Drtička větví - poradíte?



host - 67.101 (?)
12.5.2020 15:18

Mám tiež toho Florabesta. Okrem výkonu mu nemožem po pár rokoch občasného používania pridat kladnu vlastnost. Mtor sa síce neprehrieva a má statný výkon, no zvyšok stroja za vela nestojí. Z valcového noža mám už excenter, no je stále ostrý. Neprestajne sa vypína vdaka nespolahlivému a nekvalitnému vypínaču a tiež mudrej ochrane v zbernej nádobe bez aretácie, ked sa dvojvidlička neprestajne vysuva a tým sa preruší kontakt.Ochranný kryt nad nožom si tiež vela chváli nezasluži, prejdu ním len rovné konáre.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 205.234 (?), 22.4.2020 21:14

U nás se letos objevil kontejner, prý ze zákona. Tak snad ten zákon platí v celém státě. Pravidelně se po naplnění vozí na kompostarnu. Tím pádem jsem s drcenim skončil.Pomalubezne drtice jsou na jednobrdo.Mam hodně let značku Atika.Delal jsem na něm i opravu planetove převodovky protože před lety staly kolem 10 tisíc.No proste jsem rad ze u toho nemusím stát. A ještě bych poznamenal ze větve o průměru 4,5 cm jsem tam nikdy nedával 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.231 (?), 28.4.2020 23:09
Ze zákona musí být kdykoliv dostupná možnost uložit bioodpad, Někde to je tak, že dali vývozové biopopelnice a větve ve stanovený dny na určené místo.Jinde dali kontejnery na vše.Jinde stanovili místo k ukládání bioodpadu, trávu a listí do kontejneru, větve na plochu.Dost se to využívá.Další termín pro odpady je kontejner na rostlinné oleje.Např. Stiga rozlišovala drtiče na vysokootáčkové (s noži),nebo pomaluběžný (s frézou).Bosch má i šnek.Berte pomaluběžný, pohodová práce.Půjčovna je taky řešení, nebo bazar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.243 (?), 13.5.2020 7:57

Mám Riwall Pro RES 2844. Predtým som si štiepkovač už viac krát požičal aj od známych takže už ich viem porovnať. Štiepkovač z nožami síce jemnejšie štiepkuje ale je to pomalé, nevťahuje si materiál ako u rotačného valca a nože sa časom zatupia a je problém. Najhorší je však neskutočný hluk čo to vydáva.Takže som automaticky zvolil voľbu na štiepač z pomalobežným ozubeným valcom.Tie sú v ponuke dva tipy, podstatne drahší z plastovou nádobou a lacnejší bez nádoby.Ten z plastovou nádobou je však omnoho nepraktickejší ako ten s taškou a to z dôvodu rozhrnutia padanej štiepky.Ten z taškou, jednoducho pri práci to iba rozhrniete rukou, je to iba sekunda dve, a ten z plastovou nádobou musíťe vytiahnúť poistku nádoby a nádobu vytiahnúť, potom rozhrnúť, nádobu zasunúť a aj poisku na ktorej je koncák a zapnúť štart. Najvačší problém je pri štiepači a nádobe ktorá si rýchlo vytvorí kužel do vrchu, darmo máte boky prázdne. Zato tento štiepač bez nádoby si jednoducho pritiahnete povedzme ku stromkom kde chcete štiepať a padá vám to pod nohy a môžete si nohou alebo hrabličkami kopu hneď odhrnať. Potom si vždy štiepkovač posuniete o kúsok ďalej, je to praktické Pri štiepkovači z plast. nádobou akonáhle vytiahnete nádobu musíťe vytiahnúť aj poistku nádoby z koncákom, a tak vám systém padania štiepky rovno pod nohy sa nedá použiť. Teraz k značke, išiel som na cenu, takže či to bude Riwal či Gude som neriešil.Priateľ má taký istý starší pod značkou Stiga.Takže to bude vyrábať rovnaká fabrika predpokladám že v Číne.
Už iba jednoducho... tento štiekovač je naozaj výborný a lacný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.236 (?), 6.5.2020 20:52

Řešil sem tento problém v minulém roce a koupil sem v Lidlu Florabest FLH 2800 B2. Za ty peníze 2990 Kč perfektní koupě, v té ceně ani nic jiného nebylo. Výkonově super, bohužel již není v nabídce. Podrtila neskutečný prales. Přišla bohužel s naprasklým košem, ale neřešil sem to.

Florabest FLH 2800 B2
Florabest FLH 2800 B2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.101 (?), 12.5.2020 15:18

Mám tiež toho Florabesta. Okrem výkonu mu nemožem po pár rokoch občasného používania pridat kladnu vlastnost. Mtor sa síce neprehrieva a má statný výkon, no zvyšok stroja za vela nestojí. Z valcového noža mám už excenter, no je stále ostrý. Neprestajne sa vypína vdaka nespolahlivému a nekvalitnému vypínaču a tiež mudrej ochrane v zbernej nádobe bez aretácie, ked sa dvojvidlička neprestajne vysuva a tým sa preruší kontakt.Ochranný kryt nad nožom si tiež vela chváli nezasluži, prejdu ním len rovné konáre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika