Co se starým benzínem do 2T motorů



host - 1.251 (?)
24.8.2008 4:13

Záleží, jak si kdo váží motoru. Hodně starý benzím bych nalil do plechovky od barvy a nechal v něm rozpustit odřezky starých asfaltových lepenek, získal bych po nějakém měsíci asfaltový nátěr na různé provizorní správky na střeše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 148.186 (?), 21.8.2008 21:22, zobrazeno: 9838x

Po přečtení mnoha zdejších diskusí o tom jak ošetřit benzín do 2T jsem se rozhodl založit tento dotaz neboť si myslím že pokud někomu zůstane třeba 0,5 l benzínu smíchaného s olejem není to problém nalít do automobilu a doplnit nádrž do plna třeba dalšími 40 litry, se olej rozředí tak že to motoru ani katalizátoru neublíží a u starších automobilů je spotřeba oleje i přirozená, jinak podotýkám u mě co zůstane v pile, v křoviňáku, rosiči,  atd, přeleju a vyjedu v motorce. Ale prosím o vyjádření odpborníků co s takovým benzínem, třeba se poučím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 21.8.2008 21:26

Koktejl Molotov  ;-)

Nejlepší je míchat jen to co se spotřebuje, pak je ta motorka, starší auto, zimní přísada do nafty atd...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.186 (?), 21.8.2008 21:29

To Gl. naštěstí tolik nepřátel na molotov nemám, jinak díky za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.138 (?), 21.8.2008 22:27
U některých vzduchových filtrů je dokonce doporučováno určité procento mastnoty a můžeme to i sledovat při koupi nové pily, že filtr je trochu nasáklý olejem. Vzduchový filtr je dobře odolný benzínu, takže umytí, či vymáchání v nespotřebovaném benzínu je namístě, naopak po umytí ani nejsme schopni poznat, že v benzínu je nějaký olej. Dále se hodí pro umývání součástek při demontáži nějakého stroje. Samozřejmě motorka, starší auto, ale do auta s katalizátrem bych to nedával. Řekl bych že se mu zbytečně zkracuje funkční období.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.19 (?), 21.8.2008 22:28

Taky to neřeším. Motocykl ani Trabant nemám. Auto mám na naftu. Pilu mám HQ257 a křoviňák HQ 325RD, který mám první rok. Pilou řežu na podzim a v zimě. V době vegetace ne. Až bude zase podzim tak snad nastartuji protože v dřívějších letech jsem nastartoval vždycky. S křoviňákem zase opačně. V době vegeace seču a v době vegetačního klidu neseču. Dosud jsem měl HQ 235R a vždycky jsem ho po podzimu až na jaře začala růst tráva nastartoval. Je fakt že dle mého dojmu to na nový benzín líp jede. Snažím se aby mi benzínu moc nezbývalo a nakupuji tak po dvou litrech. Ale když skončím v předjaří práci s pilou, je tam benzín do podzimu a naopak když začátkem podzimu skončím práci s křoviňákem je tam benzín do jara a zatím bez problémů. Až problémy budou tak to teprv začnu řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.90 (?), 22.8.2008 8:16

Motorku nemam a do moderniho auta TDI, bych to nedal. Namíchám vždy 5l kanistr a až se spotřebuje, tak se spotřebuje, dělám to tak už nekolik let. Mam motorou kosu a pilu, obojí hobby McCulloch. Nedovedu si představit, že bych měl namíchat cca 2dcl na jedno obsečení krajů trávníku, nebo pořezání pár větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 22.8.2008 8:29

Litrovou láhev a starou skleněnou injekční stříkačku mám vedle sebe mnoho let.  Namíchání směsi trvá minutu, zbytyky jsou minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.251 (?), 22.8.2008 11:39

Také míchám 5l - až se spotřebuje, tak se spotřebuje (nechávám i přes zimu). Zatím 4 roky (Oleo mac - kříöviňák) a naprosto bez problémů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.219 (?), 22.8.2008 13:21

Chodím do lesa se sousedem, dva víkendy na jaře a dva na podzim. On má HQ340 a vesele si jede zjara na podzimní benzín a naopak. (Taky třeba dotahuje lištu až mi lezou oči z důlků) Zase je to dobrá reklama na HQ340 = opravdu něco snese!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 24.8.2008 4:13

Záleží, jak si kdo váží motoru. Hodně starý benzím bych nalil do plechovky od barvy a nechal v něm rozpustit odřezky starých asfaltových lepenek, získal bych po nějakém měsíci asfaltový nátěr na různé provizorní správky na střeše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika