Vajgelie



host - 34.217 (?)
24.3.2010 13:58

Lído, děkuji za naději :) tak uvidíme co z toho nakonec bude :)

Aneta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 34.217 (?), 31.8.2009 13:53, zobrazeno: 12743x

Dobrý den, prosím o radu. Před rokem zasazená vajgelie začala uvnitř keře osychat, všehcny lístky na prutech od země asi do poloviny osychají, je to způsobeno malou zálivkou? Co může být příčinou? děkuji Simona

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.147 (?), 30.9.2009 16:36

Zálievkou to nebude, ja mám 2 vejgely, jednu úlne v suchu a celodenné slnko, 2x do mesiaca ju zalejem a kvitne celý rok. Druhú mám v polotieni, zálievka normálna, kvitne 2x za rok, ale po odkvitnutí jej listy pomali zasychajú. Treba ju strihať hneď po odkvitnutí, zahustí sa a kvitne viac krát za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.187 (?), 5.10.2009 8:44

Prosím o radu. Na jar sme zrezali dve staré vajgélie, na jar vyrašili aj 2 m dlhé krásne výhony, každá ich má aj 20. Kedy ju máme zrezať a na akú dĺžku, aby bola pekná. Tento rok nekvitla.  Ďakujem, s pozdravom Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 5.10.2009 18:17

Část z těchto nových výhonů bych zjara zakrátil asi na polovinu + ostříhat případné namrzlé konce všech výhonů, ostatní pak po odkvětu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.187 (?), 6.10.2009 11:01

Ďakujem za info, takže až na jar, skrátiť, takže potom zrejme kvitnúť nebude. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 9.10.2009 12:30

Jak je již výše psáno: pokud ostříháte jen část výhonů zjara - rozvětví se z ponechané spodní části a tyto výhony nejspíše příští rok (2010) nepokvetou. Na neostříhaných výhonech by vajgélie kvést mohla - a ty pak zastřihněte hned po odkvětu, aby se na nově vyrůstajících výhonech mohly vyvinou zárodky květů pro další rok (2011).

Všechny keře zjara kvetoucí zakládají květní pupeny již v předchozím roce (tedy letos zapožily pupeny na příští rok) a když je ostříháte v době, kdy tyto pupeny jsou již založené (tedy v létě či na podzim) - ostříháte zároveň i možné květy. Proto je třeba zjara kvetoucí keře ostříhat hned po odkvětu!

V létě kvetoucí keře zpravidla zakládají květní pupeny na jaře, takže i při jarním zastřižení nově vyrůstající výhony v témže roce ještě vykvetou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.217 (?), 23.3.2010 14:32

Dobrý den, a ty odkvetlé pruty odstřihnout až u země? nebo jen zkrátit třeba do poloviny?  Já udělala asi strašnou hloupost :) ale kvetli mě všechny pruty a já je všechny ustřihla asi 20 cm u země, takže asi letos vyrostou nové, ale počítám že kvést nebude :) (viz dotazy výše) ale taky jde o to, jestli se z toho vzpamatuje, nebo sem ji takovým radikálním řezem zničila?

Aneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 23.3.2010 22:13

Odkvetlé výhony se jen zkracují, odřezávají se přestárlé. Ale vůbec se nebojte, já měla vajgélii nejhezčí (a kvetla), když mi ji v zimě ožrali králíci celou 5cm nad zemí.           :-))          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.217 (?), 24.3.2010 13:58

Lído, děkuji za naději :) tak uvidíme co z toho nakonec bude :)

Aneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika