Benzinová sekačka neseká dobře



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 250.122 (?) 
5.9.2017 11:57

Ja bych to tipoval na otacky. Ten nuz neseka celou delkou a je mozne ze se neco prejede rychleji a steblo zustane neposecene diky prejeti stredem noze. Hutna trava ty otacky taky umi zpomalit. Zkusil bych zvysit otacky, nebo pouzit benzin Verva 100 namisto obycejneho N95. Ja uz to leju do vseho spalovaciho 2 i 4takt. Verva 100 neobsahuje bioslozku a motory si po nem opravdu predou. Cenovy rozdil je nepatrny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 223.200 (?), 5.9.2017 14:56

Přišel jste s otáčkami pozdě. O těch je řeč již 3.9 v 05:30 ráno. Ty časné hodiny taky někomu vadí. Mezitím si chudák zadavatel sprasil nůž, tím, že zmenšil úhel břitu, ten je u sekačkových nožů 30°. Zatím všichni mleli absurdnosti, od namontování nože, přes jeho polohu, až po výrobu. Jak vidno zříti, čím míň se o věci ví, tím víc se nakecá. Vy taky - co to je:... zustane neposecene diky prejeti stredem noze. Sekačka může nedosekat okolo zdi, tady máme také sekačky s posunutou osou otáčení nože, ta může nedosekat na počátku a konci sekací dráhy okolo zdi, nebo obrubníku a žáná takováto sekačka nedoseká do rohu, zde je nutné použít vyžínač. Hlavně, že se řídíme radami děda Vševěda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.119 (?), 5.9.2017 16:05

No já jsem u sousedky kdzsi viděl na motorové sekačce nůž namontovaný obráceně. To je tak, když poádáte zetě politika. Zdravím j

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 5.9.2017 16:47

To neni zadna teorie. Mne se to stava bezne i pri sekani traktorem Honda 15PS, natoz s pidi sekackou od rakosniku. Stane se ze prejedu rychleji nez je vhodne a musim jet znova, pokud nad tim nemavnu rukou. Sekaci nuz ma kratky sekaci brit, racte se podivat mudrlante. Zbytek je jeho nenaostreny stred.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 5.9.2017 17:01

A kdybyste chtel pidit proc to tak je, tak se tam montuje tahle vrtule. K cmeu slouzi nemusim vysvetlovat, ze nesece je jasne


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 27.208 (?), 5.9.2017 18:20

Zapomínáte na to za jakých podmínek může být tráva přeťata. To dělá sekačku sekačkou. Na středové části nože, neni ani vytvořeno ostří, protože ikdyby tam byla žiletka, tak pro malou obvodovou rychlost nic neutne. Břit je na takové části nože s nějakou rezervou, kde obvodová rychlost za daných pomínek - pracovní otáčky motoru - je tak velká, že stačí trávu urazit. Mudrlata si nechte pro sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.208 (?), 5.9.2017 18:36

Zapoměl jsem na něco a dodávám. Na noži musí být něco, co pracuje jako ventilátor (fukar, rotační kompresor), aby to posečnou trávu z žací skříně dostalo do vaku, nebo aspoň vyhodilo do boku, nebo dozadu. Když bych takový nůž otočil, tak bych asi dělal provdušňování trávníku, nebo spíše mělkou podmítku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 6.9.2017 13:04

A představte si, že by jste o zem nebrousil. On totiž často ten nůž je podélně profilovany takže břit je obvykle E=2,6 cm pod úrovní hlavy unašeče a horní hrana lopaty je E=-2,6 cm nad úrovní hlavy unašeče. Navíc hlava unašeče je vždy 2E nad rovinou pojezdu při nastavení nejnižšího střihu.

Nejlevnější kudly jsou pak "oboustranné litové vrtule".

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.100 (?), 6.9.2017 14:16

Stando z Hradce, nevím co je to vaše E. Pro mne je dostačující, že na minimální výšku střihu jezdí břit 25mm nad ideálním povrchem. Ty vaše nejlevnější kudly jsou druhé nože do sekaček s mulčováním, samozřejmě jen do těch, které jsou na dvě kudly konstruovány a v žádné, ani v té nejlevnější nejsou, protože nevytvářejí ssací a výfukový efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.255 (?), 5.9.2017 23:53
To byla špatně zvolená nadsázka-kdyby u středu byla žiletka, tak to trávu usekne, já si nemusím točit žiletkou otáčkami okolo 3tis.,aby jsem se oholil 😉.Ta by obvodovou rychlost nepotřebovala.A pokud se otočí mulčovací nůž, který má jen zvlnění na konci, které slouží jen k nadhozu trávy, která spadne zpátky na nůž s tím dochází k jemnějšímu nasekání za účelem mulčování, tak díky právě té obvodové rychlosti seká jako otupený.Viděl jsem otočeny nože i ze servisu po servisní kontrole, ale nikdy se nejednalo o vyloženě sběrací s lopatkami, ale právě mulčovací, holt práce pod časovým tlakem.A jak tazatel?Zlepšil sekání?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika