Dakr FD-3



host - 29.97 (?)
11.5.2009 11:21

Letos přibyla do nabídky Dakru kárka se sedačkou HV 220 pro připojení k FD3. Tahání vozíku by neměl být problém vzhledem k tomu, že stroj má masivní hydro převodovku K62.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
milanv - (1) - 231.75 (?), 2.1.2009 9:56, zobrazeno: 115131x

Dobrý den všem.

Stojím před rozhodnutím koupit nějaký stroj na mulčování travnatých ploch (cca 5500 m2). V podstatě jde o náhradu dosluhující MF-70. Chci nějakou universální sestavu s možností dokoupení dalších nastrojů. Docela se mi líbil produkt firmy DAKR - Panter FD-2. Nicméně mě odrazuje to, že stroj nemá zpátečku. Tudíž by nemohl být použit na tahání malého vleku. aj. Přemýšlím o novém typu pohonné jednotky firmy DAKR FD-3. Která má mimo jiné hydro-pohon (dopředu i dozadu), diferenciál s uzávěrou.

Jde o novinky, proto můj hlavní dotaz zní zda s tímto pohonem někdo má již nějaké zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.158 (?), 10.1.2009 18:17

Zkušenosti asi zatím nemá nikdo (kromě výrobce). Řeším podobný úkol, novou sekačku místo MF 70 (jenom ta výměra je podstatně větší). Dnes jsem měl možnost si Panter FD 3 trošku "osahat" nasucho. Síla a zvuk motoru jsou impozantní. Jedná se o mohutné zařízení, pro které by neměla být žádná překážka. Je nutné si však uvědomit, že stroj má 118kg (s bubnovým sečením   cca 150kg!)  Když si přidáte na ruce sílu 11,5PH, potom se jedná o pořádného koně! Mne FD 3 s dvoububnem velmi nadchl.
Díval jsem se i na FD 2 - prioritní pro tento stroj asi není tahání vozíku. Mohu však doporučit návštěvu podnikových prodejen DAKR,  vyberete si na 100%. /Jsem zákazník, žádný dealer/. Hodně zdaru a šťastnou ruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.245 (?), 19.1.2009 19:43

Dobrý večer.

Mám také zájem o koupi bubnové sekačky. Rozhodl jsem se pro Dakr. Problém je v tom že, se nemohu rozhodnout pro Panter FD-2 nebo Panter FD-3. Do budoucna si chci pořídit i něco na orání a zpracování půdy. Jenže FD-3 má vyšší cenu a ani nevím jestli se s tím dá i orat. Při FD-2 bych si musel koupit dvě sestavy. Jednu na sečení či mulčování a k tomu ještě traktorový podvozek RZS. Tím bych byl přibližně na stejné ceně. A tady je můj problém v rozhodování. Nevím totiž, když bych použil Panter FD-2 jak se pracuje se strojem který nemá zpáteční rychlost. Pozemek na kterém chci séct je hlavně ve svahu a nedovedu si představit jak pracovat ve chvíli kdy je před vámi překážka a musíte kousek nazpátek. Dá se to nějak bez větší námahy zvládnout? A když je tam např. přidělán mulčovač. Z toho mám právě obavy. Prosím jaké máte zkušenosti?

S pzdravem JAN 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.121 (?), 20.1.2009 14:14

Už delší dobu používám sestavu Dakr RZS-69 (bubnovka) a převodovky DSK 317 (MTP 320 od Dakra je stejná) s motorem Jikov. Myslím že s Panterem FD 2 nebude takový problém sekat ve svahu, ale je to stroj, který má poměrně vysoko těžiště. Převrátit se však nedá neboť kola mají dostatečný rozchod. V případě že chcete tuto kombinaci, musíte si pořídit sestavu pro motor s odstředivou spojkou. Pokud na Panteru netrváte, RZS 69 na navýsost dobrá a osvědčená volba za solidní peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.14 (?), 11.5.2009 9:20

Dobrý den,

zasílám několik prvních zkušeností s používáním FD 3 dvoububen. Posekal jsem zatím ne zcela vysokou trávu na cca 2800m2, převážně na rovině. Ovládání sekačky je o poznání lepší jako u MF 70, vynikající na dlouhé rovné úseky. Při práci se chová klidně, uzávěrka velmi pomáhá. Dost záleží, jak hrbolatou louku máte. Zatáčení je o zvyku, hlavně nezvedat bubny, ony si kloužou po louce samy. Volba rychlosti je velmi dobrá věc, ovládací prvky jsou však dost nepovedené, člověk musí mít pracky jako medvěd. Neustálé držení páky na náhon a pohon není zrovna pohodlné, za chvíli to ruce cítí. Kvalita střihu - excelentní, není co dodat. Síla motoru je dostatečná, výkon sečení je ohromný. Vážně uvažuji o koupi sedačky, protože práce s Panterem FD 3 se mi začíná líbit čím dál víc a proč si nedopřát více pohodlí? Jelikož jsem dlouhá léta pracoval s MF mohu řící, že tento stroj je úplně jiná kategorie -  doporučuji. Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 1.7.2009 12:19

Dobrý den,

dovedete zhruba odhadnout jakou má tento stroj při sečení hodinovou spotřebu? A eventuelně kolik toho za tu hodinu posekáte? Moc děkuji za sdělení Vašich zkušeností s touto novinkou.

Přeji příjemný den,

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.71 (?), 22.7.2009 14:19

Dobrý den.    Spotřeba je u 4takt. zhruba stejná, okolo 1l. za hodinu práce, ale při plném zatížení u FD-3 i 2l/h opravdu podle zatížení!!! Pozor na hydro, je to trochu gumový!!    Zmínili jste se o MKS-60 (Staufčík), po roce zkoumání a hledání malotraktoru jsem zakoupil MKS-60 (vlastnil jsem 25let NDR -forchrit mot. Simson), Usoudil jsem, že by to mohlo býti ono!! Nemá převody řemenem, pouze spojku! má 5rychlostí+Z a to z travního traktotu! A jednu ovládací páku spojky. Motor 7HP. Na MKS-60 se dá pověsit všechno jako na malotraktory, sekačka 2bubnová (85cm)  zvládá 50cm trávu.Velká nevýhoda jsou KOLA, buď 4x8" nebo 5x12". Pořídil jsem 5x10", a už je nepřehazuji při výměně nářadí. Staufčík je zatím nejlevnější na našem trhu!!   Nemá mulč!!  Štěpkovač se dá uspůsobyt z DAKRa, nepotřebuje spojku. Koupil jsem ten malý, zatím to upravuji, je to dobrý, maká!!           Habr.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hykel - (1) - 103.146 (?), 21.4.2009 17:03

Taky okukuju DAKR FD-3, ale zatím jen na prospektech. Chtěl bych jím nahradit starý kultivátor Mountfield MS 06. Ze starého kultivátoru mám ale přípojné nářadí -vozík, válec, pluh, nosič nářadí Quatro atd. Jen nevím, zda se to dá za FD-3 připojit. Problém nevidím v samotném přípojení, to se dá jistě upravit ale je na takové využití FD-3 stavěná? Poradí mi někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.97 (?), 11.5.2009 11:21

Letos přibyla do nabídky Dakru kárka se sedačkou HV 220 pro připojení k FD3. Tahání vozíku by neměl být problém vzhledem k tomu, že stroj má masivní hydro převodovku K62.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.246 (?), 14.5.2009 16:20

K FD-3 přibyl jako novinka štěpkovač.Má někdo zkušenosti???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika