Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Taky vybírám sekačku a zarazily mne ty koně u Weibangu. Takže jsem po bližším pátrání přímo u výrobců motorů došel k následujícím hodnotám. Ještě dodám, že jsou to vesměs maximální hodnoty, takže reálně při pracovních otáčkách je třeba počítat s poklesem kolem 10%. Ale jako vzájemné srovnání to může posloužit.  

Loncin 1P65FA 159 ccm (Weibang 506) - 8,9 Nm

Loncin 1P70FA 196ccm (Weibang 537) - 10,5 Nm

Honda GCVx170 - 11,1 Nm

BS 675 Exi (163 ccm) - 9,83 Nm

BS 750e DOV (161 ccm) - 10,2 Nm

Osobně mám dobré zkušenosti se starší Hondou GCV160. Občas na jaře při prvních 1-2 sekáních někdy kuckal, ale vždycky se to novým benzínem spravilo samo.

Naopak BS 675 byl asi 3x v servisu, než ho dali do kupy (ale od té doby běhá). Prý konstrukční chyba, kterou pak výrobce u dalších řad odstranil. Nicméně potvrzuji to, co hodně jiných uživatelů - po větší zátěži a zahřátí je problém ho znovu nastartovat. 

Hledám sekačku s kvalitním mulčováním na chalupu (není moc čas to pořád sekat a sbírat). Měl jsem možnost na akci pár minut vyzkoušet Weibang a Hondu a obě vypadaly dobře. Honda dvojitý nůž, ale na trávě jsem nepozoroval rozdíl. Jen u Hondy ta cena,... a taky nejsem přesvědčen, jestli bych si zvykl na tu "motýlkovou" regulaci pojezdu. Máte někdo delší zkušenost? 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika