Dolmar & Metaltec 1



host - 148.186 (?)
21.8.2008 21:27

Pane Gl. máte pravdu, já jsem se třeba naučil míchat směs hned před tím než ji naleju do nádrže, a je to nejlepší řešení co zatím znám. A opravdu to funguje, nic si nespletu, mnoho lidí může namítnout že to zdržuje, ale zase o tolik ne a člověk má po starostech. Ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 20.8.2008 16:11, zobrazeno: 18121x

Dobry den, predne nechci rozpoutat zadnou flame war! Jen bych rad vyuzil rady prispevovatele Gl (a nebo andy.wise?), ktery doporucoval kontaktovat dolmar a otazat se ho na Metaltec 1 a pouziti v Dolmar benzinove motorove pile (ve smesi benzinu a oleje). O vysledek se chci samozrejme podelit. Nasel jsem vhodne kontaktni misto: www.dolmar.com/contact/e_mail.html, ale nemuzu najit prodejce Metaltecu 1 bud v Nemecku nebo celosvetove. Take nemuzu najit vyrobce Metaltecu 1 v Americe. Odkud presne a nebo od koho presne Metaltec CZ Metaltec 1 dovazi? Duvodem je, ze nevim jak Dolmar odkazat na vyrobek, pro ktery znam jen firemni ceskou stranku... Preci jen si nejsem jisty, ze tam bude nekdo umet cesky a tak bych dal prednost zdroji/popisu v nemcine a nebo anglictine. Vite nekdo o necem? Diky! Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 20.8.2008 17:28

Jinde je to pod názvem Militec 1.    Metaltec se to jmenuje asi jen v ČR..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 21.8.2008 17:08

To je ale divne, protoze na www.militec1.com/ odkazuji na www.militec.cz/  jako vyhradniho distributora a na www.metaltec-1.cz/home.php zase pisi o soudnim rozhodnuti, ze militec nemuze prodavat svuj dovazeny produk v obale metaltec. Zaroven je ale militec patentovan, takze fakt nevim co to ten metaltec prodava... V kazdem pripade se Dolmaru zeptam na ten Militec.

Diky!
Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.8.2008 17:48

Můj předpoklad je ten, že Vám použití přípravku nedoporučí. Ale určitě zdůrazní kvalitní olej a údržbu. To by mělo bohatě stačit, ale jsou zde další vlivy, při kterých to nestačí - chyba obsluhy  - o té návod nepojednává, chyba obsluhy je: stará směs, např. ponechaná velmi dlouho v pile - zapomenete, smůla -  trefíte na nekvalitní benzín - to nepoznáte, budete mísit olej s benzínem a uděláte chybu - telefon, návštěva, jiná okolnost. Ve všech případech můžete předtím perfektně dodržovat návod a stejně to skončí nákladnou opravou. Nedávno jsem se snažil seřídit PS 33, protože známý řekl, že nějak zhasíná. Tak jsem zkusil zastartovat a málem jsem utrhl šnůru - minimální komprese. Tak jsem se zeptal, jestli se náhodou nespletl. Měl s sebou v autě 2 plastové kanystry, jak šel k autu, už jsem viděl, že mu to dochází. Potom to bylo jasné, v pile byl čistý benzín. Stačilo pouze to, že měl telefon a přehodil kanystry. Nemělo by se to stát, ale stává se to dost často.

FS 55 - rozdíl je patrný - zadřené
FS 55 - rozdíl je patrný - zadřené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 21.8.2008 18:16

Ano, chyby se deji. I to je duvod proc mam dva naprosto rozdilne kanystry. Jeden na cisty benzin (obycejny) a druhy (Jonsered/Husqvarna s tim figlovskym hrdlem co se natlaci na pilu a pak se otevre) na smes. Uvidime co odpovi z Dolmaru, preci jen kontakt byl na prodej a nevim jestli jim dojde, ze to maji prehodit na nejake techniky. :-)

Muj dotaz byl:

Hello,
I've just purchased your Dolmar PS-5000 chain saw and I'm interested to know your opinion about using Militec Metal Conditioner mixed together with fuel and oil, which as per www.militec1.com/ web-site should provide even better lubrication. Do you have any experience with using Militec Metal Conditioner in your chain saws? Do you recommend it or do you discourage it? Your chain saw is really nice piece of work and I'd like to take care about it really well.
Thanks,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 21.8.2008 21:22

To co jsem zjistil, jsou jen informace z třetí ruky stylem JPP... Bavíme se o požití v motorovém oleji.

Metaltec se vyrábí v Polsku, je to jakási kopie Militecu - proto ty dohady o název.  Výrobce Metaltecu tvrdí, že neobsahuje sloučeniny chloru, ovšem jiné zdroje tvrdí, že chlor obsahuje (tedy podvod ze strany výrobce). Několika lidem údajně pomohl zachránit/ vylepšit motor, několika údajně motor zničil, několik údajně nevidělo rozdíl. TV reklama na Metaltec je hezké divadýlko (na netu je jednoduché vysvětlení). Nikde jsem nenašel ani složení, ani žádný věrohodný test použití jako přísady motorového oleje, u dvoutaktu už vůbec ne.

Můj závěr z tohohle je: nejde říct jestli funguje nebo ne, nebo jestli dokonce škodí. Ve dvoutaktu hlavně není jasné co je ve výfukových plynech - v materiálovém listě je uvedena možnost vývinu HCL. Takže příliš velká neznámá a do motoru bych si to nenalil. Radši si ohlídám správnou směs - benzín s olejem mám mám jedině v průhledné petflašce, takže vidím barvu a nespletu se.

A jinak se nabízí otázka: pokud to je takový zázrak, proč to ještě není ve všech olejích? ;-)  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.186 (?), 21.8.2008 21:27

Pane Gl. máte pravdu, já jsem se třeba naučil míchat směs hned před tím než ji naleju do nádrže, a je to nejlepší řešení co zatím znám. A opravdu to funguje, nic si nespletu, mnoho lidí může namítnout že to zdržuje, ale zase o tolik ne a člověk má po starostech. Ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 22.8.2008 15:57

A tady je reakce Dolmaru:

Dear Mr. XXXXX,

thank you for your email. We have no experience with the mentioned product and we also don't recommend to use it. Dolmar engines has been designed and tested for use of Dolmar high performance oil as it is mentioned in the instruction manual. You will therefore have the best engine performance when using Dolmar oil.
In case Dolmar high-performance two-stroke engine oil is not available, it is urgently recommended to use a mixture ratio of 40:1 with other two-stroke engine oils (quality grade: JASO FC or ISO EGD).

We are pleased to hear that you are are happy with your PS-5000 and wish you a lot of good working days with your new saw.

Best Regards,
Ralf Matthies
Technical Sales Support
Preklad (nebo pokus o nej):
 
Vazeny pane XXXXX,

dekujeme za Vas email. Nemame zadne zkusenosti s Vami zminovanym produktem a ani ho nedoporucujeme pouzivat. Motory Dolmar byly navrhovany a testovany pro pouziti s vysoce vykonym olejem Dolmar jak je to zminovano v instruktazni prirucce. Proto ziskate nejlepsi motorovy vykon/vydrz (anglicke slovo performance) s pouzitim oleje Dolmar. V pripade, ze olej Dolmar pro dvoudobe motory neni k dispozici, razne doporucujeme pouzit misici pomer 40:1 s nekterym dalsim olejem pro dvoudobe motory (stupen kvality JASO FC nebo ISO EGD)

Jsme poteseni, ze jste spokojen s Vasi PS-5000 a prejeme Vam hodne dobrych pracovnich dni s Vasi novou pilou.
S pozdravem,
Ralf Matthies
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.209 (?), 22.8.2008 19:10
Pane kcg - xxx.xxx.122.186 (27), 22.8.2008 15:57 možná ani netušíte jaký jste udělal kus práce, která pomůže mnoha lidem vyčistit hlavu od mírně řečeno nevhodných rad. Vážím si toho o to víc, že jste to dotáhnul až do konce. Myslím že se tu našli lidé, kteří váhali jestli je rada někoho lepší než rada z návodu k použití. Děkuji Vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 22.8.2008 21:32

Nevim jakou praci mate na mysli, ale jak uz tady zminoval pan J.S. Dolmar zvlaste pokud militec netestovali ani nemohl odpovedet jinak. Proste pro Dolmar je to neotestovane reseni. V tomhle ohledu je pan J.S. skvely tester zvlaste v tom ohledu, ze vsechny sve zkusenosti s Metaltecem 1 tady peknye dopodrobna vypsal. S jeho informacemi a s odpovedi Dolmaru vyse se pak mohou lide kvalifikovaneji rozhodnout, jestli metal conditioner ano ci ne. Ja osobne bych na zaklade zkusenosti pana J.S. do nej i sel, ale bojim se zdravotnich rizik, ktera nejsou vyvracena. Preji pekny den, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika