DSK 317 propouští olej



host - 227.46 (?)
20.8.2013 20:24

maly balonik a zatiahnut zatrhávackou a mate vybavene mne to tieklo pol roka a nejako to prestalo nechcelo sa mi to rozoberat a ten balonik je pohodlne riesenie :)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 175.210 (?), 9.8.2013 14:57

Promiňte 9.2, že jsem se polopaticky nevyjádřil. Byla řeč o převodovce DSK 317, a tak jsem nepovažoval za nutné tuto skutečnost zdůrazňovat v předchozím příspěvku, bylo tam také uvedeno její stáří a je možnost to fotografií a skenem potvrdit. Že je odvzdušnění na nových převodovkách je chvályhodné. Ale neni chvályhodné, že na to přišli tak „brzy“. A nalévací, kontrolní a vypouštěcí otvory na zařízeních o kterých je zmínka o kousek dále, prostě chybí.   Neni samozřejmě nic příjemného DSK316.1PZS a bubnovou sekačku, která se k vůli 1,5dcl oleje, musí téměř celá rozebrat, obracet „zhůru kopytama“ a čekat až ta trocha oleje „vybublá“ tím jediným otvorem, který slouží pro všechno, to je nalévání, vylévání a kontrola hladiny oleje, a ani ta se u sekačky nedá provést bez zmíněné demontáže, a aby to jeden nemusel držet v rukách, vymýšlet a vyrábět nějaký stojánek. Již jsem někde napsal, že takovou vmožeností, jako je nalévací otvor, kontrola hladiny oleje, bez použití nějaké měrky a vypouštěcí otvor, byl vybaven motor mopedu S11, který byl levnější, než jízdní kolo. Bylo by velmi zajímavé zjistit, jak to mají vyřešeno u GUTBROT, či u TERRA. Mohl by se toho ujmout někdo, kdo je s počítačem kamarád.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rostislav - (4) - 86.197 (?), 9.8.2013 15:13

Pane Brousku, tato diskuze nese název,,DSK 317 propouští olej", nepleťte tazatele! Pravda je, že starší převodovky odvzdušňovací šroub neměly, spíš sem reagoval na vaší výtku, že výrobce to nezajímá. Zajímá, samozřejmě. Uvažoval sem tak, že starší Variny mají lidé, co si většinu věcí opraví sami, mají ty mašinky v malíku. Pán, který se ptal, toho moc nevěděl, předpokládal sem, že má novější model s odvzdušňovákem. Moje rada platí. Pokud nepomůže vyčištění odvzdušňováku, nebo ho ještě, nedejbože, nemá, je nutno vyměnit těsnící kroužek. Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.46 (?), 20.8.2013 20:24

maly balonik a zatiahnut zatrhávackou a mate vybavene mne to tieklo pol roka a nejako to prestalo nechcelo sa mi to rozoberat a ten balonik je pohodlne riesenie :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.22 (?), 2.1.2014 10:42

Dobrý den, potřeboval bych poradit při sestavení DSK 317. Máte nějaký fígl/postup jak sestavit všechny hřídele aby zapadly do ložisek včetně řadící kulisy. Nějak to tam všechno nemůžu napasovat :(

Hřídele jsem si sestavil na spodní skříň a snažím se nasadit horní skříň se zaaretovanou řadící kulisou (aretace první a zpětné rychlosti). Šnekovou hřídel mám ve spod upevněnou a zavíčkovanou. Stále se mi nedaří trefit se a vše usadit :(

Díky za rady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.22 (?), 2.1.2014 22:14

Dobrý večer. Pokud máš spodní polovinu převodovky správně vystrojenou zkus si to sesadit nejdřív nanečisto. Řadící kulisa se musí volně pohybovat, tj. kulička, pružina a dutý šroub nesmí být namontovány,. kulisu pootoč řadícím kolíkem dolů mimo horní díl převodovky, nesmíš nic aretovat. Levou rukou nasazuješ horní díl převodovky, dole ho přesahuje kulisa s kolíkem. Pravou rukou se snaž dostat kolík kulisy do řadícího kolečka na správné místo (současně otáčíš kulisou a axiálně posunuješ řadící kolečko, můžeš vychylovat a posunovat horní díl převodovky). Následně pravou rukou pomáháš centrovat otvor horního dílu (je tam gufero šálku) proti hřídeli šálku a levou rukou spouštíš horní díl převodovky. Díry pro horní ložiska mají kolchozní vůle, není tam problém. Pak musíš vyzkoušet jestli je kolík kulisy v řadícím kolečku ve správné poloze, tj. lze řadit všechny rychlosti (otáčením hřídele šálku se otáčí šestihrany nápravy). Mě se to podařilo na potřetí, dělal jsem to sám, líp by to šlo ve 2. Ještě bych doporučil, aby jsi si na nečisto tj. jen na horní části převodovky zkusil poskládat a seřídit kulisu s kuličkou, pružinou a šroubem tak aby řazení spolehlivě fungovalo, neztrať kuličku. Pak už jen skládat, těsnit, montovat ve správném pořadí. Vrchní a spodní část převodovky jsem těsnil vlastnoručně vyrobeným papírovým těsněním, u kupovaného neseděla jedna díra a matlat tmelem jsem to nechtěl. Naplnit olejem a je to. Skládal jsem minulý týden a v sobotu, neděli a pondělí jsem již oral. Jediné co jsem nesehnal vhodné těsnění (dal jsem tam jen fíbrový kroužek na vodu)  pozice 66 mezi spodní stranu šálku a vnitřní kroužek ložiska,  hřídele šálku, takže po větším naklonění převodovky mě lehce prolíná olej drážkou pro pero na šálku, pokud by měl někdo označení vhodného těsnícího kroužku uvítal bych to.  Koupil jsem také za cca 70Kč odvzdušňovací ventil pozice 69, zatím jsem ho nenamontoval. Držím palce a napiš jak to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika