Bubnová sekačka BDR 581SP Perla



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
29.4.2008 17:14

Já o Dakru nikdy neslyšel nic pozityvního (tedy od lidí kterým to prošlo rukama) Perla je výborná až na jednu vadu a tou jsou malé otáčky bubnu (snad ta Bela na tom bude líp)- kvuli tomu drobnější trávu spíš poválí něž usekne, ale na hrubší terén je jak dělaná a fakt jí neni co jiného vytknout, navíc na ni můžete dát také ty delší nože co jsou na Bele a bude to určitě ještě lepš.. Nafukovací kola, taky nebudou dobrým řešením - lechce se poškodí od otlítajících kamínků, střepů (pokud v trávě potkáte zarostlího lahváče a podobně) 4nože sekají o 50%líp než 2 nože, ale pokud sekáte trávu výhradně na seno,  bude nepatrně výce rozsekaná než od dvou nožů...  proto myslim že osvětčený kompromis budou 3 nože.  To je moje skušenost. jinak samozřejmě budnovku jedině s pojezdem!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 207.234 (?), 25.4.2008 13:48, zobrazeno: 71427x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo vlastní tuto sekačku - motor Briggs & Stratton Intec EDGE 60. Dosud jsem sekal s bubnovou sekačkou bez pojezdu BS 50 - Kovozet Lišov. Bohužel motor Sprint 375 je už za zenitem a sekačka už nestíhá. Vzhledem k tomu, že je bez pojezdu, nestíhám už ani já. Jinak jsem byl s touto sekačkou spokojen. Jsem rozhodnut pro sekačku s pojezdem, aby se nezalekla vysoké trávy a občas krtinců. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.75 (?), 25.4.2008 20:34

To je velmi dobrá mašina. Ale pokud si ještě chvíli počkáte, kupte si novinku - Bellu. Má zvětšený záběr 62 cm, lepší řidítka a motor Honda GCV 160. Prakticky řečeno těží ze všeho dobrého, co sekačky od JIKOVu mají. měl by ji prodávat nebo už možná prodává Mountfield.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.105 (?), 26.4.2008 21:05

Díky za odpověď, ještě jsem našel bubnovou sekačku od Dakra - SEKAČKA BLP - 60 TEKTON HONDA GCV-160. Zaujal mě silný motor, foukaná šípová kola a i cena. Trochu mě překvapily pouze 2 žací nože - snad při pojezdu stíhá trávu dostatečně kvalitně posekat. Zajímalo by mě jak si tato sekačka stojí ve srovnání s výše ovedenou Perlou (nebo Bellou) Rozdíl v ceně je cca 6tis. korun, ovšem není to investice na rok, takže bych si i připlatil, kdyby to za to stálo. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 26.4.2008 21:23

To je ono. Dakr experimentuje s dvěma noži a Vari od letoška všude čtyři. Pak je jasné co je lepší. Míň hmoty na jeden nůž, lepší strniště, lip odhazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.75 (?), 27.4.2008 16:51

Nenechte si namluvit do hlavy, že Vari dělá nejlepší sekačky. Roky kopíruje od ostatních a pak si to nechává patentovat. Dakr vyrábí nejlepší bubnovky na trhu, pokud se vám líbí Tekton s Hondou, určitě ho zvažte. Například oproti Adéle od Vari je po sečení mnohem hezčí strniště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 28.4.2008 9:53

Ale dva nože je blbost. Síct to bude ale jak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.208 (?), 28.4.2008 11:02
Mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit DAKR BLP 60 Tekton s motorem Honda. Vynikající stroj, dobré strniště, lehká ovladatelnost, nenáročná na obsluhu a ůdržbu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 29.4.2008 17:14

Já o Dakru nikdy neslyšel nic pozityvního (tedy od lidí kterým to prošlo rukama) Perla je výborná až na jednu vadu a tou jsou malé otáčky bubnu (snad ta Bela na tom bude líp)- kvuli tomu drobnější trávu spíš poválí něž usekne, ale na hrubší terén je jak dělaná a fakt jí neni co jiného vytknout, navíc na ni můžete dát také ty delší nože co jsou na Bele a bude to určitě ještě lepš.. Nafukovací kola, taky nebudou dobrým řešením - lechce se poškodí od otlítajících kamínků, střepů (pokud v trávě potkáte zarostlího lahváče a podobně) 4nože sekají o 50%líp než 2 nože, ale pokud sekáte trávu výhradně na seno,  bude nepatrně výce rozsekaná než od dvou nožů...  proto myslim že osvětčený kompromis budou 3 nože.  To je moje skušenost. jinak samozřejmě budnovku jedině s pojezdem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.75 (?), 30.4.2008 10:06

na bubnovku si klidně výrobce může dovolit dát jen dva nože, úměrně tomu ale musí přizpůsobit otáčky celého rotoru. Co vím, tak se sekačkami BLP 60 a Tekton jsou uživatelé dost spokojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.75 (?), 30.4.2008 10:10

Ještě k těm kolům- foukaná kola podstatně zlepšují manipulaci se strojem. Podívejte, i Vari přechází na foukaná kola, důkaz najdete u DS 521 Líza, což je jejich nejnovější model jednobubnovky. Já používám Dakr RZS 69-stavebnici, s foukanými dušovými koly a opravdu si to pochvaluju, i bez zapnutýho pojezdu je manipulace se sekačkou hračkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika