Která zelenina je odolná španělským slimákům



Stránky: 1,  2,  3   
host - 153.192 (?) 
7.2.2022 5:35, zobrazeno: 3475x

I když je zde o slimácích několik témat, dovolil jsem si otevřít toto další. Boj se slimáky už pomalu vzdávám a hledám zeleninu, kterou bych mohl letos pěstovat bez její likvidace slimáky. Okurky, dyně a cukety nevypěstuji jinak než z předpěstovaných sazenic, zničí jich jen minimální část, při pěstování ze semene se ztráty blížily 100%. A i tak u cujket napadá plody i květy, u melounů plody. Kopr, petržel a mrkev již nepěstuji, ničí je hned po vyklíčení. Salát buď zlikviduje totálně, nebo ho slizký se slimáky vyhazuji. Podobně mě částečně napadá bulvy celeru i červené řepy, ale tam to není fatální.. Odolávají u mě brambory, hrášek, pažitka, libeček. Dokonce jeden rok mě ničili plody rajčat i zelené a papriky a to i pálivé. Chtěl jsem se zeptat. Máte vyzkoušenou nějakou zeleninu nedo třeba odrůdu salátu, kopru, kterou by slimáci nenapadali nebo jen minimálně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 7.2.2022 7:03

Pár hrstí granulí by to vyřešilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.2.2022 10:47

Nemám povědomí, co by slimákům nechutnalo, zejména při vzcházení mladých rostlinek, snad kromě cibulovin. Je třeba se bránit jinak. Určitě to chce použít takový požerový jed, který bude slimáky lákat víc, než mladé rostlinky zeleniny. Osvědčil se mi požerový jed s látkou moluskocid. Jiné přípravky nejsou dostatečně účinné. Dále je vhodné pěstovat všechnu zeleninu na co největší celistvé ploše, kde slimák nemá dostatečné množství úkrytů, potom stačí umístit požerovou návnadu jen po obvodu záhonu. Já např. umísťuji návnadu v minimálním množství asi 4-5 granulek do skořápky od vlašského ořechu nebo pivní zátky ve vzdálenostech půl - 1 metru. Okolo záhonu je třeba sekat trávu nakrátko, případně odstranit všechny možné úkryty slimáků.V neposlední řadě je vhodné upustit od brzkého výsevu kořenové zeleniny a kopru a začít s výsevem později, až v červnu, kdy už jsou teplé noci a rostliny vzchází mnohem rychleji, než na jaře. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.2.2022 12:48

Spusta lidí provádí brzký výsev koř.zeleniny, pár dokonce i podzimní-a já proti tomu nic nenamítámcheeky. Proti slimákům je většinou nutno zakročit, je dobré využívat zkušeností svých i jiných pěstitelů, být připraven, jít do boje s vykasanými rukávy a ne staženými kalhotamiwink. Mimo mnou výše vzpomínanými granulemi to jde i způsoby mnohými dalšími-jen solení půdy nejsem nakloněnangry! Různé pasti-navinulé ovoce, zeleninové slupky, pívečko, prkna s příčnými hranolky cca 2cm ležícími semo-tamo po zahradě, které v sezóně denně otočím, tam ukryté slimáky přeříznu a nechám pro kámoše kanibaly jako návnadu... Zelenina je pak zdravá, čistá a jahody též-u nich zase řeším kosánkylaugh. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.216 (?), 7.2.2022 21:21
Moluscocid není účinná látka, ale obecně přípravek proti měkkýšům. Na malých plochách se aplikuje jen kolem záhonů, na cestičky apod. Kolem záhonů i asi půl metru do trávníku, je-li kolem záhonů. Aby si lízli, než doputují do záhonu. Dávkování podle návodu není vysoké. Jen pár granulí na metr. KUKY.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 7.2.2022 22:38

V loni byl strašný tlak slimáků. Donutilo mě je sbírat. Denně jsem jich posbíral i 100 z nějakých 1000m2. Roční nadílka určitě 5000 kousků. Sežerou vše. Mám kočky, takže granule občas při klíčení okurek používám jen ve skleníku, ale snažím se nepoužívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.2.2022 23:23

naprosto nejhorší invazi slimáků jsem zažil koncem května 2015, to jsem jich 10 nocí po sobě sbíral po 400 jedincích. A ne že jich bylo jen tolik, ale po dvou hodinách stříhání nůžkami a ohnutými zády jsem toho měl dost. Žrali tehdy úplně všechno zelené, jed-nejed. Jen pro ukázku jednu tehdejší noční fotku, kterou jsem už sem kdysi dal. Byly tam zatahující se narcisy a několik afrikánů, které nemohly přežít.Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 8.2.2022 15:50
Bojují se slimáky, ale uz mám na ně svoje metody. Vytrhany plevel nechám na hromádce mezi záhony. Ráno je jdu posbírat. Po obvodu zeleninové zahrádky dávám cibuli, česnek. Kolem mladých sazenic salátu dávám Feramol. Občas, hlavně na podzim to chci vzdát, ale na jaře je zase víc chuti do práce. Tak uvidíme co nám letos vyroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.66 (?), 8.2.2022 16:50

Pokud byste použil granule Ferramol, tak ty nejsou jedovaté a kočičákům nevadí (také je na zahrádce mám). Ale po něm slimáci zalezou chcípnou do země, takže nejsou vidět mrtvolky a lidé si pak myslí, že neúčinkuje. Loni jsem kombinovala Ferramol a stříhání nůžkami (na ty přestřižené přilezou další, takže je dobré projít to 2x po sobě). Je to rychlejší, než sběr.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 8.2.2022 17:51

Lidé si nemyslí, že neúčinkuje, lidé to vědí. Viz diskuse před časem tady na fóru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika