Jak ošetřit rebarboru před zimou?



Stránky: 1,  2,  3   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?) 
17.11.2021 19:35, zobrazeno: 3227x

Letos jsem zakoupil sazenice reveně, bohužel jsem zapomněl jméno odrůdy. Je to ale nějaká velkolistá, protože lopuch by se za své malé listy styděl, kdyby ji viděl. Pochopitelně jsem letos nesklízel.

Mám na zimu ty listy ořezat? Případně jak vysoko? Zdá se mi to logické, ale ona logika někdy není ten úplně správný rádce ani na zahrádce.

Prosím zkušené rebarboráře o radu. Jsem totální reveňový ignorant. Děkuji.

Milan HP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.76 (?), 17.11.2021 19:54

Nedělat nic, nechat listy samovolně odejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 17.11.2021 22:28

Díky, to je krásná rada. Nevím proč, ale vždycky mne potěší.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.41 (?), 18.11.2021 6:40

Dobrý den. Jen malou poznámku. Listy se neřežou, ale trhají. Pokud se uřežou, tak ten zbylý pahýlek zahnívá a zlobí to. Je to pár dní, co jsem rozsazoval rebarboru co tady pěstuju a už neměla žádné velké listy, jen zbytky, podle kterých jsem určil, který kousek vlastně odreju. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.11.2021 18:04

Ty moje dvě už zase vyrážejí nové listy, jak jsem dneska zjistil. Ty asi nechat, ne? Když umrznou, odstranit. Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.76 (?), 18.11.2021 18:23

Nevím, čemu nerozumíte na tom, že s listy rebarbory se nedělá vůbec NIC. Samy zajdou. Jejich odstraňovám rostlinám zcela zbytečně potencionálně uškodíte. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 18.11.2021 19:15

yes-pokud v současnosti rostlé lístky v zimě zmrznou, tak se rozpustí-vstřebají, sežerou je žížaly, popřípadě se v nové sezóně velmi rychle ztratí v těch nových. Teď by jí-reveni prospělo zasypání zralým hnojem, kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.11.2021 20:03

Udělám. Je nutné ji za holomrazů zalít teplejší vodou? Aby neuschla tím, že nemůže přijímat zmrzlou vodu jako třeba mladé stromky? Jak hluboko má vlastně kořeny?

No, pro zkušené jsou to asi, řeknu to slušně, naivní otázky. Ale co by kdo čekal od ignoranta? Ovšem mým heslem celý život bylo a je, že raději ze sebe udělám naprostého hlu.áka, než abych zkazil výsledek.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.76 (?), 18.11.2021 20:59

Nic se s ní nedělá, nezalívá, prostě nic. laugh Je to kořen v zemi, který neroste, nepotřebuje zalívat. Něco jako křen.

Můžete přidat nějaký hnůj či kompost, aby další sezónu měla více živin. Ale ani to jsem ještě nikdy nedělal, mám je v trávníku a nijak se o ně nestarám. Jen květnu/červnu sklízím listy. A jejich velikost je ve všech směrech cca 1 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.11.2021 19:55

Já tomu rozumím a také jsem s nimi nic nedělal. Stanislaw mi radil odlomit, ne řezat. Což si myslím je pravda i u sklizně. Ale já dospěl k názoru, že když je nechám, jak jsou, zvadnou a odlomí se samy. To, že jsem objevil nové listy, byla jen náhoda.smiley

Jak už jsem říkal, rada nedělat nic je rajskou hudbou pro mé uši.laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika