Bubnová sekačka s pojezdem



host - 250.175 (?)
1.8.2011 7:08

Ja mám Vari + bubnová kosačka RZS 69-je to starší model, ale som veľmi spokojný.Pozrite sa na zostavu Panter alebo RZS tieto dva stroje majú výhodu, že dokážu utiahnuť aj obsluhu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.3.2009 12:53

Myslím, že rozdíl je velký. Bubnováí sekačka - s rotujícím bubnem či plechem seče vysokou trávu bez drcení a klade ji do řádků. Trávu lze usušit na seno. Většinou jsou na benzín
   Vřetenová sekačka trávu stříhá pomocí napříč uloženého nožového válce. Existuje i provedení bez motoru poháněné tlačením. Slouží pro menší plochy pro trávu nižší než nízkou. Nejčastěji jsou elekltrické
   Řekl bych, že bubnové jsou několikanásobně dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 4.3.2009 13:20

Slušný popis, ale dodal bych s dovolením toto:  pokud nejste technický typ tak si vřetenovou sekačku představte jako poháněný (mechanicky tlačením, elektricky,benzínovým motorem) dutý vodorovný válec, sestavený z cca 5 spirálovitě kroucených nožů.Ty se při rotačním pohybu velmi těsně dotýkají ocelového pásku plechu a tím trávu doslova stříhají jako nůžky a zároveň se tím nože samy brousí(alespoň u těch mechanických).

Bubnová sekačka disponuje 2,3,4-mi maloplošnými noži otáčejícími se volně uloženými na svisle rotujícím bubnu.Jiné použití než na vyšší trávu určenou k usušení či následnému shrabání nemá.

Rozdíl v určení a kvalitě sečení trávy je propastný. Zatímco bubnovou sekačkou trávu spíš utrhnete a roztřepíte ji konečky takže ty pak žloutnou, vřetenové sekačky fungují jako ostré nůžky.Tráva nezasychá a je i na přesně střižených konečcích zelená.

Někteří lidé si dají tu práci a okrasný trávník nejprve posečou rotační sekačkou se sběrem trávy do koše (typ, který jsme zde ještě neprobrali), a následně celou plochu ještě jednou, nejlépe křížem, posečou,tentokrát vřetenovou sekačkou. 

Otázka ceny je poněkud obsáhlejší, některé anglické typy vřetenových sekaček cenu běžných bubnovek silně převyšují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 5.3.2009 8:04

Souhlasím s názorem, že bubnová sekačka seče nejbezohledněji, její výkon je menší než např. u lištové sekačky, strniště vypadá nejhůře.

Ale pro sekání pozemků o velikosti řádově tisíce m2 na seno je jednobubnovka tím nejlepším řešením z následujících důvodů:

- poseká trávu jakékoliv kvality, hustoty, délky a stavu(např. polehlou trávu)

- snadná obsluha i údržba sekačky (vždy stačí jeden člověk)

- není problém ani v sadech či členitém terénu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.237 (?), 5.3.2009 9:24

Dotaz p.131.162 zněl prostě a jednoduše-jaký je rozdíl mezi bubnovou a vřetenovou sekačkou. Pánové 94.12 a 3.83 odpověděli tazateli téměř dokonale, otázku bubnu není třeba dále hrotit.

Ta vřetenová sekačka jakéhokoliv provedení je tedy z logiky věci určena na naprosto špičkovou konečnou úpravu okrasných trávníků u domů či např.golfových hřišť.Je s ní na rozdíl od jiných typů sekaček prostě nutno sekat zcela pravidelně a často. Sice tu v jiném vlákně kdosi psal, že mechanickou vřetenovkou firmy HQ zvládá bez problémů sekat trávu vysokou i 15 cm, ale to si lze těžko představit.Prostě je třeba s ní cvičit pravidelně a častěji, což jistě nikomu na malé ploše neuškodí.

Ten buben je na otrhání užitkové zahrady 2 až 3 krát za rok. Snad je již tazatel zcela uspokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.94 (?), 5.3.2009 11:34

Loni jsem řešil stejný problém, co koupit za bubnovou sekačku. Adokonce na tomto foru. Nechal jsem si poradit Vari a Sekačku Dakr. Je to super a já velmi spokojen. Dnes mám dokonce přikoupené téměř celé příslušenství, takže seču, jezdím pro dřevo, obdělávám si políčko a doporučuji koupit. Samozřejmě, poruchy mohou nastat ale to u každého stroje.Je to přeci stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.175 (?), 1.8.2011 7:08

Ja mám Vari + bubnová kosačka RZS 69-je to starší model, ale som veľmi spokojný.Pozrite sa na zostavu Panter alebo RZS tieto dva stroje majú výhodu, že dokážu utiahnuť aj obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika