Zazimování hortenzie



tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?)
6.10.2013 20:45

Děkuji paní Lído :-), Floxy máme takové vysoké a ještě jsem je nestříhala, tak se budou hodit.yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 6.10.2013 20:45

Děkuji paní Lído :-), Floxy máme takové vysoké a ještě jsem je nestříhala, tak se budou hodit.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 11.10.2013 13:54

Dobry den, asi pred ctyrmi lety jsme dostali odkopek hortenzie. Je u zdi na jizni strane, takze ho musime pred primym sluncem chranit, jinak listy vadnou. Navecer jsou ale zase pekne. Pisi ale kvuli tomu, ze nam jeste nikdy nekvetla. Obcas jsme prihnojili Kristalonem na kvet.Kazdy rok jsme ji ostrihali, coz bylo zrejme spatne. Prikladam fotku, jestli to je druh, ktery se ma strihat? Dekuji za radu! S.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 11.10.2013 14:51

Vaši hortenzie vypadá jako macrophylla, kterou také mám (a také na velmi osluněném místě). Před sluncem ji nechráníme, protože desítky let starý keř je na to dost velký. Stejně jako Vám při úpalu zvadne a večer se vzpamatuje. Tahle hortenzie kvede na větvičkách, které narostly předchozí rok, takže když je odstraníte nebo když pupeny zmrznou, bude ten rok mít jen listy. Já rostlinu na zimu balím jak nemluvně, protože jsme vysoko a na větru, což je u velkého keře každoroční vyčerpávající zápas. Na jaře prohlédnu pupeny a pokud je nutno, seříznu větvičky tak, abych odstranila část s nenarašenými pupeny. Občas, přibližně s frekvencí 5 let, nám pupeny vymrznou i přes ochranu. Podzemní části ale mrazy zřetelně nevadí.

Existují už ovšem nové chráněné odrůdy, třeba "Forever & Ever" nebo "Eversummer", které mají listy stejné, ale kvetou "na letošním dřevě", a je možno je tedy každoročně seříznout až k zemi. Jsou ale dost drahé a nevím, zda v našich zimách nebudou jejich kořeny vymrzat. Asi je ale vyzkouším.

Ve Vašem případě bych ale vycházela z toto, že jde o normální hortenzii velkolistou a jeden rok bych nechala větvičky (chráněné) přezimovat.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 11.10.2013 17:34

Hnojit musíte hnojivem na hortensie, ony mají rády trochu kyselejší půdu.

O tom stříhání- prostě zkuste nestříhat. Ony vykvetou i ty, co se stříhat mají, i když méně, nebo se zeptejte majitele který Vám odkopek věnoval.

Já je množím v červnu nekvetoucími výhony, ve vodě zakoření rády.

Mám nějaké H. macraophylla magic, keře stříhám na 3 očka max., květy mají jak kopačáky, ani zelené není vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 12.10.2013 18:34

Diky za radu! Prisypu k ni raselinu a na zimu ji zabalim. V lete jeste to hnojivo:). S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.202 (?), 11.10.2013 18:02

Mám dobrou zkušenost se zakrytím hortenzie netkanou černou fólií, je prodyšná. Několik let po sobě mi výhony vymrzly a nekvetla vůbec, nepomohlo ani chvojí. Loni jsme okolíkovali keř a přes kolíky vytvořili z folie pytel, dovnitř jsme nasypali suché spadané listí, opravdu hodně a pytel nahoře zavázali. Do země upevnili drátem.

A světe div se, hortenzie letos opět kvetla!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 12.10.2013 18:36

Udelam to jako Vy a pristi rok uvidim:). S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika