Co použít na srovnání zahrady? Je hrbolatá



host - 152.25 (?)
27.2.2012 14:28

My jsme přeryli zahradu a založili nový trávník. Všude byl stejně starý drnovatý trávník, bylo to nejjednodušší.

Nevím ale, jak velkou zahradu máte, my máme malou, takže jsme to postupně po pruzích zvládli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 128.70 (?), 26.2.2012 22:07, zobrazeno: 66697x

Dobrý den,

mám takový problém, že na domě ve kterém už rok bydlíme, je zahrada v katastrofálním stavu. A protože letos je na řadě úprava okolí domu, chtěl bych se zeptat, zda je možné použít na úpravu terénu nějaký stroj, například silnější rotavátor z pujčovny. Kromě větších prohlubní, které se zavozí hlínou, je hlavně zahrada celá vlnitá, nebo spíše hrbolatá. Takže už jen sekání trávy je dost problém, nehledě na to že se po ní špatně chodí i se na ní dívá.

Samozřejmě vím, že je možné koupit tatrovku hlíny, roztahat po celé zahradě a přejet nějakým válcem, ale kromě náročnosti, se také bojím ceny. Proto uvažuji o nějakém levnějším řešení. Dělat to ručně motykou, bohužel asi nebude možné, protože jde o plochu 1300m2 a to bych asi nedal.

Zaorat celou zahradu, mi zase přijde příliš radykální a bál bych se o poškození kořenového systému stromů, které na zahradě jsou. Ale nevím, či by nějaký i když třeba silnější rotavátor, tohle vůbec zvládl. Země je docela tvrdá a hlavně se v ní určitě najde množství kamení, jak jsem se přesvědčil loni při kopání terasy.

Ale ideální představa by byla právě celou zahradu tím rotavátorem zkypřit, srovnat pak hráběma kde bude třeba a přetáhnout válcem. Ale předpokládám, že to asi tak lehko nepujde :-(

Díky za radu, Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 26.2.2012 22:58

Pokud máte možnost zorat a uvláčet - tím by se plocha i srovnala (s tím, že by se vyhnul stromům).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.20 (?), 27.2.2012 10:13

co zkusit bubnovou sekačku - zvládne srovnat menší hrboly. Nemám ale vyzkoušeno, znám jen z doslechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 27.2.2012 13:44

Ano, jde to.Pokosený povrch na jaře, kdy není sucho projet vertikutátorem.Bývá zavěšený na menších Agro-traktůrcích a po projetí je povrch jako byste ho podmítl.Tráva uschne a povrch pak srovnáte menším rotavátorem s bránovací radličkou (Terra, Vari),pořípadě ručně.Třináct arů je ale dost.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.203 (?), 27.2.2012 21:10

Děkuju za radu. Vari má tchán, ale bohužel bez vertikulátoru, tak ho zkusim někde sehnat, případně si pujčit v pučovně něco silnějšího. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.203 (?), 28.2.2012 7:31

Dobrý den,

zjistil jsem že mám docela chaos v názvech rotavátor a vertikulátor. Vertikulátor je jen provzdušňovač? Je to to co jste myslel? Jestli to je ono, vlastně to jen propichuje trávník že? Stačil by tim pádem i nějaký slabší, třeba Hecht 1432? Docela se mi líbí že má dva nástavce a využil bych ho pak na údržbu nového trávníku. Ale úplně moc nechápu, jak to funguje, myslel jsem že to je na údržbu trávníku, ne na to aby uschl. Rotavátor pak buď koupim k vari a nebo si pujčim nějaký větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 14.199 (?), 28.2.2012 7:46

Rotavátor je rotavátor a obdělává se s ním záhon, nebo pole bez porostu,  ne trávník. VertiCUTátor je zařízení k porvzdušňování trávníku. Veritkální = svislé, cut = střih, řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 29.2.2012 7:05

Omlouvám se, jde správně o rotavátor.Samozřejmě vertikutátor nesmí trávník odepsat.Nože byly jen některé zahnuté a to mě uvedlo v omyl.Při vyšších otáčkách kvalitně podmítá.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.25 (?), 27.2.2012 14:28

My jsme přeryli zahradu a založili nový trávník. Všude byl stejně starý drnovatý trávník, bylo to nejjednodušší.

Nevím ale, jak velkou zahradu máte, my máme malou, takže jsme to postupně po pruzích zvládli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.134 (?), 27.2.2012 15:06

Taky jsem to tak dělal, sice jenom cca 200 m2,ale byla to stvrdlá uježděná země, takže dost šílená práce. Musel jsem zem před rýčem rozrušit krumpáčem.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika