Benzinová sekačka neseká dobře



host - 46.99 (?)
3.9.2017 18:33
To posekání nic moc, zkuste jinou sekačku, jestli to udělá taky, tím vyloučíme travinu.Viděl jsem i nůž daný obráceně (mulčovací-univerzální) 😩,ale zkuste případně jiný, ten úhel či jste udával by nefungoval určitě, víc jak 45stupňů jsem snad ani nemíval nikde.Máte sběrací nůž?,dokáže vyšší podtlak k narovnání stébla.Změňte směr sečení, vícero rad nemám(mimo jiné sekačky).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 106.30 (?), 3.9.2017 5:21

Kocháním si nepomůže!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.99 (?), 3.9.2017 18:33
To posekání nic moc, zkuste jinou sekačku, jestli to udělá taky, tím vyloučíme travinu.Viděl jsem i nůž daný obráceně (mulčovací-univerzální) 😩,ale zkuste případně jiný, ten úhel či jste udával by nefungoval určitě, víc jak 45stupňů jsem snad ani nemíval nikde.Máte sběrací nůž?,dokáže vyšší podtlak k narovnání stébla.Změňte směr sečení, vícero rad nemám(mimo jiné sekačky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.162 (?), 4.9.2017 6:06

Jak napsal kolega předemnou - nemáte nůž otočený? Stalo se mi to také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.85 (?), 4.9.2017 9:26

No nevím, jak by se dal namontovat nůž obráceně. Výrobce věděl co činí, tak je nůž vyroben tak, aby se vždy namontoval správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.162 (?), 4.9.2017 9:32

Vy asi nemáte sekačku, že tak píšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 4.9.2017 9:57

Až 60% nožů do sekaček není "blbuvzdorných" a dají se namontovat obráceně.

Pane 1.85 jste silný teoretik co má možná zkušenosti právě s jednou sekačkou používanou 14× ročně. Schválně jsem si tedy vyhledal kudlu pro daný typ sekačky a musím konstatovat, že ten "pravověrný číňan" je vyráběn střihacím lisem, je možné jej namontovat obráceně a nemá "ventilační lopaty".

Tedy pro tazatele jedna užitečná rada - zkuste jestli na daný unašeč nebude pasovat nějaký lepší typ nože.

SfK


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.44 (?), 4.9.2017 11:44

Stando, i ty podle vás blbuvzdorné nože se mohou namontovat jedině správně, protože pracovní části všech nožů běhají v jiné rovině, než část upínací, aby se zamezilo ošoustání hlavy upínacího šroubu a unášecích kolíků. Všechny sekačkové nože jsou vyráběny na klikových lisech potřebného výkonu, s výrazem stříhací lis, jsem se za dobu své praxe ještě nesetkal. Obrázek, který jste poskytl nemá žádnou vypovídací hodnotu. Co mám vyčíst z černého obdélnikového fleku, ve kterém jsou tři otvory dvou průměrů. Jó, a mohl byste prozradit s kolika sekačmi máte zkušenosti. Jste servisman, nebo jen spřízněná duše někoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.9.2017 12:52

stříhací lis... Třeba Feintool, lisy pro přesný střih.  Nevím, jak to má tazatel, ale je dobrým zvykem udělat ty dvě (jednu) unášecí díry půlkruhové a do nich odpovídající kolíky na unášeči. Pak to otočit nejde. Ale neznám systém tazatelova stroje a nevylučuju, že to tam nějaký puklop narve obráceně, i když by neměl. Viz žárovky H4 v autech svítící tlumenými do nebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.99 (?), 4.9.2017 20:35
1.Citace výrobce: Lisy přesného stříhání mechanické mají obvykle podávací zařízení pro podávání pásu, tvořené odvíjecím zásobníkem, rovnačkou a posuvem před lisem i za lisem.2.-Tento název se používá i dnes.3.-Na všech 4 benzínových sekačkách mohu dát nůž obráceně (nemám střižné kolíky) Dokonce i na rideru-park jdou otočit kudly.Slovíčkaření by jsem neřešil, ale opravdu to jde kudlu otočit.Blbuvzdornou kudlu, kde to opravdu jinak nejde jsem nejspíše neviděl, vždy je lépe používat hlavu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 5.9.2017 17:46

To bychom se tady mohli dohadovat - slovíčkařit jak v sousedním vlákně "drtičךtěpkovač". Navíc není jeden univerzální postup, jak ten žací nástroj vytvořit.

Jinak jediná "kudla" která se nedá otočit je snad jen u Bosch_Rotak. I u značkového Dolmaru se dá namontovat rubem nahoru, ale uživatele technicky zdatného k výměně oleje vizuálně trkne, že ventilační lopaty nemoho být otočeny směrem k pojížděné ploše.  Ale slyšel jsem i pomluvu, že "Muntěfundě má servisáka, který předal po předsezóní kontrole stroje sekačku s nožem opráceně".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika