Benzinová sekačka neseká dobře



host - 103.83 (?)
19.9.2017 12:59

V prvom rade má vplyv na kosenie hlavne aerodynamicky vyriešený tvar kosačky. Je potrebné aby odseknutá tráva sa podľa možnosti čo najmenej dostávala pred ostrie noža a čo najrýchlejšie dostala do koša.

To znamená asi toto: Nerobí dobrotu pokiaľ sa tvoria rôzde vzduchové víry ktoré makú tendenciu vrhať odkosenú trávu naspäť pred ostrie noža. V tomto majú výhodu stroje ktoré sú odliate z plastu alebo Al zliatiny.Dávajú možnosť tvarovať šasičko lepšie ako pri lisovaní plechu.

 Dôležitá je aj veľkosť a umiestnenie vyhadzovacieho otvoru. z ohľadom na kvalitu kosenia čo súvisí priamo z aerodynamikou ale aj kvalitou naplnenia koša.

 Kvalita a tvar noža - nôž musí vytvárať podtlak, zároveň musí kvalitne odsekávať steblá.Podtlak nemôže vytvárať ani veľký - lebo nemá s kade ťahať vzduch a následne začne vzduch v šasíčku víríť čo ako sme si predtým vysvetlili je nežiadúce a nemôže vytvárať podtlak ani malý lebo potom budú steblá padať späť na nôž a bude samozrejme aj zle plniť.

Následne do tohto všetkého vstupuje rýchlosť pojazdu, množstvo spracovanej hmoty, veľkosť kosačky, možnosť mulčovania, váha,výkon motora, otáčky motora...  čiže možnosti sú prakticky nekonečné.

  Nedá sa vyrobiť kosa ktorá vie všetko.Každá je kompromis.Ale dá sa vyrobiť kosa ktorá kosí kvalitne a podľa možnoti šetrne a dá sa vyrobiť kosa ktorá kosí tak ako kosila za komančov samodomo kosy vyrobená z motora práčky.

  Čiže porovnávať kosy vyrobené na cenu a kosy v ktorých každý uhol a oblúk má istý zmysel je tak trochu nemožné

  Dalo by sa na túto tému písať celý traktát.

Upozorňujem na to že sa jedná len o moje dohady a rád sa poučím pokiaľ niekto túto tému ovláda lepšie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 11.9.2017 12:12

U jednonozovych sekacek sece vzdy jen ten prvni brit. Ech, kletě, ale který to je? Označený to nijak nemají, díval jsem se. A když to brousím, tak ošmrdlaný jsou oba konce. Čím to asi? Že bysem mohl brousit jen ten jeden správnej, ušetřil bych...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.199 (?), 11.9.2017 12:37

pri 5-6cm tráve ten rozdiel je vidno ale dramatický rozdiel vzniká pri 2-4cm kosení.

  Mohol by som tu písať moje dohady že prečo je to tak ale odporúčam vyskúšať.Potom to bude jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 11.9.2017 14:31

Mě právě zajímají ty Vaše dohady. Bohužel vlastním obchodem nebo servisem nedisponuji, abych si mohl zkoušet sekačky dle libosti.

Takže sem s tím :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.83 (?), 19.9.2017 12:59

V prvom rade má vplyv na kosenie hlavne aerodynamicky vyriešený tvar kosačky. Je potrebné aby odseknutá tráva sa podľa možnosti čo najmenej dostávala pred ostrie noža a čo najrýchlejšie dostala do koša.

To znamená asi toto: Nerobí dobrotu pokiaľ sa tvoria rôzde vzduchové víry ktoré makú tendenciu vrhať odkosenú trávu naspäť pred ostrie noža. V tomto majú výhodu stroje ktoré sú odliate z plastu alebo Al zliatiny.Dávajú možnosť tvarovať šasičko lepšie ako pri lisovaní plechu.

 Dôležitá je aj veľkosť a umiestnenie vyhadzovacieho otvoru. z ohľadom na kvalitu kosenia čo súvisí priamo z aerodynamikou ale aj kvalitou naplnenia koša.

 Kvalita a tvar noža - nôž musí vytvárať podtlak, zároveň musí kvalitne odsekávať steblá.Podtlak nemôže vytvárať ani veľký - lebo nemá s kade ťahať vzduch a následne začne vzduch v šasíčku víríť čo ako sme si predtým vysvetlili je nežiadúce a nemôže vytvárať podtlak ani malý lebo potom budú steblá padať späť na nôž a bude samozrejme aj zle plniť.

Následne do tohto všetkého vstupuje rýchlosť pojazdu, množstvo spracovanej hmoty, veľkosť kosačky, možnosť mulčovania, váha,výkon motora, otáčky motora...  čiže možnosti sú prakticky nekonečné.

  Nedá sa vyrobiť kosa ktorá vie všetko.Každá je kompromis.Ale dá sa vyrobiť kosa ktorá kosí kvalitne a podľa možnoti šetrne a dá sa vyrobiť kosa ktorá kosí tak ako kosila za komančov samodomo kosy vyrobená z motora práčky.

  Čiže porovnávať kosy vyrobené na cenu a kosy v ktorých každý uhol a oblúk má istý zmysel je tak trochu nemožné

  Dalo by sa na túto tému písať celý traktát.

Upozorňujem na to že sa jedná len o moje dohady a rád sa poučím pokiaľ niekto túto tému ovláda lepšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.112 (?), 9.9.2017 2:10
Pro 250.122-mulčování je jednoduché, nemusíte vynášet koše, odvážet odpad, nevhodně skladovat, sekání je produktivnější a co vyroste je navráceno půdě.Atam kde se chodí mám chodníky, okolo bazénu dlažbu, je to podstatné zjednodušení sekání, když je kvalitní technika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 9.9.2017 8:07

Pokud mate kapesnicek travy mezi chodniky tak ano. U me maji jen slepice kolem 250 metru, zbytek urcite neprobetonuju chodnikama. Chuze po trave je prijemnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.94 (?), 9.9.2017 12:47

Ta sekačka seká dobře co bys chtěl máš nevelkej trávník tak chlupy pojezdi znovu, měl sis koupit lepši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.112 (?), 10.9.2017 19:18
Psal jste, že na ty naše zahrady mulčování není, tak jsem uvedl že nic jednoduššího není, než mulčovat.U nás mají slepice 1000m2,ale to není náš denně používaný prostor, je to oddělená zahrada, ten denně používaný máme právě taky mezi domem, garážemi,sezením, bazénem zahrádkou a to je vydlážděno chodníky a nějaká plocha k tomu.Osobně by jsem slepicím vyčlenil tak 1/10,ale už tohle je úspěch, že nešlapeme denně ve slepičákách a povedlo se to oddělit, starší generace jsou se zvířaty holt sdílnější.A pokud se mulčuje jak má, tak další den o tom nevíte, problém je, že se mulčuje, jako když se seká se sběrem, pak to tam leží dokud se to znovu neposeká.Mám raději 4cm zelenou travinu, než 1cm žlutý pažit.Vždy je vzhednější, když má mulč kam zapadnout, pak trávník nevysychá a funguje to jako bezplatné hnojivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 19.9.2017 13:14

Ja jsem napsal, ze jen slepice maji 250 m2. Je to konec zahrady, ten prostor je jen jejich, pres ne nikdo nikam nechodi. Travu na zbytku sekam na 4-5 stupen, kolik je to centaku nevim. Secu trakturkem, protoze se sekackou bych se dost probeh. Sekacku pouzivam je na dosekani kam se s trakturkem nedostanu. Nase zahrada patri k tem vetsim, mam asi 100 metru od rohu do rohu a v prumeru 30 m na sirku. Je rozdelena na sekce podle uziti, a mezi tema sekcema nejsou chodniky, chodi se po trave. A v tom je problem, kdyz chodim po cerstve posecene trave tak se kousky travy lepi na podrazky a kdo rika ze nelepi tak keca. To se pak taha do predsine, z predsine po celem dome a to nemluvim o druhem dome pro relaxaci, tam se nezouvame vubec. U slepic mam drevene kompostery, slepice je miluji, furt je prehrabavaji a svym trusem z ni vyrabi dokonalou zeminu. V zime se na komposterech vyhrivaji, protoze jak znamo je na nich tepleji. Takze mulcovani mi uz nesmi na zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika