Alko BC4125 - má to cenu opravovat?



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
10.10.2011 21:08

Zdravím 80.252 a díííky, zase jednou rajská hudba pro oči ten váš příspěvek. Vysvětlovat, psát to tu dokolečka, všechno marné. Nechat hezky podusit a poškvařit ve vlastní šťávičce a je klid. Tuším už pan Henry Ford kdysi řekl že není tak bohatý, aby si kupoval levné věci! A vidíte, spoustě našich lidí to nic neříká ještě dnes. Nejspíš jsou ještě bohatší než ten pán. Ono to není jen o těch skladech ND. Ono to je také o vývoji, používání moderních technologií a materiálů... A to se najde u nás i prodejce který spojenou makaron rýži prodává ještě s humbukem okolo za řádně "natažené" peníze a lidi mu za ten humbuk tleskají!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 242.128 (?), 15.6.2011 10:03

Dobrý den,

pan A.W. asi udeřil hřebíček na hlavičku a chci připojit ještě něco k tomu, jak jsem ten motor zadřel. Asi určitě to byla i moje chyba, ne-že bych použil nesprávnou směs (málo oleje), ale spíš způsobem sečení. K poruše došlo když jsem sekl trojzubcem vyšší trávu a tehdy asi docházelo k přetáčení motoru, protože trojzub má výrazně menší odpor při sečení než struna. Jak tak o tom přemýšlím, tak to bylo podporováno mnou, když už byl nůž tupější, tak o to déle jsem držel křoviňák v otáčkách a ten dostával zabrat (několikrát jsem ho sice lízl v přestávkách flexou...).Možná kdybych byl kuřák a přestávky byly delší... No, je to pro mne poučení pro příště a třeba ta zkušenost pomůže i někomu jinému.

Zdravím - obr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.117 (?), 7.9.2011 15:57

Dobrý den,

rád bych připojil svoji zkušenost se jmenovaným křovinořezem, mám ho asi tři měsíce a ikdyž používám doporučovanou směs oleje a benzínu došlo k zadření motoru, při reklamaci mi bylo sděleno, že jsem motor málo mazal a je zamítnuta, doporučena oprava tj.výměna pístu, kroužků... Výrobek byl zakoupen v prodejně Bauhaus...

Zdravím Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.220 (?), 6.10.2011 15:24

Dobrý den,

opět zdraví Tonda, má anabáze pokračujr, servis nemá náhradní díly ani po měsíci, vše bude trvat ještě další asi tři, trošku divný přístup servisu k zákazníkovi, takže pozor na značku Alko. Zdraví Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.252 (?), 10.10.2011 20:52

Hm vítejte zpátky na zemi. Jsem zvědavý co budou dělat chudáci se sekačkami- vítězi jarních testů až se začnou sypat... Ne teď nemyslím motory B&S a Honda, ale ten zbytek made in al-ko. Před deseti lety jsme na servisu peskovali co to ti taliáni zase vyrobili (alko), dnes už jsou na pořadu dne frantíci (homelite), číňani, ale taliáni s číňanama dohromady to je teda dílo. Za ty prachy- nekupte to. Ostatním se platí jen za značky. Ale kdeže... Víte že sklady plné ND taky něco stojí?

Držím palce všem spokojeným majitelům všemožných Alk a přeju pevné nervy s jejich servisy a ať je potřebují co možná nejméně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 10.10.2011 21:08

Zdravím 80.252 a díííky, zase jednou rajská hudba pro oči ten váš příspěvek. Vysvětlovat, psát to tu dokolečka, všechno marné. Nechat hezky podusit a poškvařit ve vlastní šťávičce a je klid. Tuším už pan Henry Ford kdysi řekl že není tak bohatý, aby si kupoval levné věci! A vidíte, spoustě našich lidí to nic neříká ještě dnes. Nejspíš jsou ještě bohatší než ten pán. Ono to není jen o těch skladech ND. Ono to je také o vývoji, používání moderních technologií a materiálů... A to se najde u nás i prodejce který spojenou makaron rýži prodává ještě s humbukem okolo za řádně "natažené" peníze a lidi mu za ten humbuk tleskají!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.252 (?), 10.10.2011 21:28

Nevíte někdo co to Mtf namontoval do Castelů či čehoto za motory prý B&S se dvířkama co mají packy vzduchového filtru zepředu (Quantum má packy dole), papírovým filtrem užším než mají běžně 5-6hp (625-675), ale není to Sprint ani Quattro s molitanem? Ještě jsem to neviděl ale popis sem slyšel asi od pěti zákazníků ale ještě jsem ten zázrak neviděl.

Omlouvám se netýká se to AlKa ale nechtěl sem zakládat nové vlákno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.134 (?), 18.10.2011 22:11

Zdravím,

chtěl bych jen připojit příspěvek po sezóně s Jonseredem BC2235, jsem velmi spokojen, je s ním úplně jiná práce jak s Alkem, hlavně to není takové neergonomické,,heblo" a výkonově je taky úplně jinde. Káždému, kdo by si chtěl kupovat křovinořez mohu teď po mých zkušenostech doporučit, ať si raději připlatí... Jo a když Vás bude prodejce přesvědčovat na koupi nějakého typu, tak si to hodně nechte projít hlavou, protože na tom konkrétním doporučovaném má většinou největší vývar - teda pokud to není zrovna dobrý známý.

A ještě jedna poznámka: Nevím jak probíhá vývoj a testování výrobků a-la Alko a pod, ale tvar řidítek u BC4125 musel navrhnout nějaký křivoruký, měl jsem z nich vždycky křivici... To Jonsered je jiné kafe.

obr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika