Dekompresní ventil



host - 0.18 (?)
21.1.2010 8:02

Díky za odpověď zdálo se mi že takto jednoduše to nejde, protože čepička ventilu má vakl tak jsem ji nechtěl přemáhat taháním nahoru, ale když říkáte že je to OK tak to zkusím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 0.18 (?), 21.1.2010 6:04, zobrazeno: 24045x

Dobrý den, chci se zeptat na polohu dekomp. ventilu při uskladnění pily. Měl by být zamačklý - aktivní nebo ne? Při čištění jsem ho nechtěně zamačkl a teď by mě zajímalo co je lepší, když z pilou nebudu cca 1-2 měsíce dělat - jestli ho mít aktivovaný nebo ne anebo je to jedno?

Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2010 6:57

Při odstavení na 1-2 měsíce, samozřejmě ne v prostoru s vysokou vzdušnou vlhkostí to je celkem jedno. Máte připraveno na příští start :-). Jiné by to bylo v případě možných záplav po roztání dnešní vrstvy sněhu :-). V zamačknuté poloze je vlastně válec, i když jen minimálně, otevřen ze dvou stran. V poloze pístu uprostřed jeho dráhy, díky pootevřené škrtící klapce (volnoběh), přez klikovou skříň a "přefuky" a kanálkem v otevřeném deko ventilu. Je to však skutečně jen minimální. Mimochodem deko ventil se dá uzavřít i bez protočení motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.18 (?), 21.1.2010 7:12

Díky za odpověď. Mohl by jste mi prosím říci jak deko ventil uzavřít aniž by pila blafla - je to MS361.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2010 7:35

Jednoduše zatáhněte za čepičku ventilu vzhůru, nebo k pile přiloženým šroubováčkem opatrně (!) pozvedněte, podeberte. Nic složitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.18 (?), 21.1.2010 8:02

Díky za odpověď zdálo se mi že takto jednoduše to nejde, protože čepička ventilu má vakl tak jsem ji nechtěl přemáhat taháním nahoru, ale když říkáte že je to OK tak to zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.1.2010 19:08

Jak je pila stará, mírnou vůli může mít, ale "vakl "?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.18 (?), 22.1.2010 6:04

Špatně jsem se vyjádřil má nepatrnou vůli a když je zamačklý tak žádnou. S namontovaným krytem to vypadá na opatrné použití šroubováku. Ještě jsem se chtěl zeptat jak se elegntně sundá gumový konektor svíčky musel jsem na to použít kombinačky (přes hadr abych ho nevorval). Normálně jsem to nemohl sundat tahem ani lehkým kýváním na žačátku "abych ho uvolnil".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.1.2010 6:17

Tak to je celkem běžný problém u STIHLu, těsná, špatně demontovatelná fajfka. To máte úplnou pravdu, jenže lepší je těsná, držící fajfka, než padající. Ona se tam spojuje těsná fajfka a ne zrovna ideální (pro demontáž botky), konstrukce krytů u většiny jejich modelů. Lepší a jistější je sundat kryt válce a prsty vykývat s pootáčením do stran, zejména pokud člověk nemá na toto cvik.  Pak i ten dekompresor lépe a jednodušeji zavřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.18 (?), 22.1.2010 7:36

To je pravda zavirat pude bezpečněji po sejmutí krytu. Ale právě když jsem chtěl sejmout kryt tak sem nejdřív zkusil fajfku ta mi nešla tak sem šel na kryt a ten mi fajka nepustila do uplného odmontování. tak jsem to zas zašrouboval a fajfku pracně vyndal a kryt pak bezproblémů sejmul a při nandavání sem si zmačk deko :-). a vyndavat fajfku se mi nechce abych ten kryt sejmul. No ale pila bude asi v sobotu v lese na brigádě tak se to vyřeší samo. Zajímá mi to do budoucna kdybych ji dával na déle odpočinout, ale mam to jak kdy třeba 3 víkendy za sebou pak 1-2 měs. nic a pak zas - takový nárazovky jak kdo potřebuje. Pilu mam 3 měs. a řeknu vám, že to ani na přořezávky není tak hrozný (váha) - nemám jich tolik :-).  Předtím jsem měl HQ55 a to je nebe a dudy i když to byl držák a váhu měla asi podobnou.S 361tkou jsem max spokojen - univerzálnější pilku asi fakt neseženete. Hodně jste mi pomohl na tomto fóru při výběru a ostatní diskutující taky. Chtěl jsem jít do H365 ale ted co mam Stihl už se k nim asi nevrátím. Moc děkuji za odpovědi. Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.1.2010 7:51

Občas použiju šroubovák jako pomocné páčidlo, ale to opravdu neskušeným nedoporučuju! Může dojít k vytržení perka z kabelu a je problém, na to už je třeba opravdu cit a "znát", navíc při větším zabrání většinou zůstávají stopy na krytu. Prořezávky a profi, tu u mne dělá několik lidí, žádný z nich na ně nemá menší, lehčí pilu než MS 360,361, HQ 365, prostě to s čím těží. Přeji vám ať drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika