Doporučte strunu, která se nespéká



host - 209.156 (?)
16.9.2008 22:06

Dobrý večer

Jen náhodou, jsem našel tuto diskusi a musím vám říci, že problém jak vy říkáte se spékáním struny v hlavě křovinořezu je problémem všech křovinořezů a strunu kterou používáte tedy 2,4 oranžová hranatá od mountfieldu je struna, kterou já osobně používám již mnoho let a každoročně jí spotřebuji určitě přes 500 metrů.Přes 15 let se živím údržbou zeleně a vím o čem píši.Nejlepší řešení pro vás bych viděl v koupi naklepávací hlavy a při seči jakmile se vám zvýší otáčky strunu klepnutím prodloužit.Věřte, strunou to není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 135.137 (?), 16.9.2008 20:50
To nevadí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.156 (?), 16.9.2008 22:06

Dobrý večer

Jen náhodou, jsem našel tuto diskusi a musím vám říci, že problém jak vy říkáte se spékáním struny v hlavě křovinořezu je problémem všech křovinořezů a strunu kterou používáte tedy 2,4 oranžová hranatá od mountfieldu je struna, kterou já osobně používám již mnoho let a každoročně jí spotřebuji určitě přes 500 metrů.Přes 15 let se živím údržbou zeleně a vím o čem píši.Nejlepší řešení pro vás bych viděl v koupi naklepávací hlavy a při seči jakmile se vám zvýší otáčky strunu klepnutím prodloužit.Věřte, strunou to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.9.2008 22:55

Naklepávací zřejmě znamená poloautomatická. A k SOLO 154SB se poloautomat dodává, takže to asi také nebude hlavou. To posunutí je ale správný postřeh.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.9.2008 23:05

To souhlasím, ale jen to potvrzuje, že struna - v tomto případě pracovní nástroj, když nemá potřebnou délku, tak se zvýší otáčky - menší odpor motoru. Potom při správném dodržování délky struny nedochází k takovým rozdílům v otáčkách při sečení, dále struna není dlouho v jednom místě namáhaná, neboť ji průběžně prodlužujete - posunujete odvíjením z cívky. Za takových podmínek může být bezproblémová i struna dejme tomu jiné kvality, neboť držíte cca konstantní otáčky odporem struny a předpokládám po těch zkušenostech i plynem a neustále resp. průběžně strunu posunujete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.63 (?), 17.9.2008 8:37
Skrátí se struna, zvýší se otáčky - teplota, skrátí se tím pádem délka kterou musí překonat teplo do cívky na první závit. Skutečně to jenom potvrzuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?), 17.9.2008 9:00
ano, a stejně tak je tma rychlejší než světlo, protože mu dokáže uhnout z cesty :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.58 (?), 14.6.2009 13:21
Pánové jedna rada, mám stihl 450 a mužu vám říct od té doby co jsem začal namáčet strunu do vody tak mám od toho pokoj.Používám strunu 3 mm kulatou, nikdy bych nekoupil zž hranku dost se opotřebý a rychle vysouvá.Ponechte strunu ve vodě pocelou dobu.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 14.6.2009 15:28

Seču s křovákem od roku 88 na velké zahradě a v životě jsem neměl problém se zpečenou strunou.První křovák Husqarna, druhý Honda a nyní Stihl.Co jsem akorát postřehl, že struna od Mount. dost rychle ubývala, taky když jsem pídil po výrobci tak byl bezejmený..

Oregon a Stihl dalece víc vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.24 (?), 15.6.2009 21:29

Zkuste žací hlavici Brogio. Na internetu najdete popis včetně ilustračního videa. Přesná adresa se zde udávat nesmí, zadejte do vyhledávače..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.30 (?), 15.6.2009 22:45

Mám křováka od Hondy UMK 435 E a dokavadˇ jsem sekal oranžovou čtyřhranou tak se struna zapékala, od té doby co mám černou pětihranou Oregon tak bez problémů a i víc vydrží jen hlava se asi brzo odporoučí je plastová a občasné naražení do kamenů jí moc nesvědčí a na dvou místech už je projetá skrz, řeším jakou hlavu koupit, dejte návrh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika