Bubnová sekačka s pojezdem



host - 123.29 (?)
19.6.2007 14:16

kupte si zachovalejsi motorobot PF62 to je stroj k nezaplaceni , da se na to sehnat dost prislusenstvi vcetne listove sekacky. mam ho je z roku myslim 1953 a porad jede jako hodinky i kdyz uz by potreboval motor asi generalku

http://pf62.wz.cz/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 123.29 (?), 19.6.2007 14:16

kupte si zachovalejsi motorobot PF62 to je stroj k nezaplaceni , da se na to sehnat dost prislusenstvi vcetne listove sekacky. mam ho je z roku myslim 1953 a porad jede jako hodinky i kdyz uz by potreboval motor asi generalku

http://pf62.wz.cz/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 19.6.2007 14:58
Jaký to bude stroj je jedna věc, ale lištovou sekačku nedoporučuji zejména těm, kdo čekají jednoduchou a nenáročnou údržbu. Dále výkon bubnové sekačky je podstatně vyšší. Lištová sekačka má výhodu v tom, že neposečete náhodou to, co nechcete, buben s noži může poškodit plot, strom apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.6.2007 17:09
S lištovou sekačkou jsem se natrápil. Největší problém byl, že posečená tráva se  neklade na bok, nýbrž padá na sekačku. Neustálé čištění a mazání lišty při zavadění o krtinec... Už nikdy víc. Bubnovka je o něčem úplně jiném, sečení s ní je radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.99 (?), 19.6.2007 19:50
Pane Vysloužile zbytečně to dramatizujete. Lištová sekačka má své opodstatnění A stále to je nejšetrnější strojové sečení akorát že zde je většina lidí, co se trávy chtějí zbavit bez dalšího využití. Já lištou seču asi patnáct let a není lišta jako lišta. Pokut jste při každém zavadění o krtinec montoval a mazal, pak je mi vás líto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 19.6.2007 21:58
Tak to poraďte zemědělcům, ať se vrátí k sečení luk lištovými sekačkami. Mimochodem, jak je to myšleno zbavit trávy? Bubnovkou mohu sekat vysokou trávu na seno a mám to vysečené a hlavně seču a údržba je 3 nože + jejich zajištění, olej v převodovce kontrola 1 za rok stačí, nafoukaná kola, klínový řemen - napnutí,stav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 19.6.2007 22:50
Ano, přesně tak, lištovky jsou už minulostí. Mají sice své opotstatnění ale rozhodne ne pro zahrádkáře, který skrátka potřebuje posekat seno a nebo trávu zmulčovat. a ne se rápit s lištovkou. To že bubnovka řádkuje je také velké plus, pokud se pak má tráva například hrabat aby se odvezla, nebo skopila... Já mám budnovku  se 4noži, převodovku je téměř bezúdržbová, řemen jsem ještě neměnil a žádný problém sní taky nemám, ani kolečka se nemusí dobukovat. Jen to občas nabrousim a vyčistim filtr a na jaře vyměnim olej... Také bych rád poradil - bubnovku bez pojezdu nebrat!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.8 (?), 19.6.2007 22:43

Souhlas. S MF 70 sekám v pohodě trávu i 1,20 m vysokou. Pokud je hodně hustá tak sundám dekl aby kola přimačkly trávu k zemi. Jedinou nevýhodou je, že vám někdo musí odhrabovat kraj když je tráva větší jak 40 cm, aby se nechytala na splaz pokud je to prstová lišta. Bezprstá lišta je s odhrabováním bez problému, ale zase kvalita sečení je o trošku horší. Lištu brousím tak 5x za sezonu stopkovou bruskou. Jde to rychle. Výkon 120 cm lišty za hodinu je cca 3000 m posekané plochy. U rotačky jednobubnovky tak poloviční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 20.6.2007 8:57
Jistě, má lištovka nebyl žádný profistroj, vyráběl to nějaký vojenský útvar, lišta byla bezprstová. Prostě jsem to s ní neuměl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.8 (?), 20.6.2007 15:04
Pro host 123 29 co propaguje l. šekačku k PF 62. PF 62 máme. Je to dříč a držák sic už 45 let starý s 4x gen. motorem. Lištovku k ní jsem koupil a honem rychle se jí zbavil za původní cenu 1200 kč. Je to tak na rovné pole min velikosti fot. hřiště. Je s tím strašná manipulace (těžká). Navíc to pořád přendavat když chce člověk používat i PF na ostatní věci. Navíc má moc rychlý pojezd vůči sekání a nižší rychlost nemá. To je velký problém při husté trávě všech špatně konstruovaných sekaček. Nevíc je to problém všech víceůčelových fréz kde původní záměr byl jen na vožení nákladu. Dobrá je  MF 70, Vari, Tera.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.162 (?), 4.3.2009 11:42

Jaký je rozdíl mezi bubnovou a vřetenovou sekačkou?.. cenově si jsou velmi podobné.. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika