Brždění VARI z prudkého kopce



host - 58.231 (?)
25.9.2018 20:19

Vy možná teoreticky o pluhu co víte, ale zase nejste schopen zorat. Nevím, co je lepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 149.16 (?), 25.9.2018 18:39

Plně podporuji diskutéra 150.170. K tomu psovi, je dost těch co budou na truc psát opak a vyzdvihovat do nebeských výšek nemožné. Osobně si ze svého políčka s velkými těžkostmi dovezu domů sedm zeleninových přepravek brambor. Musím vysekat trávu na dva cm, musí být sucho a musí být k ruce pomocník, který potlačí a to mám další dvě přídavná závaží. Natahovat války k výsadbě brambor je přímo horor. První oračku jsem prováděl půjčným pluhem APH 352, přešla mne chuť, když to skývu postavilo jen na štorc, tak jsem hledal něco jiného a našel pluh Josk, neni to také žádná hvězda, ale je mnohem lepší, než APH 352. Převodovka DSK316, je další nedodělaná věc. Než můžu zařadit zpátečku, tak musim počkat, až se zastaví disk Samsona a ten se pak točí opačně. Bezdušové pneu je opravdu něco, nahusti to nedokážou ani na třetí pokus v pneuservisu, tak jsem to musel opatřit dušemi, protože mne s tím vyhodili. Mít na pohonné jednotce k malotraktoru nádrž o obsahu jen 0,9l, je opravdu velmi mírně řěčeno, přímo ujeté. Chyba byla nevyzkoušet si tento výrobek při všech pracech, které má dělat. Kdybych tak učinil, tal bych si systém Vari nikdy nekoupil. A ten váš lakatoš, to je také věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 25.9.2018 19:13

V předposlední větě jste si sám odpověděl. Prostě máte něco, co na vaše požadavky nestačí. Měl jste víc rozmýšlet. S odstavcem o pluhu nesouhlasím, resp. je to v rukou, pluh je dobrý, ale musí se to umět. Chce to takovej selskej grif. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 25.9.2018 19:52

Když je konstrukce pluhu nevhodná, tak můžete mít třeba super „selskej“ grif a on vám nepomůže. Je vidět, že o konstrukci pluhu nic nevíte. Citace z návodu k NM1-017: Rezná a obracaciaca časť pluhu je konštruovaná na rýchlosť orania 3km/hod pri stredne tuhej pôde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 25.9.2018 20:19

Vy možná teoreticky o pluhu co víte, ale zase nejste schopen zorat. Nevím, co je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 25.9.2018 20:49

O konstrukci pluhu skutečně nic nevím, ale to mi nebrání s ním slušně zorat políčko zeleniny. A to mi ke štěstí stačí. Vy jste na tom hůř. Konstrukci (možná) znáte, ale je vám to houby platný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.42 (?), 25.9.2018 21:04

Vari mi slouží od roku 1996. Netřeba dalších slov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 25.9.2018 21:19

A proto nemám APH352.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 27.9.2018 10:41

Je otázka co myslíte, tím slušně zorat. Hůř jsem, možná jen na tom, že vy máte políčko, kde generace vašich předků, nebo vaší ženy dřely ručně, nebo kravkou a zlepšovaly stav ornice. Já mám restituovaný pozemek, kde nevhodnými agrotechnickými zásahy, byla vyzdvižena spodina, takže se nedožiji toho, abych na svém políčku měl kyprou humůzní půdu, protože zúrodńování je velmi dlouhodobý proces. Takže kyprou půdu nakypřím, třeba klackem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 1.10.2018 9:09

Mr.PP, mít zkušenosti, které mám dnes, tak před čtyřiceti léty, tak bych šel do něčeho takového: Grillo G107 & PTO-driven trailer, driving in field. Dnes musím dožít s tím co mám a se všemi důsledky, které to přináší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 1.10.2018 11:16

Jestli je to na mně: Před 30 lety jsem byl šťastnej jako blecha, že jsem za pomoci drobných podvrtelů získal vari s 2t motorem. A postupně dokoupil co bylo potřeba. Jestli dobře vidím, vy snílku, má to pohon i na zadní nápravu a diferenciál. Nejen že by to bylo asi tak 10x dražší než Vari, zcela jistě to TEHDY bylo nesehnatelné a kdoví zda to vůbec tehdy existovalo. Sněte dál. Anebo si kupte Kubotu, nebo nějakýho jinýho Japonce nebo Číňana. Je jich mraky všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika