Ekodotace na motor Vari XP-200



host - 224.107 (?)
13.3.2015 11:37
Zřejmě jste trefil dobrý kus. Pro vás čtařtakt jedině proto, že jste doutakt neměl!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 212.193 (?), 13.3.2015 7:29

Což o to, ta spotřeba je pro mne až druhotná záležitost - neobdělávám s tím zase až tak velký pozemek. Spíš mě jde o tu spolehlivost a náročnost na údržbu a o to, jak dalece je ten motor citlivý na čistotu paliva apod. - abych po několika sezónách nezjistil, že jsem na tom stejně jako předtím. Od stroje tohoto typu očekávám, že ho na zimu uložím a na jaře vytáhnu, naleju benzín, nastartuji a jedu a ne že s ním budu dva dny zápasit, rozebírat, čistit atd. A navíc to budu muset vozit někam do servisu, protože je to uděláno tak, že je na každou blbost potřeba speciální vercajk. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 13.3.2015 7:56

Ono to dnes není o tom samotném stroji, ale zejména o palivu. Ta kapalina se benzínem dá nazývat opravdu jen velmi opatrně. Metyltercbutyléter, líh a kdovíco ještě. Opravdového ropného benzínu je tam minimum. A to je důvod, proč musíte zjara čistit karburátor, přidávat tam růzhé stabilizátory. Kdyby to byl jen benzín, fungovalo by to jak očekáváte. Pokud jde o servis a potřebu speciálního vercajku, s tím nic nenaděláte, taková je doba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.167 (?), 13.3.2015 8:07
Za téměř 20 let intenzívního provozu 4 T se několikrát seřizovaly ventily a 1 měnila spojka. Servisáka jsem dovezl ke stroji, nemusel jsem stroj vozit do servisu. Za mě jedině 4 T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 13.3.2015 9:40

Ta XP200 je za tu cenu opravdu dobrá volba. Ano, sice si zase asi řeknete,,no jo, čína, to zas bude kvalita", má to však svoje ale. Ve VARI tenhle motor testovali snad čtyři roky před zahájením montáže do svých sekaček a Globalu. A problémy s benzínem mít nemusíte, když na karburátoru každý rok před odstavením povolíte ten malý mosazný šroubek který slouží k vypuštění paliva z celého palivového systému. Viděl jsem i jeden předprodukční motor i rozebraný a kam se na něj hrabou GCVčka - tady je litinová vložka, klika pod setrvákem v ložisku a sítko pro zachycování hrubších nečistot z oleje. Nechybí taková šikovná drobnost jako uzavírací kohout paliva. Kde za ty peníze seženete takový motor, ještě osazený celou přírubou a řidítky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.214 (?), 13.3.2015 11:43
Uzavírací ventil má GCV taky a vydrží víc než 2T a ovládání 4T od startu po spolehlivost lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.3.2015 12:10

Jestliže těžiště vývozu z Libic je do zemí, kde benzín má horší kavalitu než u nás, pak Vám věřím, že si s tím výběrem pohráli. Přeci neztratí vývozní pozice tam, kam právě s mlsnými Hondami nemohou. Taky už uvažuji o výměně Jikovů za XPčko, ale od doby co je straším výměnou se oba snaží aby chytli teplé na první cuk a studený na třetí.

PS: nevíte někdo kde jsou grafy průběhu výkonu a kroutících momentů? Prý se dají vytáčet na 3800 ot/min. - tj jsou jako náhrada Jikovu lepší než Honda, která tak vysoko nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 13.3.2015 12:50
Těch 200 otáček Vás nevytrhne. Důležité jsou parametry 2T a 4T a ty hovoří pro 4T. Zvyk míchání oleje do benzínu se dá odnaučit a potom jen chválíte jak motor startuje, nekouří, nežere, jede tišeji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.3.2015 13:34

Ano, těch 200 otáček rozdílu může být jen papírové užitím jiných metodik měření a nastavením omezovače maximálních hodnot. Proto se ptám na ty grafy, kde je i kroutící moment...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.107 (?), 13.3.2015 11:37
Zřejmě jste trefil dobrý kus. Pro vás čtařtakt jedině proto, že jste doutakt neměl!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.107 (?), 13.3.2015 11:40
Každý nemá to štěstí. Buďte rád že vám to tak vychází a dejte na modlení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika