Bubnová sekačka BDR 581SP Perla



host - 18.208 (?)
28.4.2008 11:02
Mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit DAKR BLP 60 Tekton s motorem Honda. Vynikající stroj, dobré strniště, lehká ovladatelnost, nenáročná na obsluhu a ůdržbu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 207.234 (?), 25.4.2008 13:48, zobrazeno: 71501x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo vlastní tuto sekačku - motor Briggs & Stratton Intec EDGE 60. Dosud jsem sekal s bubnovou sekačkou bez pojezdu BS 50 - Kovozet Lišov. Bohužel motor Sprint 375 je už za zenitem a sekačka už nestíhá. Vzhledem k tomu, že je bez pojezdu, nestíhám už ani já. Jinak jsem byl s touto sekačkou spokojen. Jsem rozhodnut pro sekačku s pojezdem, aby se nezalekla vysoké trávy a občas krtinců. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.75 (?), 25.4.2008 20:34

To je velmi dobrá mašina. Ale pokud si ještě chvíli počkáte, kupte si novinku - Bellu. Má zvětšený záběr 62 cm, lepší řidítka a motor Honda GCV 160. Prakticky řečeno těží ze všeho dobrého, co sekačky od JIKOVu mají. měl by ji prodávat nebo už možná prodává Mountfield.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.105 (?), 26.4.2008 21:05

Díky za odpověď, ještě jsem našel bubnovou sekačku od Dakra - SEKAČKA BLP - 60 TEKTON HONDA GCV-160. Zaujal mě silný motor, foukaná šípová kola a i cena. Trochu mě překvapily pouze 2 žací nože - snad při pojezdu stíhá trávu dostatečně kvalitně posekat. Zajímalo by mě jak si tato sekačka stojí ve srovnání s výše ovedenou Perlou (nebo Bellou) Rozdíl v ceně je cca 6tis. korun, ovšem není to investice na rok, takže bych si i připlatil, kdyby to za to stálo. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 26.4.2008 21:23

To je ono. Dakr experimentuje s dvěma noži a Vari od letoška všude čtyři. Pak je jasné co je lepší. Míň hmoty na jeden nůž, lepší strniště, lip odhazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.75 (?), 27.4.2008 16:51

Nenechte si namluvit do hlavy, že Vari dělá nejlepší sekačky. Roky kopíruje od ostatních a pak si to nechává patentovat. Dakr vyrábí nejlepší bubnovky na trhu, pokud se vám líbí Tekton s Hondou, určitě ho zvažte. Například oproti Adéle od Vari je po sečení mnohem hezčí strniště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 28.4.2008 9:53

Ale dva nože je blbost. Síct to bude ale jak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.208 (?), 28.4.2008 11:02
Mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit DAKR BLP 60 Tekton s motorem Honda. Vynikající stroj, dobré strniště, lehká ovladatelnost, nenáročná na obsluhu a ůdržbu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 29.4.2008 17:14

Já o Dakru nikdy neslyšel nic pozityvního (tedy od lidí kterým to prošlo rukama) Perla je výborná až na jednu vadu a tou jsou malé otáčky bubnu (snad ta Bela na tom bude líp)- kvuli tomu drobnější trávu spíš poválí něž usekne, ale na hrubší terén je jak dělaná a fakt jí neni co jiného vytknout, navíc na ni můžete dát také ty delší nože co jsou na Bele a bude to určitě ještě lepš.. Nafukovací kola, taky nebudou dobrým řešením - lechce se poškodí od otlítajících kamínků, střepů (pokud v trávě potkáte zarostlího lahváče a podobně) 4nože sekají o 50%líp než 2 nože, ale pokud sekáte trávu výhradně na seno,  bude nepatrně výce rozsekaná než od dvou nožů...  proto myslim že osvětčený kompromis budou 3 nože.  To je moje skušenost. jinak samozřejmě budnovku jedině s pojezdem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.75 (?), 30.4.2008 10:06

na bubnovku si klidně výrobce může dovolit dát jen dva nože, úměrně tomu ale musí přizpůsobit otáčky celého rotoru. Co vím, tak se sekačkami BLP 60 a Tekton jsou uživatelé dost spokojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.75 (?), 30.4.2008 10:10

Ještě k těm kolům- foukaná kola podstatně zlepšují manipulaci se strojem. Podívejte, i Vari přechází na foukaná kola, důkaz najdete u DS 521 Líza, což je jejich nejnovější model jednobubnovky. Já používám Dakr RZS 69-stavebnici, s foukanými dušovými koly a opravdu si to pochvaluju, i bez zapnutýho pojezdu je manipulace se sekačkou hračkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika