Drtička větví - poradíte?



host - 191.243 (?)
13.5.2020 7:57

Mám Riwall Pro RES 2844. Predtým som si štiepkovač už viac krát požičal aj od známych takže už ich viem porovnať. Štiepkovač z nožami síce jemnejšie štiepkuje ale je to pomalé, nevťahuje si materiál ako u rotačného valca a nože sa časom zatupia a je problém. Najhorší je však neskutočný hluk čo to vydáva.Takže som automaticky zvolil voľbu na štiepač z pomalobežným ozubeným valcom.Tie sú v ponuke dva tipy, podstatne drahší z plastovou nádobou a lacnejší bez nádoby.Ten z plastovou nádobou je však omnoho nepraktickejší ako ten s taškou a to z dôvodu rozhrnutia padanej štiepky.Ten z taškou, jednoducho pri práci to iba rozhrniete rukou, je to iba sekunda dve, a ten z plastovou nádobou musíťe vytiahnúť poistku nádoby a nádobu vytiahnúť, potom rozhrnúť, nádobu zasunúť a aj poisku na ktorej je koncák a zapnúť štart. Najvačší problém je pri štiepači a nádobe ktorá si rýchlo vytvorí kužel do vrchu, darmo máte boky prázdne. Zato tento štiepač bez nádoby si jednoducho pritiahnete povedzme ku stromkom kde chcete štiepať a padá vám to pod nohy a môžete si nohou alebo hrabličkami kopu hneď odhrnať. Potom si vždy štiepkovač posuniete o kúsok ďalej, je to praktické Pri štiepkovači z plast. nádobou akonáhle vytiahnete nádobu musíťe vytiahnúť aj poistku nádoby z koncákom, a tak vám systém padania štiepky rovno pod nohy sa nedá použiť. Teraz k značke, išiel som na cenu, takže či to bude Riwal či Gude som neriešil.Priateľ má taký istý starší pod značkou Stiga.Takže to bude vyrábať rovnaká fabrika predpokladám že v Číne.
Už iba jednoducho... tento štiekovač je naozaj výborný a lacný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 205.234 (?), 22.4.2020 21:14

U nás se letos objevil kontejner, prý ze zákona. Tak snad ten zákon platí v celém státě. Pravidelně se po naplnění vozí na kompostarnu. Tím pádem jsem s drcenim skončil.Pomalubezne drtice jsou na jednobrdo.Mam hodně let značku Atika.Delal jsem na něm i opravu planetove převodovky protože před lety staly kolem 10 tisíc.No proste jsem rad ze u toho nemusím stát. A ještě bych poznamenal ze větve o průměru 4,5 cm jsem tam nikdy nedával 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.231 (?), 28.4.2020 23:09
Ze zákona musí být kdykoliv dostupná možnost uložit bioodpad, Někde to je tak, že dali vývozové biopopelnice a větve ve stanovený dny na určené místo.Jinde dali kontejnery na vše.Jinde stanovili místo k ukládání bioodpadu, trávu a listí do kontejneru, větve na plochu.Dost se to využívá.Další termín pro odpady je kontejner na rostlinné oleje.Např. Stiga rozlišovala drtiče na vysokootáčkové (s noži),nebo pomaluběžný (s frézou).Bosch má i šnek.Berte pomaluběžný, pohodová práce.Půjčovna je taky řešení, nebo bazar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.243 (?), 13.5.2020 7:57

Mám Riwall Pro RES 2844. Predtým som si štiepkovač už viac krát požičal aj od známych takže už ich viem porovnať. Štiepkovač z nožami síce jemnejšie štiepkuje ale je to pomalé, nevťahuje si materiál ako u rotačného valca a nože sa časom zatupia a je problém. Najhorší je však neskutočný hluk čo to vydáva.Takže som automaticky zvolil voľbu na štiepač z pomalobežným ozubeným valcom.Tie sú v ponuke dva tipy, podstatne drahší z plastovou nádobou a lacnejší bez nádoby.Ten z plastovou nádobou je však omnoho nepraktickejší ako ten s taškou a to z dôvodu rozhrnutia padanej štiepky.Ten z taškou, jednoducho pri práci to iba rozhrniete rukou, je to iba sekunda dve, a ten z plastovou nádobou musíťe vytiahnúť poistku nádoby a nádobu vytiahnúť, potom rozhrnúť, nádobu zasunúť a aj poisku na ktorej je koncák a zapnúť štart. Najvačší problém je pri štiepači a nádobe ktorá si rýchlo vytvorí kužel do vrchu, darmo máte boky prázdne. Zato tento štiepač bez nádoby si jednoducho pritiahnete povedzme ku stromkom kde chcete štiepať a padá vám to pod nohy a môžete si nohou alebo hrabličkami kopu hneď odhrnať. Potom si vždy štiepkovač posuniete o kúsok ďalej, je to praktické Pri štiepkovači z plast. nádobou akonáhle vytiahnete nádobu musíťe vytiahnúť aj poistku nádoby z koncákom, a tak vám systém padania štiepky rovno pod nohy sa nedá použiť. Teraz k značke, išiel som na cenu, takže či to bude Riwal či Gude som neriešil.Priateľ má taký istý starší pod značkou Stiga.Takže to bude vyrábať rovnaká fabrika predpokladám že v Číne.
Už iba jednoducho... tento štiekovač je naozaj výborný a lacný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.236 (?), 6.5.2020 20:52

Řešil sem tento problém v minulém roce a koupil sem v Lidlu Florabest FLH 2800 B2. Za ty peníze 2990 Kč perfektní koupě, v té ceně ani nic jiného nebylo. Výkonově super, bohužel již není v nabídce. Podrtila neskutečný prales. Přišla bohužel s naprasklým košem, ale neřešil sem to.

Florabest FLH 2800 B2
Florabest FLH 2800 B2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.101 (?), 12.5.2020 15:18

Mám tiež toho Florabesta. Okrem výkonu mu nemožem po pár rokoch občasného používania pridat kladnu vlastnost. Mtor sa síce neprehrieva a má statný výkon, no zvyšok stroja za vela nestojí. Z valcového noža mám už excenter, no je stále ostrý. Neprestajne sa vypína vdaka nespolahlivému a nekvalitnému vypínaču a tiež mudrej ochrane v zbernej nádobe bez aretácie, ked sa dvojvidlička neprestajne vysuva a tým sa preruší kontakt.Ochranný kryt nad nožom si tiež vela chváli nezasluži, prejdu ním len rovné konáre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika