Dvoutaktní motor u sekačky MF 70



host - 35.170 (?)
14.7.2010 1:46

Dobrý den všem zkušeným MF70kářům, kupuji si tento stroj z roku výroby 1989, není moc jetá protože majitel už má 83 let a já se chci o ní dobře starat a tak prosím o radu jak vše dělat aby dobře šlapala ? Jinak budu s ní sekat lištovkou 120cm, obracet seno so 160kou na pozemku 1ha. a svážet seno asi 300m vozíkem. Jde mi ted hlavně o olej jestli mohu používat v poměru 1:40 co mám do dvoutaktního křovinořezu a prostě každá rada dobrá, moc děkuji. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 132.133 (?), 4.5.2012 21:22

Ahoj, nemeli jste nekdo problem s MF, kdyz uz se mi podari ji nastartovat a cesu s ni delsi dobu a chcipne mi tak ji neni mozne nastartovat dokud zpet nevychladne... Resil jste nekdo tento problem? Dik... MarekVM83@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 5.5.2012 7:41

Hodně často to bývá špatnou fajfkou - botkou na svíčce. Zkuste ji vyměnit. Už se tu o tom několikrát psalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.249 (?), 6.10.2012 22:22

dvojtaktny motor to robi vtedy ked nema dostatocnu kompresiu, vplivom tepelnej roztaznosti mat. sa straca vo valci tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.37 (?), 27.1.2013 12:00

Něco podobného se mi kdysi stalo na motorce. Bylo to vadnou cívkou. Po její výměně (a myslím, že jsem měnil i nejaký "kondenzátor") bylo vše O.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.37 (?), 15.6.2010 17:06

Svou MFku jsem vystrojil jednobubnovu rotační talířovou sekačkou JAMI ze Vsetína.  Pracuje mi vemi dobře, sekám na 30 stupňovém svahu, kde jsem měl s lištou 140 cm velké potíže. Kola musím mít obuta do dvojmontáží jako Praga VS3 aby mi na tom svahu vůbec jezdila. Roztáčení sekacího budnu jsem se naučil snadno a dobře. Dělám to tak, že nejprve u stojící sekačky zařadím pohon bubnu a pomalým pouštěním spojky roztočím buben stojící sekačky na větší otáčky.  Potom znovu stisknu spojku a zařadím dopřednou rychlost 1. Spuštěním spojky se MFka rozjede a současně s točícím se sekacím bubnem zahájí sekání.  Tak ji používám již několik let a firmě JAMI ze Vsetína jsem velmi vděčný za jejich výrobek.  Jenom nevím, jestli jejich dvoububnová rotační sekačka by nebyla lepší - spíše vykonější.  S jednobubnovkou totiž neuhlídám obtížný sekaný teren a tak s ní "vymetu "   i nerovnosti, kterých si nevšimnou.  Jsem překvapen Vaším špatným hodnocením jednobubnovky. Mám tak obtížný teren,  že neznám žádný jiný stroj,  který by ho zvládl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 15.6.2010 22:52

Souhlasím s Vámi, že MF 70 je i při své zastaralejší konstrukci neskutečný dříč. Nezkoušel jsem ji sice s bubnovým sekáním, pouze s lištou 120 cm. Po namontování přídavných kovových orebních kol jsem kosil extrémně svažité a zarostlé plochy (též asi 30 st.) a neznala překážky. Nejenom že jsem se do svahu neudržel na nohou a tahala mě po kolenou dál nahoru, ale přitom ještě sekala zaplevelený porost výšky asi 130 cm, byla by snad schopna lézt i po stromech, prostě průjezdnost neuvěřitelná. Jako mínus je kapku horší manévrovatelnost, ale s trochou citu a nápaditosti to celkem jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.60 (?), 23.3.2012 22:29

Lépe bych to nevystihl, jenom jeden rozdíl - mám ten stroj ještě o pár roků déle. Kvůli opotřebení jsme vyměnili všechny prsty na liště a lejeme benzin! Absolutní nezmar...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.221 (?), 29.5.2010 12:06

Prosím nevíte někdo číslo GUFERA které je uloženo na klice sekačky MF 70?  vasek.hrabak@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.226 (?), 16.6.2010 13:39

Jsou to plechem zpevněné speciály made in USA 40-62--8 a druhé 25-52--10. Jiné tam nedávejte, obyčejná dlouho nevydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.170 (?), 14.7.2010 1:46

Dobrý den všem zkušeným MF70kářům, kupuji si tento stroj z roku výroby 1989, není moc jetá protože majitel už má 83 let a já se chci o ní dobře starat a tak prosím o radu jak vše dělat aby dobře šlapala ? Jinak budu s ní sekat lištovkou 120cm, obracet seno so 160kou na pozemku 1ha. a svážet seno asi 300m vozíkem. Jde mi ted hlavně o olej jestli mohu používat v poměru 1:40 co mám do dvoutaktního křovinořezu a prostě každá rada dobrá, moc děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika