Pokus s krmením slimáků



host - 204.6 (?)
1.8.2021 12:22

18 hodin po zahájení experimentu se jeden ze dvou slimáků schoval pod list. Druhý slimák vylezl na vrchol skleničky a hledá cestu ven.  Nabídl jsem jim nakrájené rajče, zatím ho nechali být.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 204.6 (?), 1.8.2021 9:57, zobrazeno: 3983x

Úvodem upozorňuji, že zásadně nepoužívám moluskocidy na bázi metaldehydu. Měl jsem tu čest vidět, co tento jed způsobí, pokud mrtvého slimáka pozře ježek - a těch mám na pozemku hodně.

Včera v 18 hodin jsem do klasické 0,7l zavařovačky izoloval dva slimáky. Na dlo šla vrstva vlhké zeminy, na to čerstvě posečená tráva, zakrytá kusem listu lopuchu (obojí mají slimáci rádi). Před vložením obou pokusných kusů jsem jim nadávkoval 20 kusů granulí proti slimákům s účinnou látkou fosforečnan železitý.

Dnes aktuální stav, tj. po 16 hodinách od izolování. Všechny granule jsou sežrány, slimáci žijí dál. List lopuchu je trochu od slizu, ještě ráno se slimáci drželi v horní části sklenice, teď když začalo pršet, stáhli se dolů. Pravda je, že granule jim asi chutnají více, než lopuch, ten je zatím neporušený.

Nechám je ještě do večera, pak je přikrmím dalšími granulemi. Jsem zvědav, jestli kilové balení přípravku za tři sta korun aspoň zlikviduje tyto dva plže.

Mám totiž dlouhodobý pocit, že aplikace tohoto přípravku má za cíl především vytáhnout peníze z mé kapsy a rozsypat je po zahradě, než zlikvidovat škůdce.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.6 (?), 1.8.2021 12:22

18 hodin po zahájení experimentu se jeden ze dvou slimáků schoval pod list. Druhý slimák vylezl na vrchol skleničky a hledá cestu ven.  Nabídl jsem jim nakrájené rajče, zatím ho nechali být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.6 (?), 1.8.2021 19:25

24 hodin po krmení Ferramolem slimáci dál žijí, ve skleničce přibyly světle zelenomodré exkrementy.  Dokrmuji dalšími 20 granulemi přípravku, který je má zničit. Zatím mohu uznat jen to, že je láká.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.210 (?), 2.8.2021 9:50

Ferramolu jsem jako každý rok vysypal 1 kg krabici, abych ochránil saláty a mladé okurky. Tím končím, dále to není ani efektivní, ani rentabilní. F funguje lokálně - tedy v místě posypu imobilizuje slimáky, kteří ho pozřeli, posyp musí stát v cestě k cílové plodině. Nelze si myslet, že slimáci, když vedle mladého salátu nasypu 4 granule, vyberou si granule. Světlo na konci tunelu pro příští rok by mohly být ještě hlístice, máte zkušenosti?

Jinak mi zahradu zlikvidujou, pasou se i metr vysoko - viz foto. Daník


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 2.8.2021 10:53

Na hlístice věřím jako na Yettihocheeky-pokud to zabírá, tak s velkým zpožděním-tzv. s křížkem po funuseangry!Takovou zkázu borůvek bych nedopustil ani kvůli fotce roku, výrazně pomáhá časté sečení travních ploch nakrátko se sběrem do koše-tedy nemulčovat, likvidace plevele, žádné kameny, prkna a podobné schovky na zahradě! Materiál ke kompostování- kompost vzdálen od toho, co chci ochránit-i na tu hromadu sypu opakovaně granule, protože tam slimáky záměrně stahuju. Tak se mi daří držet populaci těch slizkých tvorů na přijatelném minimuenlightened!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.210 (?), 2.8.2021 11:22

To všechno lze možná někde na osamocené zahradě určené čistě k pěstování. Trávu seču na anglický trávník, ale prostě musím mít u domu dřevo, které suším, komposty, živé ploty a další útulná místa pro šneky. A i kdybych neměl, je boj marný, protože večer přestřihnu 400 slimáků a druhý den jich přileze 600 od sousedů a z přilehlé buše za plotem. V okolí je spousta neudržovaných pozemků. 

Mimochodem ty borůvky jsou na 20cm vyvýšeném záhoněsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.51 (?), 2.8.2021 12:09

Hlístice jsem zkoušela loni - naprosto bez jakéhokoliv efektu sad.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.210 (?), 2.8.2021 21:11

tak potom už nic. jedině hladové indické běžce, ale to lehne popelem vše... a aby toho nebylo dosti, dnes mi začaly po vytrvalých deštích praskat masově hrozny, švestky a meruňky... Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.6 (?), 2.8.2021 15:27

Jsme téměř 48 hodin od izolace slimáků. Během noci zmizelo dalších 20 granulí - ty je opravdu lákají, zatímco rajčata nechali být. Slimáci jsou nicméně dál fit a zjevně i při chuti. Fungování účinku zatím vypadá jako princip přežrání - sežere lákavou granuli a už nežere nic jiného. Zatím ale rozhodně nemohu potvrdit, že by granule slimákovi jakkoli ublížila. Dnes je přikrmím ještě jednou a pokud ani zítra nebudou KO vypustím je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.16 (?), 2.8.2021 16:13

Vypouštět slimáky je špatně, měl by jste je zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika