BDR 700



host - 47.123 (?)
24.2.2009 9:05

S timto nazorem se take nemuzu uplne ztotoznit. Podle me zkusenosti je vykon 2T motoru Jikov u BDR 700 na seceni dostatecny. Pokud sekacka stiha pokladat poseceny material pod prevodovku, neni o vykon nouze. Motor bezi na otackove regulaci a vzhledem k nizkemu zatizeni ani opotrebeni nebude nikterak hrozive.

Sam mivam pri praci nastaven regulator otacek na 2. stupen. Na 1. st. s mirne otupenymi nozi totiz jiz sekacka neseka ciste nizke a houzevnate traviny (tenka stebla). S vykonem ani na 1. st. neni problem. Otacky resp. rychlost nozu je tak dana pozadavkem na kvalitu vysledneho strniste. 

Dovoluji si tvrdit, ze vykon potrebny k useknuti samotneho porostu je jen zlomkem z maximalniho vykonu motoru. 

Problem nastava az ve chvily, kdy se poseceny material zacne hromadit mezi bubny a nepostupuje pod stroj (nejedna se o "namotani"). Otacejici se bubny v tu chvili musi prekonavat velky odpor treni a to vede k pretizeni motoru. Silnejsi motor vsak tuto situaci neresi. Jen bude trvat o chvilinku dele, nez se motor pretizi. Podobny problem ale asi maji vsechny bubnove sekacky (namotani, vtahovani, hromadeni materialu).

V pripade BDR 700 jsem udelal jiz zminovanou upravu s "hacky" a navic jsem mirne upravil gumove desky pod prevodovkou a za bubny. Upravy dost pomohly, ale uplne se problem nevyresil.

PKod

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 77.50 (?), 24.2.2009 18:54

ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.50 (?), 28.2.2009 12:03
pro andy.wise - xxx.xxx.174.65 (535), 24.2.2009 18:42 už jsem si to uvědomil. Otáčky budou sice nižší, ale výsledná obvodová rychlost díky většímu přůměru bude větší - zaměnil jsem otáčky a obvodovou rychlost ve své teorii. Úhlová rychlost bude stejná, to jsem trefil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.123 (?), 24.2.2009 9:05

S timto nazorem se take nemuzu uplne ztotoznit. Podle me zkusenosti je vykon 2T motoru Jikov u BDR 700 na seceni dostatecny. Pokud sekacka stiha pokladat poseceny material pod prevodovku, neni o vykon nouze. Motor bezi na otackove regulaci a vzhledem k nizkemu zatizeni ani opotrebeni nebude nikterak hrozive.

Sam mivam pri praci nastaven regulator otacek na 2. stupen. Na 1. st. s mirne otupenymi nozi totiz jiz sekacka neseka ciste nizke a houzevnate traviny (tenka stebla). S vykonem ani na 1. st. neni problem. Otacky resp. rychlost nozu je tak dana pozadavkem na kvalitu vysledneho strniste. 

Dovoluji si tvrdit, ze vykon potrebny k useknuti samotneho porostu je jen zlomkem z maximalniho vykonu motoru. 

Problem nastava az ve chvily, kdy se poseceny material zacne hromadit mezi bubny a nepostupuje pod stroj (nejedna se o "namotani"). Otacejici se bubny v tu chvili musi prekonavat velky odpor treni a to vede k pretizeni motoru. Silnejsi motor vsak tuto situaci neresi. Jen bude trvat o chvilinku dele, nez se motor pretizi. Podobny problem ale asi maji vsechny bubnove sekacky (namotani, vtahovani, hromadeni materialu).

V pripade BDR 700 jsem udelal jiz zminovanou upravu s "hacky" a navic jsem mirne upravil gumove desky pod prevodovkou a za bubny. Upravy dost pomohly, ale uplne se problem nevyresil.

PKod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 24.2.2009 9:52

Sekal jsem jednobubnovkou velmi hustou, skoro metr vysokou vojtěšku a dvoutakt Jikov neměl nejmenší problémy s výkonem, pokud měly posečené stvoly kam padat.

Při zajetí dovnitř porostu se začala posečená hmota nastojato hromadit před sekačkou až ji celou zavalila. Čím rychleji sekačka jela, tím rychleji se zahltila, ale motor neměl sebemenší problémy s výkonem. Tento stav se podobá stavu, kdy dvoububnovka nestíhá protlačit posekanou hmotu mezi bubny. V okamžiku, kdy se před bubny nahromadí víc hmoty než stihne projít mezi bubny, nepomůže ani silnější motor, ani vyšší otáčky. 

Pro opravdu dlouhou a hustou trávu není dvoububnovka dobré řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.50 (?), 23.2.2009 18:50

nevim, jestli hodnoty uváděné výrobcem u BDR 600 mají rezervu, aby si nikdo nemohl stěžovat, ale na jeho webových stránkách uvádí maximální výšku porostu 80 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 23.2.2009 19:28

Ta hodnota se váže v výkonu motoru a hlavně k plnému záběru. Uznejte, těžko se obecně určuje co sekačka s motorem o výkonu 5-6 HP je schopna ještě zvládnout na plný záběr a co ne. První tráva bývá bujnější a nemusí mít ani těch 80cm a je to tak tak, kdežto v řídké trávě není problém mertová výška porostu. Zde je právě třeba trochu zkušeností a citu pro sečení s bubnovou. Návod a doporučení výrobce je jedna věc ale konkrétní porost je druhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.50 (?), 23.2.2009 21:05

to máte pravdu. Na druhou stranu, jak má člověk pak vybírat stroj, když technický údaje mohou býti zne zcela přesné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.123 (?), 24.2.2009 9:49

Právě že u Jikovu je ta rezerva výkonu dostatečná, tak se divím, že u BDR 700 tady jeden z uživatelů píše, že je nutné mít regulaci otáček na maximu, tj. na stupni 3. Mnohokrát jsem sekal mokrou trávu, sekačka byla jak prase, ale motor si jen chrochtá na jedničku, tráva je měkká, tak jde sekat hodně dobře.Největší problémy právě působí stařina, jež je hodně tuhá a nožům klade velmi výrazný odpor při sečení. Mimochodem ta informace firmy Vari o max. výšce porostu u BDR 600 je kapánek zkreslující. Ta sekačka poseče porost větší výšky než uvádějí. S RZS 69 od DAKRa jsem sekal nálet s výškou přes 1,5 metru a bez problému či dušení motoru. A to mám jen tři nože a záběr 70 cm. BDR 600 má menší záběr a čtyři nože, takže tady tahle mašina už bude křovinořez, ne bubnovka. Žací ústrojí u BDR 600 je stejné jako u BDR 595 Adela, Samson 56 pro převodovku DSK 316 a minimálně hodně podobné stroji DS 521 Líza. Několikrát jsem viděl Adélu v akci, Vari má neúnavné stroje, ale co mi vadí je vysoké strniště, které sekačka zanechává při sečení nízké trávy. To je asi obecně taková malá nevýhoda bubnovek. Diskovky jako jsou stroje DAKRu sečou i vysokou trávu na perfektně krátké strniště,  tady je zas malou nevýhodou že berete každou krtinu a s diskovkou se blbě najíždí do svahu, musí se přizvednout.

Dvoububnovky se nejlépe hodí na pravidelné sečení jako je krmení a sušení sena, na nálety jako u jednorotorových strojů však zapomeňte, to si neškrtnete a porost se vám bude nahrnovat pod stroj.  Možná že řešení lepší je ŽT 82 od firmy Žací technika(prodává i Vari). Tady je možnost měnit smysl otáčení rotorů, takže při přerostlé trávě to jednoduše pustíte od sebe a jen jedete. Z tohohle stroje vychází i Dalila, ale ta má napevno nastavené otáčení rotorů vpravo kvůli nízké skulině pod převodovkou mezi koly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.50 (?), 24.2.2009 15:41

O sečení náletů a podobných věcí jsem nikdy neuvažoval (zkulturnění ploch už mam za sebou), chci sekačku na pravidelnou údržbu, tj. 3x, někdy když je teplý podzim seču ještě jednou, aby nezůstala narostlá tráva do příštího roku a nedělala bordel při první seči. Koukal jsem na internetu do návodů k motorům a uvádí nutnost záběhu (samozřejmě), takže letos vyrazím kosit dříve, s rezervou aby tráva nepřerostla nelehla, nepodehnila a uvidím, jak si sekačka (kterou ještě nemám) bude vést. Podle toho budu kosit příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 24.2.2009 17:22

A jaká to teda bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika