Doporučte strunu, která se nespéká



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?)
16.9.2008 11:14

Teď jsem Vás nepochopil, neboť známý M.N. zadal dotaz přes formulář a známého u Stihlu na centrále žádného nemá, taktéž já ne. Ostatní jsem napsal a nemám k tomu zatím co dodat. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2008 16:51

No tak, to snad ne? Přečtěte si to po sobě znovu a pořádně : „  Dobrý den. Vážení, omlouvám se že vám znovu předkládám stejný problém se zapékáním struny, ale na internetu vyšel článek který jste údajně napsali vy," "To vypadá jakoby dotaz ani nečetl, protože o tavení struny tam nic nepíši." - Opravdu tam nic nepíšete? :-() Na víc pokud se jedná opravdu jmenovitě o pana Nováka ze STIHLu Modřice, je to obchodní zástupce, nikoli pracovník tech. oddělení.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 15.9.2008 18:25
Pan 21.230, tak mě tam najděte kde píši že se struna taví. V dotazu přesně píši „že struna se při práci hlavně na koncích zahřívá a to třením o trávu,“ a odpověď na to „Názor, že se struna taví třením o trávu při sečení zásadně popírám“ Pane 21.230, nevím o co vám vlastně jde? Docela vám věřím že pan Novák je obchodní zástupce, logicky bude mít dobré známosti s prodejci Sthlu a odpověď tomu odpovídá, ale bohužel podepsal se jako pan Novák za technické oddělení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2008 19:24

Není třeba hned žhavit závit, klid, pokud napíšete " problém se zapékáním struny", myslíte tím CO? Já to beru tak, že zapékat se může něco co se TAVÍ. A babička taví ho... No nic to jen pro odlehčení. Okopíroval jsem přesně váš příspěvek a nemyslím, že u takové značky a po tolika dotazech, bude mít někdo jinou představu, než tavení struny po tomto dotazu. Nemyslím to ve zlém, jen jsem chtěl naznačit, že je třeba si po sobě vše přečíst!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2008 18:41

Tak jsem si nechal pro zajímavost vypočítat (abych to nepopletl) odstředivou sílu struny. Vycházeli jsme při orientačním výpočtu z těchto hodnot. Hmotnost struny - 1gram, otáčky 10.000/5000, délka struny 20cm. Při otáčkách 10.000/ min je tah struny vlastní hmotností 21,9kg, pokud poklesnou na 5000 tah se sníží na 5,5kg. Pokud by se vycházelo ze silnější, nebo delší struny, tak hodnoty rostou na již těžko uvěřitelné hodnoty přes 50 kg, přičemž klesají o podstatně větší rozdíl(to je dáno výpočtem, kdy nelze ubrat polovinu otáček a o polovinu klesne tahová - odstředivá síla). Takže pro vysvětlení např. 2g struna bude mít tah téměř 44kg, ale při 5000 otáčkách klesne tah na 11kg. Další pokus jsem udělal po roztočení struny na plné otáčky(dle výrobce cca 10.000) a zakrátil struny. Po změření vzdálenosti od nože v klidu to činilo cca 1,2cm. To jen pro představu, kde se bere tlak na závity struny namotané přes sebe, nebo jak moc je struna natahována - prodlužována. Když se k těmto okolnostem přidá materiál struny, který tomuto tření neodolá, tak se začne tavit.  Jinak se neunavujte narážkami na moji adresu, jednak je to k ničemu a dále mě utvrzujete v tom, že již nemáte co dodat, nebylo by to poprvé.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 15.9.2008 19:44
Pro xxx.xxx.44.138 v dotazu jste napsal :"Jedná se o důvod zapékání prvního závitu struny ve strunové hlavě u křovinořezu" nevím jak to chápety Vy ale já si myslím, že aby se mohlo něco zapéct, tak se to musí nejdříve roztavit :-D (proto asi odpověď obsahuje slovo taví) Struna seče jenom svými konci (nejlíp to můžete vidět na hranatých strunách kde jsou konce strun od sečeného materiálu omlácené a roztřepené - proto nemají struny tohoto profilu výrazně vyšší řezný výkon než kulaté, protože jejich efektivní konce si jsou podobné). Já si myslím že kdyby mělo docházet k přenosum tepla od konců strun do cívky, tak by se struna spíše utrhla před vstupem do hlavy díky změknutí materíalu teplem a tahem působícím na strunu. Pro R. B. - xxx.xxx.21.230 pan Novák je pracovníkem technického oddělení STIHLu. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2008 19:56

Je to možné, nejsem v přímém kontaktu již dva roky, za mne byl obchoďák. Pokud tedy je to ten samý.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.134 (?), 15.9.2008 20:53
Pane JS, ty vaše experimenty se mi nějak nelíbí, to nelze nazvat testem. Žádný křovinořez nedokáže žnout trávu strunou v max. otáčkách a když je křovinořez v klidu, tak se sním také špatně žne tráva. Většinou se pracuje zhruba kolem 7000 ot. Zadruhé, to musíte mít strunu namotanou hodně křížem krážem aby tolik vylezla. Kdyby byla navinutá jak má být, nevylézala by skoro vůbec. To je zase skutečně jenom blbnutí hlav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2008 22:43

Já jsem pouze zkusil vypočítat působící síly při max. otáčkách bez zatížení cca 10000 - ty při sečení nastávají - tedy přesně do takových otáček se strunová hlava dostane, ne při sečení, ale v určitých okolnostech při sečení - např. když se dostane mimo pokos a když do něho zajede, nastane pokles podle zatížení.Dále otáčky cca 5000, neboť jak uvádíte 7000 je střed pod zatížením - provozní otáčky, ale mimo tento střed se otáčky podle zatížení i způsobu ovládání plynu mění na obě strany tedy od cca 5000-10000. Potom je ten rozptyl reálný. To vytažení struny o cca 1,2cm byl pouze pokus o kolik se tahem struna asi prodlouží, ten údaj je asi, může být v jiném případě třeba pouze 0,5cm, neboť já jsem měl na cívce více závitů, pokud bude struna docházet, tak stlačení závitů tahem struny bude menší, protože struna nebude podložena pružnější vrstvou strun. Jinak nevím, kdo komu mate hlavu. Použil jsem dostupné možnosti ke zjištění toho, proč se tak děje. Od názoru technického oddělení Stihlu, přes další názory zde uvedené a např. názor p.Petra, nebo informace od p.Radka a dalších jsou cenné pro objasnění problému. Dále jsem použil znalosti známého při výpočtu odstředivé síly. Celkem dost proti tomu, co jste doložil-i. Neboť jste názor Stihlu nazvali takto mimo jiných absolutně neodůvodněných pochybností : 

Doporučte strunu, která se nespéká
host - xxx.xxx.216.69 (?), 11.9.2008 22:04
Nevěřím tomu. Nevěřím, že by byli ve STIHLu takoví hlupáci. Ách jo
Připojit reakci

Takže to jen pro připomenutí, co jste doložili Vy. Vlastně zpochybňujete jen to co doložím - e a nepasuje Vám to.  Jinak je to pořád o teple v cívce, která je po okamžitém zastavení studená??? struna je taky studená... Na rovinu, kdyby odpověděli ze Stihlu jinak, např. více neurčitě, tak jsem to zakončil, jak jsem napsal, mě je to jasné, víc pokusů již dělat nebudu, myslím si, že je řada na Vás doložit Vaši teorii - něčím?   A ještě jedna důležitá věc - tu bych chtěl zdůraznit - ptal jsem se známého, jak dotaz formuloval. Napsal to absolutně nestranně a nepsal o závitech, ani o možných příčinách, ale pouze se zeptal, proč se tak děje a jestli může kolem plotu a zídky měnit otáčky, když potřebuje opatrně sekat.  Porovnejte si svůj dotaz. A stejně jste nakonec napsali, že to vůbec nepochopili. Víte proč to nepochopili, protože tomu rozumí, to co chcete od nich slyšet, nepochopí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 16.9.2008 8:39
Opět omyl, omyl, omyl. „“Doporučte strunu, která se nespéká host - xxx.xxx.216.69 (?), 11.9.2008 22:04 Nevěřím tomu. Nevěřím, že by byli ve STIHLu takoví hlupáci. Ách jo““ Pokud se nepletu tak právě tento pán doporučil strunu duoline od Oregonu, která je konstruovaná proti zapékání jako první. A jestli se opíráte o technika, který nedávno jezdil nabízet zboží a který je přinejmenším známý vašeho kamaráda, tak to je argumentace na úrovni vašich experimentů. Já to osobně vidím tak – buď skutečně nepochopil o co tu vlastně jde, též souhlasím, že také je možná se tím ani nechtěl nějak zabývat a nebo chtěl vyhovět kamarádovi. Rozhodně, pane JS tady nelžu a ani se nesnažím vymýšlet nějaké historky abych lidem vymyl mozek. Jediné s čím s vámi souhlasím, že nemá cenu dále pokračovat. Možná by se dalo, kdyby výměna názorů probíhala na úrovni přesných výpočtů, ale ty jsou dosti náročné na čas a stejně by to asi nikoho nezajímalo.. Ten první výpočet od vás beru, je to jakási úroveň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 16.9.2008 11:14

Teď jsem Vás nepochopil, neboť známý M.N. zadal dotaz přes formulář a známého u Stihlu na centrále žádného nemá, taktéž já ne. Ostatní jsem napsal a nemám k tomu zatím co dodat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika