Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám problém s uchycením unašeče na klikovce. Jedná se sekačku Mountfield XS 55HSM.

Sekačka ustřihla na unašeči 2 nálitky omezující protočení nože a já nevím jak a kdy k tomu došlo. Koupil jsem nový unašeč a po nastarování bylo slyšet kovové cvaknutí a unašeč je znovu oholený...

V servisu zjistili vůli v uchycení unašeče na klikovce. Klika má vyfrézované 2 půlkruhové zářezy. Přitom se využívá jen jeden!!!, do kterého se vkládá jazýček ve tvaru půlměsíce, který asi 3mm přesahuje průměr klikovky a tak drží unašeč. V servisu zjistili, že vyfrézovaný žlábek pro půlměsíc je vlivem rážů rozšířený, jazýček se v něm viklá a tato vule způsobuje kmity schopné ustřihnout nálitky pro usazení nože v unašeči.

To je docela konstrukční fail, když na druhé straně (otočeno o 180°) je na klikovce vyfrézována poctivá drážka v délce cca 5cm a tady se využilo jakési pochybné uchycení jazýčku velikosti půlměsíčku z desetihaléře...

Moje otázka směřuje do budoucna, protože technik naznačil výměnu klikovky nebo, že zkusí do té vyfrézované drážky pro půlměsíčkový jazýček zaklepat hranu a tak ji zbavit vůlí. Tu budoucnost vidím v novém řešení, protože nezaplatím kliku, která se musí zákonitě do dalších 2 létech dostat do stejného problému. Podotýkám, že sekačku používám pouze já a žádnou ránu krom toho, že občas zachrastí kamínek neabsorbovala...

Jde mi tedy o to, jestli mají jiní výrobci se stejným motorem Honda 160GCV jiný způsob uchycení unašeče nebo je to globální kurvítko.

Navíc sekačka je v záruce (7let), ale servis prostě říká, že tohle je následek rázů, které jsem způsobil v provozu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika