Aku postřikovač



host - 32.62 (?)
28.6.2023 9:55

Koupil jsem letos noname nerezovou teleskopickou tyč 2m asi za 450,- a zatím funguje dobře. Závit sice na můj starý postřikovač neseděl, ale hadice na něho natáhnout šla a těsní to dobře. Na mých pár stromů by bylo Solo jako kanón na vrabce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1752) - 168.103 (?), 28.6.2023 9:22

samozřejmě součástí balení postřikovače Solo je plastová trubka dlouhá asi 60cm s tryskou. Ale je možné zakoupit i teleskopický prodlužovací nástavec z karbonu, dlouhý 120cm a složený z vnitřní a vnější trubky včetně těsnění, který lze libovolně použít v délce od 120 do 220cm. Což je převratná věc, žádný jiný výrobce nemá tyč dlouhou 220cm s lehkostí plastu a lze tak postříkat strom bezmála 5 metrů vysoký, aniž by bylo nutné lézt po žebříku. Má to však i stinné stránky, použitý materiál karbon je extrémně křehký, vždyť vnější trubka má vnější průměr jen 1cm a tloušťka stěny, to jen odhaduji, není více, jak 1mm. Při použité délce 120cm a vysokém tlaku uvnitř tak jde o poměrně dost namáhanou část. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.62 (?), 28.6.2023 9:55

Koupil jsem letos noname nerezovou teleskopickou tyč 2m asi za 450,- a zatím funguje dobře. Závit sice na můj starý postřikovač neseděl, ale hadice na něho natáhnout šla a těsní to dobře. Na mých pár stromů by bylo Solo jako kanón na vrabce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1752) - 168.103 (?), 28.6.2023 10:00

no a jaká je váha té kovové tyčky? Ten karbon neváží skoro nic, pár gramů, takže nad hlavu člověk zvedá vpodstatě jen tu postřikovou kapalinu v trubce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.62 (?), 28.6.2023 10:25

Váha je 280g, pro mě je to v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 28.6.2023 10:04

A to má každý výrobce jiné.

Svatá pravda, bohužel. Nespojíte nic s ničím. Mám tady totiž ještě součástky se starých postřikovačů. U toho levného byla prasklina v drážkované rukojeti, kde žádné lepení a omotávání roubovací páskou nepomůže. Mě by spíš zajímalo, jak dobít ten nový akumulátor. U novějších levných postřikovačů vytáhnete baterku a dáte jí do nabíječky, případně koupíte jinou baterku nebo nabíječku třeba v Lidlu. Ale tenhle SOLO "krám" má baterku "napevno" a je třeba nějak zajistit dobíjení. Nabíječce na první pohled nic není, ale prostě nedobíjí tu baterku. Investovat další peníze do toho samého "krámu" se mi už moc nechce, natož ho někam posílat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 28.6.2023 12:07

To má asi každý z nás doma spoustu harampádí ze starých postřikovačů pro strýce Příhodu. Jenže ten pořád nejde. Problém je, že ty baterie potřebují inteligentní nabíječky, které proces regulují aby se baterky nezničily. Takže jednoduše to nahradit nějakým zdrojem nejde. Jedině se pídit u výrobce co a jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2023 4:48
Výrobci sami ty ku.vítka dělají, jinak by neměli co prodávat, kdyby vám to vydrželo mnoho let. Proč si myslíte, že u jakéhokoliv přístroje na baterku je lepší nenechat ji úplně vybít a ukončit nabíjení před dosažením 100%. Každá baterka je naprogramovaná, aby vydržela určitý počet nabíjecich cyklů. Pokud se tím návodem držíte, má mnohem delší životnost. Přírodě a ekologii zdar! Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 30.6.2023 10:05

Pane Bieglere, mně jde jen o to, abych mohl dobít zcela nový zakoupený akumulátor, který po vysříkání několika nádrží nejde znovu dobít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2023 10:46
Pane Petře, ono ta záruka že je něco opravdu nového nebyla nikdy, ale s postupem doby a rozmachem prodeje na internetu a možnostech vrácení bez udání důvodu, což je na jednu stranu dobré, ale právě kvůli podobným věcem nemáte jistotu, co s tou baterkou kdo dělal před vámi. A to nemluvím o různých akčních výrobcích už takhle vyrobených a kdo to má poznat. Jak je možné, že původní baterie v zakoupeném autě bez označení logem výrobce pouze s výrobním číslem vydrží nesrovnatelně déle než pak znovu nová koupená? Záleží na co kápnete... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.158 (?), 30.6.2023 21:11

Pokud to nechcete reklamovat, tak jedině zjistit nabíjecí kontakty a regulovatelným zdrojem nabíjet malým proudem. Pokud se lion baterie dostanou pod určitou hranici, chytrá nabíječka je nenabije. informace jsem potkala na ebastlirna. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika