Bubnová sekačka s pojezdem



Stránky: 1,  2,  3   
host - 156.235 (?) 
19.10.2006 13:41, zobrazeno: 67860x

Chtel bych poridit bubnovou sekacku s pojezdem. Pozemek cca 1200 m2 ve svahu. V techto podminkach to nemuze byt zadna slaba zabka. Bude potreba neco s vetsimi koly(sipaky) a motorem ktery sekacku stihne jak vytlacit do kopce tak posekat travu, pripadne s sebou vytahnout trosku i obsluhu :).

Dalsi vec je ta, ze bych nechtel jen jednoucelova stroj, casem bych chtel dokoupit sn. frezu, vlecku atd.

Co jsem hledal na netu, uvedene veci vyhovuji systemu tera-vari nebo treba kultivatoru MS 16 od Mauntfieldu.

Bohuzel Tera-Vari si stale drzi cenu :(

MS 16 jsem objevil i za 15tis Kc (bubn. sekacka, kultivator, pluh, hrobkovac, oraci navleky na kola.) Nevim ale co je to za stroj? Doporucite nebo pohanite? Slysel jsem ze tam nejdou menit rychlosti, nejak se tam prehazuji remeny a remenice, coz je dost nepohodlne. Moc tomu nerozumim :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 19.10.2006 14:14
Takže si vyber. Buď Mountfield nebo kvalitu. Pokud se ti výrobky Vari zdají drahé, tak doporučovat www.tip-pv.cz je zcela k ničemu. Při posuzování jednot. strojů se zaměř na to, jak a čím je řešen přenos síly od motoru až po kola. Tam se právě ¨"láme chleba" v kvalitě, ale bohužel i v ceně. Já bych si nikdy nekoupil Mountfilda s řemeny a dvojčlánkovým řetězem. Je to prostě plechovka. Je to jako u pil. Levně placená-dvakrát placená. Nebuť škrťa, přece nebudeš šetřit sám na sobě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.140 (?), 19.10.2006 15:08
Tea-Vari si drzi cenu, ale aj kvalitu. Vari ma velmi dobry pomer kvalita/cena. S mountfieldom sa to neda ani porovnat, ako sa neda porovnat napr. VW Passat s Oltcitom ... Je to uplne ina kategoria.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.178 (?), 23.10.2006 18:15
Dobrý den. Mám pozemek asi 0,8ha, který seču na seno.Před šesti lety jsem se nechal zlákat na kolo štěstí u Bédi Trávníčka a koupil si bubnovou sekačku(s pojezdem jinou nebrat).Po roce a třech reklamacích jsem si nechal vrátit peníze a koupil si bubnovku u Vari.Je to nebe a dudy.Nechci dělat reklamu, ale předchozí příspěvky hovoří jasně- Mauntfield nebo kvalita. Dobrou volbu při výběru přeje Tom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.10 (?), 13.11.2006 17:23
Také dobrý den. Já mám zahradu 3 tisíce metrů a do loňska jsem jí sekal lištovou Terrou z roku výroby 1977. Slouží bez jediného problému a nyní jí budu používat jen na uklízení sněhu. Po 29 letech provozu bez opravy musím smeknout klobouk a potvrdit, že se vyplatí pouze profi technika. Proto nekupujte hoby produkty ty se pěkně prodraží budoucím používáním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.8 (?), 24.11.2006 7:26
Mám lištovou sekačku MF 70  se  120 cm lištou a sekám sní  dvakrát ročně od 92 roku 20000 m ( 2 ha ) louky bez jediné větší opravy.Je to nejrobusnější lištovka v kategorii malé mechanizace. Poseká 3000 m za hodinu v rovinatějším terénu.Jsem sní max. spokojem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 4.5.2007 5:26
většinou je drahá..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.64 (?), 18.6.2007 21:07

Mám bubnovou sekačku od DAKRA a jsem maximálně spokojenej.Teď jsem si koupil i přídavný mulčovač. Cena 8000,- je polohovatelný a je super. Kamarád si k tomu koupil ještě drtič a musím přiznat že nelžou 5 cm klacky naprosto v pohodě veme. Výměna bubnovky za mulčovač je 5min. lidi mulčovač na vaše louky a větší pozemky je naprosto super. Nemusím zbírat trávu a nevypadá moje louka vůbec špatně. Sehnal jsem ho v Praze mají v Praze 6 prodejnu. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 18.6.2007 22:19
Dakr se mi taky velice zamlouvá, cena... no příde mi přijatelná, i když by určitě mohla být nišší. má starou bubnovku české výroby a jsem sní spokojený, zatim slouží už 10 let bez problému, ale až přijde její čas, přemýšlím také o tom dakrovi... Jinač kdysi jsme měli lištovku, má sice větší záběr, ale je to tešší na obsluhu... dnes se už ani moc nevidí, přikláním se spíše k těm bobnovkám, mají i snašší údržbu, co jistě jako laik oceníte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.15 (?), 31.7.2011 12:29
Já jsem mám taky Dakra, nevím jaký model, výkon 5,5 kW B&S. Opět ho kupovat ale nebudu a zkusím Vari. Vari má u mě výhodu ve stavbě kotouče. Dakrovi stačilo několikrát najet do krtince a plech se ohnul a nože se zadrhly pod buben. Soused má Vari a tento problém nemá a seká stejné "krpály" jako já. Na krásnou rovnou louku bych ho možná bral, ale tam bych spíše uvažoval o lištovce. Navíc Dakr měl problém s ovládáním pojezdu. Nechci ho nijak hanit, ale cenový rozdíl mezi Dakrem a Vari není zase tak velký.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika