Sadenie žaluďov dubu



Stránky: 1,  2,  3   
peterd1 - (35) - 98.222 (?) 
8.6.2008 23:33, zobrazeno: 32970x

Vedel by mi niekto poradiť, či keď teraz nasadím žalude (dub červený) budú z nich ešte tento rok malé stromčeky? (Na sídlisku som našiel kopu volne ležiaciacich žaluďov a mám chuť ich vysadiť pri paneláku). Alebo to nemá zmysel a radšej počkám na tohtoročné a nasadím na jeseň(podzim)???

Za vaše odpovede vopred ďakujem!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 60.22 (?), 9.6.2008 15:54

Raději bych je předpěstoval, protože jinak přijde nějaký dobrák s kosou sekat trávník a jsou fuč 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peterd1 - (35) - 54.114 (?), 9.6.2008 16:09

No, to je pravda, ale to mám už zmáknuté. Pred panelákom som už takto nasadil zopár borovíc, či smrekov(tie sú z Tatier:-) a lipu, či dub a dal som k nim palice a riadne to okolo nich osekávam , aby sa nestalo to čo si napísal.

No, ale tak som sa bol ešteraz pozrieť na tie žalude a dospel som k názoru, že ich kľudne sadiť môžem, lebo ako som si všimol tak na moje prekvapenie práve teraz SCHÁDZAJÚ!!! Ale iba práve na tom mieste, kde som ich bol brať (je tam tieň a vlhko a málo trávy). A to isté zamýšľam urobiť zajtra aj s gaštanmi, len dúfam, že mi aspoň nejaké tie gaštany, či malé dubíky výjdu, lebo tam kde to idem sadiť tak to je vlastne južná strana a je tam teda dosť sucho... Ale dačo predsa musí výjsť nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 9.6.2008 16:24

nemel by byt problem, vsude v lese to roste samo, jen se to hodi na pudu a uz to jede. snad jen na zacatku trochu zalivat.

Nam jeste dobre rostou orechy (nosi nam je sem na podzim vrany a zahrabavaji je do mulcovaci kury).

Kastan jsem na podzim zkusila dat do kury, tak taky vyrostl.

Dobre roste i briza. A taky javory. Porad nejake vytrhavame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
peterd1 - (35) - 54.114 (?), 9.6.2008 16:38

No šak to je to, že v mulčovacej kôre to je pre nich vlastne ideál, lebo sa tam schovajú a majú tam aspoň jakú-takú vlhkosť. Ale tam budú na suchu, ale aspoň ich pozahrabávam. No, zalievať ich už určite nebudem , lebo som neni často doma a už teraz skoro nestačím zalievať tie čo mám nasadené, ale našťastie aj hojne prší, takže sa chytili .

Len ma dosť prekvapilo, že v tomto ročnom období klíčia žalude jako divé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 9.6.2008 16:48

nekdy staci to jen uvodne prolit vodou, a pak uz si to pomuze. Nebo to namulčujte trochou posekané. Mame taky takovy uhor, a mulčování posekanou trávou dělá divy, je to pod ní krásně vhlké.

Ja se ted chystam na jedlicku, prinesla jsem si jedlove sisky, z nadherne chundelateho stromu tak jsem zvedava, jak to dopadne, jestli tam budou nejaka seminka. Sisky lezely pod stromem, "teoreticky" by měly být zralé... pokud to nevylouskaly veverky. V nejhorším si tam na podzim dojdu pro další várku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.34 (?), 9.6.2008 18:29

Jedlovou šišku pod stromem ležeti viděti - něco není v pořádku. Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
peterd1 - (35) - 98.222 (?), 9.6.2008 20:15

Ak môžem poradiť tak ak sa vám nechce čakať na to kým z tej šišky vyrastie maličký stromček, tak skočte len tak do hory a pri troche pozornosti tam nájdete naozaj veľké množstvo smrečkov, či borovíc... (teda aspoň u nás).

A pokiaľ nemáte tú možnosť tak sa skúste len tak poprechádzať po meste (ako ja už veľakrát) a pod smrekmi vysadenými v meste sa nachádzajú niekedy celé "kolónie" smrečkov, či borovíc. Horšie je to tam kde rastie tráva... Ale tam kde je pod veľkým aj napr. strieborným smrekom nejaký záhon napr. tujú či iných kríčkov a dokonca aj spolu s kôrou tak tam ich je neúrekom... NAOZAJ! len sa treba lepšie pozrieť

PS: Dnes ako som bol zbierať tie žalude som ako bonus našiel aj malé tujky(lebo jedna tam rástla) a pár malých borovičiek (samozrejme nie tých na pitie )

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.16 (?), 10.6.2008 21:25

no jen doufám že to nesázíte nájemníkům pod okna, zeleň je sice hezká, ale když vyroste, umí pořádně stínit, tak to možná ocení nájemníci od čtvrtého patra výšše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peterd1 - (35) - 98.222 (?), 10.6.2008 21:38

To je fakt na ktorý som samozrejme prihliadal a sadil som to v dostatočnej vzdialenosti od okien ba dokonca snažil som sa vždy medzi okná, lebo chcem keď už tie stromčeky zasadím, aby tam boli ak sa bude dať aj do konca ich života

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika