Black and Decker CLM3820L2 aku rotační sekačka



host - 77.142 (?)
17.5.2017 11:50

O tom spojení růží jsem uvažovala, ostatně i leccos jiného už jsem pospojovala, ale jinak - nic ve zlém - rady typu předělat zahradu, ať se dobře seče, mi připadá jako přestěhovat se kvůli schodům z pěkné vilky do paneláku s výtahem (a ještě se přitom ušetří za topení) :-)

Snad u všech kozlů není v dnešní době šikovná aku sekačka až tak výstřední rozmařilost :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2017 9:36

Zakopane kabely, dokonce pospojovane z nejakych zbytku, je naprosta a velmi nebezpecna zoufalost.

To si děláte legraci, anonyme? laugh Je to naprosto legitimní a efektivní řešení. Asi nejste elektrikář, viďte, když máte tak hloupou poznámku? Samozřejmě, že použít zásuvky pro venkovní použití, navíc bych to provedl jako trvale odpojený okruh, který by se připojoval jen při sekání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 9:43

Vy jste elektrikar nebo dokonce revizni technik? Urcite ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2017 10:01

Ano, jsem, a doporučuji toto řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 10:07

Tak nam naskenujte nejake dokumenty o sve kvalifikaci a navrh zapojeni. vcetne typu pouzitych kabelu a dalsich komponent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.65 (?), 17.5.2017 10:38

Nevím proč někdo tak vehementně napadá dobrý nápad a alternativu k aku a benzínovým sekačkám?
Ten zahradní rozvod elektřiny. Podle mně super věc. Až na to, že by zas mohlo přibýt pár míst k obsekávání. Ale to by se dalo vyřešit umístěním sloupků se zásuvkami v záhonech, na plotě atd. A vůbec rozvod elektřiny v zahradě může mít i jiná využití.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2017 10:54

Já sám mám pár zásuvek, ale z každé bez problému dosáhnu 20m prodlužkou. Pokud paní potřebuje určitý směr šňůry pro snazší manipulaci mezi záhony, aby nic neponičila, je toto řešení asi nejlevnější varianta, jak to vyřešit. Řešil bych to třeba tyčí na kraj záhonu, aby nezavazela při sekání, a na ní přichytit zásuvku. Provedení už je na paní - buď rozumné "hobby", nebo oficiální s hlubokým zakopáním, chráničkou, značení fólií, proudovým chráničem, revizí atd. Ale toto fakt nemá smysl tady řešit, to už je mimo téma diskuze a na posouzení tazatelky. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 11:12

Doporucovat nekomu na internetu, aby si za 500,- zbastil rozvod elektriny po zahrade ze zbytku kabelu muze jen naprosty ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.32 (?), 17.5.2017 8:47

Také jsem si postupem času vytvořila strategii sekání, ale i tak mi sekání inkriminované části zahrady trvá se šňůrou 2 hodiny. Spodní část zahrady asi hodinu. Plus pak ještě malé trávníčky před chalupou a dokončení úprav trávníku vyžínačem - celkem vše 5 hodin intenzívní práce. (A to ještě nepočítám shrabavani trávy po vyžínači a tam, kde ji sekačka nepobere). Přičemž syn s benzínovou sekačkou poseče vše za hodinu :-)

Přesunutí keřů = 1 kdoulovec, 1 magnolie, 1 japonský javor, 5 rybizů, 14 růží a ještě mi tam zůstane 5 stromů, studna a 2 pařezy, pokud jsem na něco nezapomněla :-) 

No a pokud bych přesunula aspoň něco, bude to překážet zase jinde :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.150 (?), 17.5.2017 10:01

Tak to naopak pospojovat  - udělat záhony větší, pás rybízů nebo růží. Trvalky dají méně práce. A stěhovali jsme velké rybízy i růže. Strunovkou se má sekat první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 17.5.2017 11:50

O tom spojení růží jsem uvažovala, ostatně i leccos jiného už jsem pospojovala, ale jinak - nic ve zlém - rady typu předělat zahradu, ať se dobře seče, mi připadá jako přestěhovat se kvůli schodům z pěkné vilky do paneláku s výtahem (a ještě se přitom ušetří za topení) :-)

Snad u všech kozlů není v dnešní době šikovná aku sekačka až tak výstřední rozmařilost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika