Rebarbora



badoga - (43) - 56.166 (?)
12.5.2013 20:33

Prvý rok mám rebarboru (řeveň) takú veľkú, že som zberala úrodu. Teraz začala kvitnúť. Naozaj treba kvety vylamovať? Má niekto vysledované že jej to prospieva?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 114.65 (?), 22.5.2014 12:28

Tak ja sa s rebarborou moc nehrám, sem-tam ulomím spodnú vetvu, aby neležala ma trávníku a na jeseň ju po vytrhaní všetkých listou ešte pekne prebehnem kosačkou na trávu a nechám koreň prezimovať. Na jar krásne vybehne rebarbora ako lusk...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 28.7.2008 6:48

K té rebarboře - mám ji na naprosto plném slunci, nezalévám, nepřihnojuji, nedělám s ní vůbec nic a keř je tak obrovský, že zastiňuje půl záhonku s rajčaty. Na stanovišti ji mám už snad sedm nebo osm let. Pouze když na jaře žene do květu, ty palice s květy odlamuju. Nevím, jestli je to tak správně, ale vzhledem k tomu, že kvetení - údajně - rostliny vysiluje, prostě to tak dělám. I s libečkem, a i ten roste pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 16.10.2008 20:03
muzete mi poradit.,. slysela jsem ze kdyz si chceme zasadit mlade rostlinky jako odkopky od dospele rostliny tak se muze konzumovat az po dvou letem dozrani... ze pry cerstve zasazena je jedovata nebo spise se nemela konzumovat,,, to nevim co je na tom pravdy,,,, Rebarboru ma moje babicka a moc velkou plochu, a tak si zakladam ovocny sad a mam tam od vsecho trosku,.,, jen bych tam chtela tu rebarboru a nevim za jak dlouho se muze jist.,., dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.74 (?), 29.10.2008 10:24

Toto tvrzení jsem nikdy neslyšela, jenom jsem četlaí, že v pozdním létě rebarbora konzumovat nemá, protože obsahuje už moc kyseliny šťavelové. Tomu, na co se, Žany, ptáš, bych zase až tak moc nevěřila. Na druhou stranu, kolik myslíš, že do sebe té rebarbory dostaneš. A to platí i pro tu kyselinu šťavelovou. Kila to určitě nebudou. Spíš bych řekla, že první, ani druhý rok po výsadbě toho ke sklizni nijak moc nebude. Přece jenom se musí trochu oklepat a rozrůst. Vzpomněla jsem si, že mám doma knížku k pěstování zeleniny, zmiňují se pochopitelně i o rebarboře, o tom, co píšeš tam zmínka není. Já bych se toho tedy nebála. Uvidíme, co napíší ostatní. Pohledám tu literaturu a pokud nezapomenu, ještě se ozvu. Měj se hezky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
elfka - (47) - 76.153 (?), 29.10.2008 12:14

Že čerstvo presadená rastlina rebarbory je jedovatá a preto ju treba nechať vyzrieť - to je nezmysel Zber v prvom roku po vysadní sa neodporúča z dôvodu, že rastlina sa v tomto období ešte stále zakoreňuje a zber by ju len vysiloval. Vyplatí sa jeden - dva rôčky počkať, rastlina spevnie a dáva potom už dobré výnosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.23 (?), 7.6.2010 23:41

Mi jí doma konzumujeme od doby kdy vyroste až do podzimku, nikdy se nám nic nestalo akorád později v létě se musí víc sladt. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 12.5.2013 20:54

Jedovaté prý jsou čepele listů (plochá část) - četla jsem to někde... Ale sklízí se nejdříve po dvou letech z toho důvodu, jak píší ostatní - aby rostlina pořádně zakořenila a rostla.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.210 (?), 16.5.2009 18:17
Tak to bych taky rád věděl. Receptů je tu plno rada, krom hnojení, žádná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
badoga - (43) - 56.166 (?), 12.5.2013 20:33

Prvý rok mám rebarboru (řeveň) takú veľkú, že som zberala úrodu. Teraz začala kvitnúť. Naozaj treba kvety vylamovať? Má niekto vysledované že jej to prospieva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 12.5.2013 21:02

Tu rebarboru vysilujeme už sklizní listů tak je lepší ten květ vylomit aby mohla rostlina nabrat síly na další rok. Pokud ji necháte občas vykvést tak máte na zahradě sice hodně vysokou kytku stonek je dřevnatý a tak se nedá použít. Sklízíme-li pravidelně na jaře řapíky je lepší vylomit květy a přidat každý rok trochu kompostu. Někde jsem se dočetla pokud jde rostlina do květu tak má slabší řapíky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika