Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nad koupí GSV, navíc s originálními rúčkami (jsou lepší než od Vari), neváhejte. Menší otáčky se negativně projeví jen při přepravě na silnici, v terénu je to naopak výhodou - větší tah při menších otáčkách převodovka Agzat s čelním masivním ozubením hravě snese. U Vari by došlo po několika málo letech k opotřebení šnekového soukolí. Co mi vadilo - plynová páčka byla upravená tak, abych ji musel stále držet - podle výrobce prý zapracovala slovenská státní zkušebna. Je to velká somárina, značně unavující a vůbec na h... o. Přitom je na levé straně motouzová smyčka ke spínači pro vypnutí zapalování při krizové situaci. Já jsem naštěstí měl profilované pružné plechy z plynové páčky ze staré Tery, ty jsem vložil do ojebané páčky a ta nyní drží v poloze, kterou nastavím. Byl to jediný nedostatek na Agzatu. S motorem GSV190 se jezdí jinak, než s dvoutaktem, musíte přidat otáčky do pracovní oblasti- nad 3000 ot./min, regulátor si pak sám přidává plyn (spotřebu benzínu) podle zatížení, vše při konstatních otáčkách. U dvoutaktu Agzat jste měl široké pásmo pro regulaci otáček a tím i výkonu a spotřeby. Zkrátka u čtyřtaktu je malý rozdíl mezi spínacími otáčkami, kdy zabírá spojka a max. pracovními otáčkami, proto se jezdí na tzv. plný plyn. Pokud budete plyn ubírat, hrozí prokluzování a tím i spálení spojky. Má poznámka o nevhodnosti plně syntetického oleje je poznatek od zkušených motorářů, kteří se tím živí, ale jak mi po telefonu včera řekli, není to nic dramatického a námitky se pohybují spíše v teoretické rovině (ale jsou). Co se týče benzínů, ty dnešní u nás opravdu vykazují opravdu někdy vysoké rozdíly, snižují účinnost mazání a motory nevydrží plánované hodiny. Ti, kteří jezdí na školení Hondy o tom vědí své. U olejů také raději doporučuji používat lepší olej než M6AD a každý rok jej vyměnit bez ohledu na počet najetých motohodin. P.G.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika