 27 let ani jednou, zatímco kopinaté před každou sezónou...

Pro motorovou jednotku jsem si po této zkušenosti raději zajel přímo do Libic. No zatím spokojenost a další zkušenosti budou až podle počasí... (na brambory je ještě čas - to bude hlavní test).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.161 (?), 1.4.2015 18:57
Pane hrabě, zase jste mne pozvedl ze židle. Zamícháte mezi motory nože rotavátoru. A tady také papáte co je vám nakukáno. Ohnutý kousek flahajzu s nafrézovanou řeznou hranou – břitem, nemůže být nikdy v žádném případě výkovkem!!! A jak musíme znát složení potravin, tak proč nemůže znát jakostní třídu oceli a její konečný stav s udáním tvrdostního rozsahu. Vždyť i u obyčejných kuchyňských nožů od SOLINGEN, zákazník ví v jakém rosahu tvrdosti je stav oceli z níž jsou vyrobeny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.4.2015 21:13

Pane xxx.xxx.68.161. Mně je upřímně jedno, co Vás nazvedává ze židle a jestli právem. Na stránkách jsou oficiální partnerské prodejny a pokud i v partnerské prodejně koupíte to co výrobce se stydí nazvat padělkem a radši to nazývá jinými jmény...

Pane xxx.xxx.68.161, kdyby jste četl kontext, věděl by jste pak, že je to jako příklad toho, že někde mají motory Honda za nižší cenu než přes Vari. Prodejce může tvrdit, že je to stejné provedení a přitom to nemusí být...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 1.4.2015 21:44
Nižší cena Hondy, než přes Vari nemusí znamenat padělek, zákazník má právo nechat ověřit originalitu motoru Honda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.4.2015 23:04

Ale tam nejde o to, že by šlo o padělek... jen pokud je jiný karkurátor a regulátor, už zákonitě je cena jinde

Prostě se mi tady nechce přepisovat rozhovor s zástupcem oficiálního dovozce Motorů Honda, když mi vysvětloval, v čem je motor pro Vari PJGSV jiný než pro Vari sečení Adéla a pro ABG sekačky. Stručně - je několik regulací a příslušných karburátorů * několik hmotností setrváku * několik typů výstupního hřídele (N1 až N9)... A cena se pak liší u Vari a nejlevnějšího cca o 2-2,5K. Tzn. pokud Hondu, pak tu která do té pohonné jednotky patří a ne kompromis ceny na úkor uživatelských vlastností.

Proto také "libickým" věřím, že stejnou práci jako si dali s nadiktováním parametrů prodejci motorů Honda si dali při jednání s gigantem Zongshen. Njn a nevěřím jistému prodejci, že bych mohl u něj dostat stejně kvalitní zboží jako v podnikové prodejně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 2.4.2015 7:44

SfK: V odkazu je přímo uvedeno k čemu ten motor má být určený. Napadá Vás mimo jednoosé malotraktory a jejich přísl ještě něco s odstředivou spojkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.4.2015 8:07

To, že na "sekačkový" motor dáte spojku neznamená, že se z něj najednou stane jiná specifikace provedení (tak jak ji najdete v katalogu motorů Honda od dovozce).

Jak říkám, před dvěmi roky jsem takto uvažoval, že ušetřím až 7 tisíc a nakonec po nastudování všech souvislostí jsem zůstal u původního 2T. Nyní mi mé požadavky splňuje XP200, protože má vše jak je potřeba pro variabilní práci a pojezd.

Pokud by prodejní marže Libických u motorů Honda byla přehnaná, nebylo by nic snadnějšího než rozšířit ekodotaci i na motorové jdnotky PJGsV.

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 2.4.2015 8:18
SfK: Jen spojka by nestačila, aby ten motor byl s Vari stejný. Protože nevnímáte popis v odkazu zopakuji: setrvačník, příruba, odstředivá spojka, ovládání sytiče přes páčku plynu, s tím máte možnost měnit otáčky motoru, vlastní popis k čemu je takový motor určený a s možností jej koupit s klečemi. Se sekačkou společného takový motor příliš nemá, co myslíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.4.2015 8:49

Ano šaty dělají člověka platí i pro některé "motory". To, že ustrojím provedení GSV190 A1N1 jako GSV A4N8 neznamená, že se ze srdce pohonné jednotky stane "A4N8".

Ale pokud to někdo bude používat na 90% pro bubnové sečení, je to jeho volba. Já osobně potřebuji ten nejširší rozsah pracovních vlastností pohonné jednotky, proto moje volby byla PJXP200 (jako alternativa k plnokrevné PJGCV190).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 2.4.2015 9:01
SfK: Zřejmě zjištění bolí. Až přebolí, ověřte si popis (malotraktory, určený jako náhrada 2T).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika